منظور از دیجیتال مارکتینگ در دنیای اینترنت چیست ؟

همه ما در زندگی روزمره خود کلمه ی مارکت را زیاد شنیده ایم و بعد از شنیدن این کلمه خود به خود به سمت یک مکان فروشگاهی ذهنمان را معطوف می کنیم. این مکان می تواند سوپر مارکت، هایپر مارکت یا شاپ مارکت باشد که همه این کلمات یک فروشگاه می باشد که بصورت عمده یا خرده محصولات خود را در اختیار عموم قرار می دهند.

تعریف دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ فروشگاهی می باشد که محصولاتش را همانند مارکتهای ارائه شده در هایپر مارکت یا سوپر مارکت به فروش می رساند با این تفاوت که دیگر حضور فیزیکی برای خرید محصول یا جنس سفارش داده در فروشگاه نیست، بلکه این محصول یا جنس بصورت دیجیتالی از طریق وب سایت اینترنتی به فروش می رسد و توسط مدیر سایت با پیک به درب منزل مشتری سفارش دهنده ارسال می شود .

تصاویر برای دیجیتال مارکتینگ

تفاوت دیجیتال مارکتینگ با فیزیکال مارکتینگ در چیست ؟

همانطور که از نام هر دو مشخص است، فیزیکال مارکتینگ یعنی فروشگاه یا مارکت فیزیکی و دیجیتال مارکتینگ یعنی فروشگاه یا مارکت دیجیتالی. در فیزیکال مارکتینگ حضور فیزیکی یک شخص در یک مکان الزامی است تا محصول و جنس مشتری را بعد از خرید در حضور خود مشتری تحویل دهد. ولی در دیجیتال مارکتینگ همه چیز بصورت دیجیتالی و بدون حضور فیزیکی شخص صورت می پذیرد.

ویژگی های خوب دیجیتال مارکتینگ:

1- در دیجیتال مارکتینگ نیازی به حضوری فیزیکی در محل فروش نیست.

2- در دیجیتال مارکتینگ براحتی می توانید بعد از عدم رضایت و بازگرداندن محصول خریداری شده وجه پرداختی خود را پس بگیرید.

3- در دیجیتال مارکتینگ براحتی می توانید هرچقدر که دلتان می خواهد در مورد محصولی که می خواهید از لحاظ کمی و کیفی بررسی کنید و سپس اقدام به سفارش کنید.

تصویر دیجیتال مارکتینگ

ضرورت نیاز به دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing):

دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتالی مفهوم جدیدی نیست بلکه امروزه بیشتر مورد توجه توسعه دهندگان قرار گرفته است. بنابراین به زبان ساده تر به استفاده از ابزارهای نوین به ویژه بستر فضای وب سایت و شبکه های اجتماعی در دنیای تجارت دیجیتال مارکتینگ گفته می شود. عباراتی مانند بازاریابی جاذبه ای، محتوایی و بازاریابی شبکه های اجتماعی مباحثی هستند که در دیجیتال مارکتینگ بسیار مورد اهمیت قرار گرفته است.

در واقع خدمات دیجیتال مارکتینگ پونیما به نوعی تبلیغاتی در جهت معرفی خدمات و محصولات و ابزارهای رسانه ای جدید به ویژه سئو سایت، بازاریابی محتوایی و توسعه وب را به خدمت می گیرد. دیجیتال مارکتینگ به دلایل زیادی از جمله دائمی بودن و ارزان بودن مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. هرکس بتواند از این تکنولوژی در کسب و کار و یا استارتاپ خود استفاده نماید موفقیت خود را به چشم خواهد دید.

چرا امروزه دیجیتال مارکتینگ اهمیت زیادی دارد؟

امروزه رسانه های دیجیتالی آنقدر فراگیر شده اند که همه اقشار مردم (از جمله مشتریان) در هر زمان و هر مکانی به اطلاعات دسترسی دارند. رسانه های دیجیتال مارکتینگ منبع درحال رشد، سرگرمی، خرید، تعاملات اجتماعی (شبکه های اجتماعی) و… هستند و مشتریان نگاه نمی کنند که شما در مورد برندتان چه می گویید، بلکه بررسی می کنند که سایر رسانه ها و… چه می گویند. مشتریان به سراغ برندهایی می روند که قابل اعتماد باشند.

دیجیتال مارکتینگ

برای اصول بازاریابی دیجیتالی (Digital Marketing) از کجا شروع کنیم؟

اگر صادقانه بخواهیم بگوییم این سوال قابل جواب در این بخش نمی باشد. زیرا به این راحتی نیست که بخواهیم با یکسری کلمات تکراری شما را به سمت و سوی کسانی که تو این راه شکست خورده اند هدایت نماییم. بنابراین برای این کار باید بازار کسب و کار شما را آنایز و تحلیل نماییم. برای این کار به حجم زیادی از اطلاعات جهت بررسی و تصمیم گیری برای تهیه یک پلن مناسب نیاز داریم که یکسری از این اطلاعات را از شما میخواهیم از جمله:

  • بررسی عملکرد شما در گذشته
  • جامعه مخاطبین کسب و کار شما
  • نحوه تعامل شما با مشتریان تاکنون
  • عملکرد رقبای شما در حوزه خدمات دیجیتال مارکتینگ

و دهها مورد دیگر برای ایجاد یک پلن و اصول دیجیتال مارکتینگ موفق نیاز است. پس با برنامه ریزی مناسب و با یکسری خدماتی که در زیر برای شما لیست کرده ایم مشاهده می کنید که در حالت کلی دیجیتال مارکتینگ چه چیزهایی و چه راه هایی را می رود تا برای شما این برند سازی و دیجیتال مارکتینگ را انجام دهد.

خدمات دیجیتال مارکتینگ

راهنمایی و مشاوره
چطور کسب و کار خود را با دیجیتال مارکتینگ توسعه دهیم ؟

اگر از کسب و کار و تبلیغات سنتی خسته شده اید و دنبال توسعه و پیشرفت هستید حتما از همین امروز شروع کنید و با همکاری پونیما به شغل خود رونق دهید.
دیجیتال مارکتینگ همانطور که در بالا مشاهده کردید یک روش خوب و بهینه برای توسعه می باشد و این کار نیاز به تخصص دارد پس با پونیما در ارتباط باشید تا طبق بررسی های مورد نیاز و آنالیز ها روش معقول و دیجیتالی در اختیار شما قرار دهد.

مشاوره پونیما

تماس با ما