سئو (SEO)

یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو(Search Engine Optimization)  تخصصی است که توسط سئو کار یا وبمستر به کار گرفته می شود به گونه ای که با اصول و قواعد سئو که به سه حالت سئو کلاه سفید، سئو کلاه خاکستری و سئو کلاه سیاه انجام می گیرد تا یک سایت یا برند را برای مخاطبان بشناساند.

در اصل یک کارشناس سئو خوب از روش سئو کلاه سفید که مورد تایید موتورهای جستجو و اصولی است استفاده می کند که دو بخش اصلی برای انجام سئو دارد یکی سئو داخلی(On Page SEO) و یکی هم سئو خارجی(Off Page SEO).

تفاوت سئو داخلی با سئو خارجی

سئو داخلی آماده سازی سایت(از نظر رابط کاربری و تجربه کاربری) برای ورود مخاطبان، نگهداری، فروش محصولات و خدمات رسانی است که بیشتر روی خود سایت انجام می گیرد و اما سئو خارجی که بیرون از محدوده سایت به صورت لینک سازی و یا تبلیغات صورت می گیرد تا بتوان کاربران را به سمت سایت هدایت کرد این باعث برندینگ، اعتماد کاربران و در نهایت تبدیل به مشتری میکند.

در حال حاضر پونیما برند ما می باشد که با روش سئو روی آن فعالیت می نماییم البته با ارائه خدمات ویژه، تولید محتوا و آموزش.

سئو در برندینگ

برندینگ (Branding)

برندینگ یعنی جا انداختن نام خود(تجارت، استارتاپ، کسب و کار) یا محصولتان در ذهن کاربران است. اگر متخصص سئو، کار خود را درست انجام دهد و شما نیز با سرمایه گزاری اندک و اصولی برند خود را معرفی کنید. علاوه بر پیدا کردن اعتماد به نفس در ذهن مخاطبان نیز قرار می گیرید. از این اعتماد و برندینگ بودن، گوگل یا سایر موتورها نیز بهره می برند. زیرا شما را به کاربران معرفی و در نتایج جستجو در رتبه بالاتری نمایش می دهند.

کاری کنید که مخاطبان با شنیدن نام برند شما یک تصویر ذهنی از سایت، لوگو، نوع فعالیتتان و شعارتان در ذهن داشته باشند. این ذهنیت کاربران از شما باعث متمایز شدن برند شما از رقبایتان شده و البته با ارائه خدمات خوب اعتبار و هویت به دست می آورید.

عوامل تحقق و موفقیت یک برند

اگر موارد فوق توسط سئو به درستی انجام شود یک نام تبدیل به برند می شود.
ارتباط میان برندسازی و بهینه سازی هیچوقت نباید از هم جدا شود.
لوگو اختصاصی
دیجیتال مارکتینگ
طراحی استراتژی
انجام تبلیغات
هویت تجاری
طراحی سایت
عوامل تحقق و موفقیت یک برند

تاثیر سئو در برندینگ

سئو تاثیر مستقیمی در برندسازی، دیجیتال مارکتینگ و افزایش فروش دارد. می توانید با به کار گیری تکنیک های تخصصی سئو و بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو رتبه و جایگاه خوبی به دست آورید. بیشتر دیده شدن کمک می کند تا مشهور شده و مورد اعتماد کاربران قرار بگیرید.

همانطور که می دانید اکثر مردم برای خواسته هاشون در گوگل جستجو می کنند و اگر سایت سئو شده شما که با تولید محتوا و بهینه سازی درست در رتبه و جایگاه بالاتری در نتایج باشد افراد به سایت شما مراجعه و جزء مشتریان شما می شوند و در نهایت تبدیل به برند در حوزه کسب و کارتان می شوید.

مثلا سایت های خبری از جمله فارس نیوز و نمناک ابتدا جدیترین خبرها و با منبع معتبر ارائه دادند و در نتایج بالا آمدند و حالا به عنوان برند و برترین سایت های خبری هستند که توانسته اند با سئو برند خود را مشهور کنند.

تاثیر برندینگ در سئو

برندینگ نیز هرچند هزینه زیادی دارد و بر اساس تجربه و معروفیت به دست می آید ولی به راحتی باعث می شود نام شما در نتایج رتبه بالاتری را به دست آورد زیرا 60درصد کاربران در نتایج دنبال برندها هستند و این برند بودن کاربران را جذب نموده و موجب بهبود سئو سایت نیز می شود.

همانطور که می دانید دیجیکالا یک برند شده و شاید شما در صفحه نتایج جستجو اگر دیجیکالا را در رتبه سوم هم ببینید باز به رتبه اول و دوم ترجیح داده و از او خرید می کنید. این یعنی برند بودن و رضایت مشتریان. سعی کنید سایت خود را به یک منبع قابل اطمینان برای کاربران تبدیل کنید تا این اعتماد به برندینگ از دست نرود.

دیجی کالا را در نظر بگیرید بیشتر موفقیت خود را مدیون برند خود است که در زبان ها افتاده و دیگر نیازی به تبلیغات و تولید محتوا ندارد.تازه این رشد دیجی کالا باعث محبوبیت او در موتورهای جستجو شده که رتبه بهتری به او نسبت به رقبا می دهند.

انتخاب نام برند در سئو

انتخاب نام برند در سئو
نام برند در سئو و در تجارت بسیار اهمیت دارد پس در انتخاب نام حساس باشید.

هویت و تکراری بودن

هویت و تکراری بودن

اجازه ندهید نامتان کپی یا مشابه برند های دیگر باشد، سعی کنید خاص و منحصر باشید.

کاراکتر های نگارشی

کاراکتر های نگارشی

برخی از کاراکترهای انگلیسی و حتی فارسی در تایپ کردن و تلفظ سردرگمی به وجود می آورند.

تعداد کاراکتر نام برند

تعداد کاراکتر نام برند

تعداد کاراکتر نباید زیاد باشد. هر چقدر تعداد کم و با معنی باشد در لوگو و طراحی نیز بهتر است.

نام مرتبط با تجارت

نام مرتبط با تجارت

نام برند باید مرتبط با کسب و کار و با اصول سئو انتخاب شود تا راحت در ذهن بماند.

راهنمایی و مشاوره
سئو در برندینگ چه تاثیری دارد ؟

اگر وارد حوزه وب سایت و شبکه های اجتماعی می شوید، حتما باید وارد رقابت شده و خودنمایی کنید(برند سازی) زیرا اگر این کار را نکنید و سراغ تبلیغات و فعالیت های سنتی در محیط هایی شوید که مخاطب ندارد شکست خواهید خورد بنابراین برای این کار به سئو(SEO) نیاز دارید تا بتوانید برند خود را بشناسانید.

سئو  یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ولی ما می گوییم سئو حتی در فضای بیرون از اینترنت و سایت نیز کاربرد دارد زیرا این طرز تفکر و عملکرد سئو است که آن را با ارزش و کاربردی تلقی کرده پس برای برند خود از پشتیبانی سئو استفاده کنید تا بتوانید برند خود را معرفی و خدمات خود را ارائه نمایید.

مشاوره برندینگ