تبلیغاتکاربرد رنگ ها در تبلیغات و بازاریابی

کاربرد رنگ ها در تبلیغات و بازاریابی با روانشناسی رنگ

دنیای اسرار آمیز رنگها و باید ها و نباید های ان درعالم تبلیغات :

گزینش رنگ ها در بازاریابی و تبلیغات بایستی همیشه آگاهانه باشد، چرا که از اهمیت زیادی در دنیای تجارت برخوردار هستند. مغز ما انسان ها می تواند از رنگ ها برای شناخت ویژگی های محصولات و مارک های ایجاد کننده آنها استفاده لازم را ببرد. مثلا سبز روشن که برای کامپیوترشخصی مناسب به نظر می رسد ممکن است باعث ایجاد حالت  نا خوشایند و تهوع شود. خلاصه اینکه، بایستی به اثرات روانشناختی رنگ ها توجه کرد. اثرات رنگ  ها در بازاریابی و تبلیغات چه می تواند باشد؟

تاثیر رنگ ها در ذهن

سلایق انسان ها بسته به روحیات و احساسات آنها و یا به عبارتی ویژگی های روانشناختی شان در ارتباط با رنگ ها بسیار متفاوت است. با این حال، تأثیر یک رنگ و ترکیبات و طیف های مختلف رنگی بر روی انسان غیرقابل انکار است.  انتخاب رنگی برای لباس یا کراوات شاید لزوما مهم نباشد ولی تأثیر مثبت یا منفی در زندگی و ارتباطات تجاری دارد. برای شرکتها، شهرداریها، انجمنها و… رنگهای خاص یا ترکیبهای رنگی به عنوان  یکی از ویژگی های شناسایی به شمار می روند. آرم های رنگی رنگی، حروف و رنگ های Ci روی وسایل نقلیه تضمین کننده یک سمبل هستند تا جلوه خاصی از خود نشان دهند. بیننده آگاهانه یا ناخودآگاه درباره هر رنگی نظری دارد.

مزایای رنگ ها در تبلیغات:

 • استفاده از رنگها در تبلیغات، شناخت برند را تا 80 درصد افزایش می دهد.
 • قابلیت  فهم  آن را تا 73 درصد افزایش می دهد.
 • تبلیغاتی که طراحی رنگی دارند 42 درصد بیشتر از تبلیغات بارنگ های سیاه وسفید طرفدار دارند.
 • با بررسی های انجام شده در 85 درصد از موارد منتهی به تصمیم خرید، رنگ یک عامل بسیار تعیین کننده و تاثیر گذار می باشد.

 

بنابراین موارد قابل تامل در انتخاب رنگها چیست؟

تا انجایی که ممکن است، رنگ  به کار رفته در هر یک از عناصر تبلیغی شرکت ها کارت ویزیت، لوگو و غیره می بایست پیشه و همچنین سن، جنسیت و علایق گروه هدف مربوطه را نشان دهد. همچنین مهم است که بتواند خود را در انتخاب رنگ از سایر رقبا متمایز کند.

تردیدی نیست که انتخاب رنگ مناسب یک مسئله پیچیده برای دستیابی به جلوه مطلوب و جذاب در طراحی  های مربوط به شرکت می باشد.

زندگی و رنگها جدایی  ناپذیر و لاینفک از هم هستند. انتخاب ترجیحی و هدفمند از رنگهای خاص باعث می شود نتیجه گیری خاصی در مورد شخصیت و ماهیت یک فرد حاصل شود. علاوه بر این، تعدادی آزمایش رنگی وجود دارد که با استفاده از آن  به ارزیابی شخصیت و روان یک فرد می توان پی برد. به عنوان مثال در مواردی که مصاحبه شغلی با شرکت ها و مقامات داریم.

رنگ در تبلیغات

رنگ ها در  بیش از چندین سطح کار می کنند

 • انجمن و نمادگرایی

تأثیر رنگ از طریق انجمن یا نمادگرایی در طراحی شرکت بسیار مهم است. در  نمایندگی یک شرکت، از آرم محصولات گرفته تا پیوند کارمندان و خودروهای شرکت انتخاب آگاهانه رنگ قطعا یک عنصر طراحی غالب است. با داشتن رنگ مناسب یا ترکیب های مختلف رنگ ،می توانید موقعیت  خود را در بازاربهبود بخشیده و بیشتر دیده شوید و پله های موفقیت را سریعتر طی کنید.

 • ارتعاشات و انرژی رنگ

رنگها وجود ندارند. آنها محصولی از درک حسی ما هستند که حس بینایی ما را از لرزش درک شده و انرژی نور ایجاد می کنند. طیف رنگی که ما انسانها درک می کنیم ، یک قوس از اشعه مادون قرمز (حامل انرژی گرما) تا پرتوهای فرابنفش (انرژی سرد) دارد. بسته به ترکیب رنگ، به عنوان یک رنگ گرم یا سرد عمل می کنند. بنابراین برخی سایه ها را ملایم برخی را سرد و برخی را گرم احساس می کنیم به عنوان مثال رنگهای گرم زرد و نارنجی هستند.

رنگها در تبلیغات

 در اولین دید چشم مان جا” می خورد این دقیقاً همان چیزی است که می توانید بگویید “چشم می فهمد” روانشناسان تبلیغات با انتخاب جلوه های رنگی منحصر به فرد همه حواس ما درگیر می کنند، که در آن رنگ ها و ترکیبات آنها نقش  بسیار مهمی دارند و بر نمای شرکت، طراحی ماشین ها و بسته بندی هاو غیره تأثیر می گذارد. به عنوان مثال یک آرم، یک محصول یا یک بسته بندی محصول بایستی یک فرکانس عالی  را ارسال کند بطوریکه در کنار یک قفسه جلب توجه کند و علاقه به خرید را در فرد ایجاد کند. بسته به نوع محصول و گروه هدفمان که رده های سنی مختلف را شامل می شود قدرت ارسال سیگنال رنگها متفاوت است.

استفاده درست رنگ در تبلیغات

استفاده دقیق از رنگ ها، سایه های رنگی و ترکیب رنگ ها در بازاریابی و تبلیغات، کلید موفقیت بازار است.

ارتباط رنگ های مرتبط با مغز ما در بستن شکاف بین مواد تبلیغاتی و مخاطبان هدف آنها از اهمیت بسیاری برخوردار است. اگر به رنگ هایی که اغلب برای تبلیغات درکسب و کار شما استفاده می شود توجه کنید، می بینید که این انتخاب رنگ اتفاقی نیست و رنگ مورد علاقه رقبای شما هم نیست با توجه به مطالعات انجام شده این رنگهایی است که  مردم را به نیازها و انتظارات برندهای صنعت شما متصل می کند.

اهمیت بالای رنگها در بازاریابی و تبلیغات چیست ؟

رنگ ها به زبانی صحبت می کنند که کلمات به راحتی نمی توانند آن را بیان کنند آنها در سطح عاطفی با ما ارتباط برقرار می کنند و به همین دلیل قانع کننده تر و قابل درک تر هستند و روانشناسان با توجه همین مسئله ها یکسری خصوصیات و رفتارهای ما را تشخیص می دهند.

تصمیم گیری در مورد اینکه کدام رنگ، پالت رنگی ایده آل برای بازاریابی و تبلیغات شما را تشکیل می دهد، تا حدودی زیبایی شناسی، آزمایشات علمی را بیشتر از آنچه شما احتمالاً از آن آگاه هستید. می طلبد. امروزه ما در مورد علم رنگ ها کاوش می کنیم تا بتوانید پیام های خود را تا حد امکان به بهترین شکل ممکن انتقال دهید و ارتباط بگیرید.

معرفی رنگ ها:

 • رنگ زرد

رنگ زرد مخفف نشاط، شادی، خوش بینی، فعالیت، خلاقیت و تخیل است. تم های طلایی به عنوان پس زمینه و قلم نمادی از سعادت و شکوه و عظمت است. معمولا برای مشتریان رنگ زرد با خوش بینی همراه بوده و قیمت مناسب محصول را برای آنها تداعی می کند. این مزیت را دارد که هم سبک وزن بوده و هم در عین حال قوی و تاثیر گذارباشد. بطور کلی زرد رنگ انرژی، حرارت، جوان پسند، سرگرم کننده و بازیگوشی است.

ارتباط خطر با زرد و همچنین ارتباط آتش و جنگ با قرمز در آغاز می تواند تأثیر منفی بگذارد. اما بعضی اوقات یک دسته ازمارک های تجاری به آن نیاز دارند ، مانند یک مارک ابزار که از رنگ زرد استفاده می کند تا احتیاط در استفاده را یاد آوری کرده باشد.

نمونه تصویر از رنگ زرد
 • رنگ قرمز

رنگی که در طیف وسیعی از تن های آن همه را مجذوب خود می کند. رنگ قرمز دارای قابلیت ارسال سیگنال بوده و قدرت، جنبش، شور، هیجان و گرمی را منتقل می کند. رنگی تحریک کننده که با تاثیر مثبت روی اشتها، اشتیاق به خوردن را در ما بر می انگیزد. قرمز ترکیبی از خصوصیات مثبت مانند پویایی، حساسیت و قاطعیت است. همچنین قرمز القاگر حس عشق، حرارت، اعتماد به نفس، آتش و در مقابل خشم جنگ و خطر می باشد.

قرمز یک رنگ محبوب برای تمبرهای غذایی است رنگی که هم برای گوشت و فراورده های آن استفاده میشود و هم برای میوه های روشن که  رسیده تر و تازه هستند و طبیعت به ما آموخته است که رنگ های خاص چه مفهومی دارند و در طراحی بهتر است از رنگ هایی استفاده کنیم که مطابق با قوانین طبیعت باشند. مردم تصمیم گیری در مورد خرید را بر اساس آنچه انتظار دارند از رنگهایی که می بینند انجام می دهند و اینکه احساس می کنند رنگ ها همان کاری را که آنها می خواهند را انجام می دهند.

روند تاثیر گذاری رنگها بر درک ما دقیقا واضح و روشن نیست. بسته به سابقه فرهنگی، پیشینه شخصی و سلایق فردی ما ممکن است ارتباطات ما با یک رنگ حتی متفاوت باشد. اما فرضیات کلی وجود دارد که می توانیم براساس علم روانشناسی رنگ به آنها دست یابیم این ها را با سلایق مخاطبان ترکیب کنید تا بینش بیشتری راجع به مشتریان خود پیدا کنید.

تصویری از رنگ قرمز
 • رنگ آبی

اسرارآمیز، مرموز چون دریای عمیق، به همان اندازه آرام چون آسمان پرستاره و بی نهایت چون عالم بی حد و مرز می باشد. آرامش و مدیتیشن در رنگ های آبی زیبا بی شک یکی از لذت بخش ترین کار است .

بی شک آبی در طیف های روشن تر مورد علاقه اکثر مردم است. این نماد بهشت، فضا، صلح و آرامش است. آبی یک رنگ تازه خنک است و به دلیل بر انگیختن حس اعتماد به نفس، وفاداری، ایمنی و قابلیت اطمینان رنگی هست که شرکت ها به ویژه مهندسان مکانیک، بانک ها، شرکت های بیمه و وکلا از رنگ آبی در تفاوت ها و انواع مختلف استفاده می کنند.

آبی معمولاً یک رنگ مردانه به حساب می آید، اما مفاهیم بیشتری برای ارائه دارد. صلح، متانت، رفع خستگی، تمدد اعصاب، ثبات، ماندگاری، حس مسئوليت و شاعرانه تر با این رنگ خنکای نسیم اسکاندیناوی را انتقال می دهد.

تصویری از رنگ آبی
 • رنگ سبز

رنگ بهاری، نماد سر زندگی، طراوت، اعتماد به نفس، رنگی طبیعی که هر سایه آن شما را سرشار از انرژی مثبت می کند.

سبز نماد طبیعت و محافظت از محیط زیست، سلامتی و رنگ مواد غذایی ارگانیک است. زیرا سبز بسیار حیاتی، تازه، جوان، زنده و طبیعی است.

به عنوان یک رنگ خنک ، سبز برای مارک های آرام، بزرگسال و حرفه ای بهترین گزینه است. مشخص شده است که فشار خون و ضربان قلب در بینندگان کاهش می یابد. برخی ازارگان هایی که با این رنگ کار میکنند مثل امور مالی، محیط زیست، طبیعت سلامت و آنهایی که سلامتی، شادی، رشد، کامیابی، هارمونی، تعادل  تسکین و نوسازی را القا می کنند.

نمونه از طراحی رنگ سبز
 • رنگ بنفش

رنگیست مرموز و حسی است تا رنگی. رنگ بنفش القا گر نجابت، نعمت، فتنه گری، جادو، عرفان و معنویت، افتخارات نظامی، کامیابی وحال و هوای فانتزی می باشند. بسته به حرفه شما این احساسات می توانند با هم در تعامل باشند. در تبلیغات و بازاریابی دیجیتالی نیز تاثیر مثبتی دارد.

به یک مشاور فکر کنید که به طور خاص با جانبازان و خانواده های آنها در ارتباط است تا از شرایط مالی آنها آگاه و حمایت کند. یک کتابچه بنفش بیانگر حس خوشبختی و تجمل گرایی است و در عین حال خوانندگان قلب بنفش را به یاد می آورد.

تصویری از نمونه رنگ بنفش
 • رنگ نارنجی

 رنگی پرتقالی، دوستانه و شاد است. برخی از شباهت ها با قرمز مانند گرما و انرژی دارد. انجمن های مرتبط با رنگ نارنجی انجمن های حامی جوانان که حامل انرژی، دوستی، زنده دلی و شوخ طبعی می باشند. نارنجی رنگ قیمت و نمایانگر تغییرات فصلی از تابستان تا پاییز می باشد.

اگر شما یک پارک ترامپولین سرپوشیده ای دارید که می خواهید برای یک ساعت تفریحی و سرگرم کننده، کودکان و نوجوانان را مجذوب خود کند، نارنجی رنگی ایده ال است. این دقیقاً  رنگی است مناسب برای یک برند زیبایی که بیشتر با دختران جوان سر و کار دارد.

رنگ نارنجی
 • رنگ صورتی

صورتی رنگی بسیار مناسب برای دختران است تا آبی برای پسران. این امر تا جایی پیش می رود که باعث می شود که صورتی در موارد خاص برای مردان آزار دهنده باشد. روانشناسی زیادی در پشت رنگ صورتی و پیوندهای جنسیتی آن وجود دارد، اما  ما می خواهیم بدانیم صورتی در دنیای بازاریابی و تبلیغات چه اعجوبه ای است. مشاغل مرتبط با صورتی چون فروشگاه های کیک و شیرینی پزی که با رنگ صورتی در طراحی های بروشور و کاتالوگ خود مرد ترین مردها را هم به سوی خود جذب می کنند. صورتی رنگ سرگرمی، دخترانه، شیرین، عاشقانه، مسالمت آمیز وهمراه با خوش بینی است.

صورتی رنگ محبوب نانوایی ها است زیرا به همان اندازه شیرینی هایی که می فروشند شیرین است. همچنین این رنگ برای برندهایی است که زنانه و به آن افتخار می کنند، مانند یک معلم دفاع از زنان که از تبلیغات گرافیکی صورتی در تبلیغات خود استفاده می کند تا نشان دهد که به زنان می آموزد چگونه شجاع باشند و از خود محافظت کنند.

رنگ صورتی
 • رنگ خاکستری

خاکستری مخفف حرفه ای گری و عینیت بخشیدن است در عین حال که در بسیاری موارد می تواند کسل کننده باشد. ولی لزوما رنگ خسته کننده نیست مخصوصا اگر با استراتژی مناسب بازاریابی همراه باشد. رنگی شرکتی، حرفه ای، موثر، رسمی و خنثی است. یک طراحی خاکستری چشمگیر و برجسته حتی می تواند در یک نمایشگاه تجاری برجسته باشد.

اینها همه مواردی است که ارائه دهنده خدمات حقوق و دستمزد در فاکتورهای خود بر آن تأکید می کند. خاکستری همچنین می تواند نشان دهد که مارک شما با هنجار متفاوت است. مانند وب سایت یک مارک برای لباس کودکان مدرن که می خواهد خود را از دریای صورتی و آبی جدا کند.

رنگ خاکستری
 • رنگ مشکی

رنگ مشکی عمدتا جالب و مدرن است. اما در صورت تمایل می تواند عجیب باشد و برای پاره ای از مارک های تجاری، مانند شرکت های تهیه کننده انواع بسته های بخور و شمع و سایر موارد، انتخابی ایده ال است. همچنین به معنای قدرت است یک ورزشگاه که اعضای خود را ترغیب به قوی ترین نسخه از خود می کند.

ممکن است رنگ سیاه از نظر فنی بی رنگ به حساب آید، اما هنوز هم قدرتمند و چشم نواز است. این رنگ در بردارنده مفاهیمی چون نعمت، عرفان، زور،  تشریفات، ظرافت تیرگی، راز، کنترل و ماوراء طبیعی است. در عین حال در بسیاری فرهنگ ها نماد عزا است.

رنگ سیاه یا همان مشکی
 • رنگ سفید

سفید یک تخته سنگ تهی است. ناب، تازه و پاک یک رنگ پس زمینه که به سایر رنگ ها معنا و مفهوم می بخشد. القاگر مفاهیمی چون، طهارت،  خلوص، سادگی، جوانان، افتخار، صلح و عروج می باشد.

سفید رنگ دیگری است که ارتباطات “منفی” آن را می توان به موارد مثبت تبدیل کرد. به عنوان سردترین رنگی که ما را به یاد برف و دایره قطب شمال می اندازد. سفید انتخابی عالی برای کامیون بستنی است که می خواهد تأکید کند که  تا چه اندازه می تواند در یک روز گرم می تواند حرارت وجود مان را با یک خنکای دلپذیر جایگزین کند.

رنگ سفید
 • رنگ قهوه ای

قهوه ای رنگی است که می توانید به آن اعتماد کنید. قهوه ای از شما پشتیبانی می کند. سالها با شما بوده و در آینده نیز به این کار ادامه خواهد داد. برای UPS شما را با خیال راحت و به موقع به خانه می آورد، اطمینان می دهد که تمام محموله های شما با خیال راحت به مقصد خود می رسند. در بازاریابی و تبلیغات قهوه ای یعنی خاکی قابل اطمینان مردانه و انتیک.

قهوه ای همچنین می تواند القای  احساس کثیفی باشد و همین امر باعث می شود  که هتل ها انتخاب کمتری از این رنگ داشته باشند. اما قطعا برای یک باغبان و تولید کننده مالچ  بهترین انتخاب است در این حالت، چند تصویر از خاک نمی تواند آسیب زننده باشد بلکه بستر رشد و بالندگی را نشان میدهد. قهو ه ای رنگ چوپ و بکر است و بهترین رنگ برای شرکت های تولید کننده محصولات چوبی و رنگیست.

رنگ قهوه ای
معانی رنگ ها از فرهنگی به فرهنگ دیگر متفاوت هست

هر بار که یک رنگ بندی را انتخاب می کنید، باید در مورد سابقه فرهنگی مخاطبان هدف خود فکر کنید. رنگ ها در فرهنگ های مختلف دارای معنا ومفهوم و ارتباطات خاصی هستند که با دیگر فرهنگ ها متفاوت است. بعضی اوقات حتی در یک کشور ممکن است انجمن های منطقه ای وجود داشته باشد .رنگی مثل زرد در کشور ژاپن مظهر شجاعت است در صورتی که همین رنگ در جنوب امریکا رنگ عزاداری و مرگ می باشد. در کشور چین با معانی مبتذل همراه است و در خاورمیانه رنگی مقدس و با شکوه به شمار می آید.

هر زمان که مارکتینگ و تبلیغاتی را برای برند خود طراحی می کنید، تحقیق در مورد انجمن های فرهنگی مخاطبان را مورد هدف قرار دهید تا مشکلی پیش نیاید.

در یک رویکرد کلی بهترین رنگها با بیشترین تماس و ارتباط با مخاطبان کدام ها هستند؟

قرمز بهترین رنگ برای یک تماس به عمل است زیرا بیانگر اقدام و عمل فوری در سریعترین زمان می باشد. لزوماً اگر چه رنگ قرمز می تواند یک رنگ بسیار مناسب برای تماس با شما (CTA) باشد و مطمئنا توسط بسیاری از شرکت ها با موفقیت مورد استفاده قرار می گیرد، اما تنها و بهترین گزینه ارتباطی با شما نیست و قطعا متن انتخابی نیز در کنار آن برای یک تصمیم گیری درست و قاطعانه در خرید بسیارمهم است.

انتخاب رنگ بهینه در طراحی:

گاهی اوقات انتخاب رنگ بهینه به طراحی کلی و مارک خاص و نوع  محصول فروشی  بستگی دارد. و نیز بستگی به ذهنیت مخاطب و آنچه که او در محصول تولیدی به دنبال آن است دارد. در مواردی که ارتباط شما با مخاطب برای اقدام شبیه رزرو یا توصیه باشد یا بگذارید بیشتر درباره آن صحبت کنیم به جای شتاب در خرید و در مقابل عباراتی چون اکنون بخرید یک رنگ آرام و واضح مثل رنگ سبز بهترین دکمه تماس است و به آرامی خریدار را برای تصمیم گیری وسوسه می کند. رنگهای گرم مثل قرمز، زرد، نارنجی با تایپوگرافی بزرگ و ساده  که در پس زمینه ای مناسب قرار گرفته باشند باعث فوریت در تصمیم گیری خریدار و احساس رضایت می گردند.

چگونه استراتژی رنگ را برای بازاریابی خود آزمایش کنید ؟

روانشناسی رنگ در تصمیم گیری های آگاهانه طراحی برای تبلیغات و بازاریابی شما مفید است. اما فقط با آزمون می توانید بدانید که آیا تصمیم های درستی می گیرید. این کار به چندین تکرار نیاز دارد تا بدانید کدام پالت رنگی موثرتر است. زمانی که رنگ های نهایی خود را به دست آورده اید (رنگ هایی که هیچ ارتباط منفی در بازار ندارند در حین برقراری ارتباط با هویت برند شما با یکدیگر تضاد دارند)، زمان آن رسیده است که آنها در یک “درخت مسابقات” قرار بگیرند تا شما یک رنگ را در مقابل رنگ دیگر آزمایش کنید.

آمار تاثیر رنگ در تبلیغات و فروش:

اگرچه همه اینها تقریباً شبیه  معجزه یا جادو به نظر می رسد، دلایل منطقی برای پشتیبانی از این امر وجود دارد. 85٪ از مشتریان رنگ را دلیل اصلی تصمیم گیری برای خرید یک محصول می دانند. علاوه بر این ، حداکثر 90٪ از کل خریدهای خودجوش صرفاً بر اساس رنگ محصول صورت می گیرد. طبق تحقیقات روانشناسان و محققان دانش رنگ، 42٪ از مشتریان بر اساس طرح صفحات، نظرات خود را در وب سایت ها بیان می کنند و رنگ ها بیش از هر عامل دیگری در ارزیابی آنها از سایت تاثیر گذار است و در 52٪ موارد ، بد بودن رنگ و سایر تصمیمات بد طراحی باعث می شود تا کاربران وب سایت را ترک کنند و هرگز به ان صفحات باز نگردند.

این یک چیز است که بدانید رنگ برای بازاریابی و تبلیغات اهمیت دارد، اما در اینجا  چالش واقعی استفاده از روانشناسی رنگ ها برای درگیر کردن ذهن خریداران است. شما به احتمال زیاد از قبل اصول تئوری رنگ را می دانید ، جایی که به عنوان مثال ، رنگ قرمز از شور وشعف  و سفید از پاکی و شفافیت می گوید، اما این فقط آغاز تمام روشهای پیچیده ای است که با استفاده از آن می توان رنگ را در نحوه تفکر و احساس خریدار در مورد یک محصول تأثیر گذار دانست.

اگر دقت کرده باشید به تازگی اکثر سایت ها از تصاویر و عکس های رنگی در سایت ها استفاده می کنند که طراحی بنر و طراحی پوستر نمونه هایی از این کارها می باشد که تاثیر خوبی روی مخاطب قرار می دهد.

رنگ ها با روانشناسی در تبلیغات

نتیجه گیری:

رنگ یک محصول می تواند ما را قانع کند که آن حس تازه تری نسبت به همان محصول با رنگ متفاوت دارد. حتی می تواند باعث شود احساس کنیم که این دارو برای ما بهتر عمل می کند. تولید کنندگان دارو از ترکیبات رنگی  بسته به کاربرد آن در درمان بیماری های مختلف استفاده می کنند و قرص های خواب آور را به رنگ آبی و محرک زرد و قرمز ایجاد می کنند زیرا این رنگ هایی است که مشتریان با اثرات مربوط به آنها در ارتباط هستند.

در روانشناسی رنگ هدف  فقط در برانگیختن احساسات خاص نیست. بلکه در جهت استفاده از رنگ ها برای برآورده کردن انتظارات مشتری برای محصولات و مارک های تجاری است. به رنگ هایی فکر کنید که برای محصولات یا خدمات خاص نمی تواند بد باشد، مانند یک آرم روشن ، زرد و نارنجی برای نیمکت یا جعبه قهوه ای یا خاکستری برای محصولات بهداشتی زنانه. این رنگ ها اگر انتظارات ما را برآورده نکنند حس متناقضی به ما می دهند.

بیشتر بخوانید: تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه