پوستر چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

پوستر رسانه ای مناسب برای به نمایش گذاشتن رویداد ها، محصولات و تبلیغات می باشد و یا کاغذهایی که اطلاعات مربوط به موضوع، زمان، طراحی پوستر آنلاین مکان و جزییات یک رویداد یا همایش را به اطلاع بیننده میرساند. پوستر معمولا در حالت سنتی به دیوارها چسبانده می شود یا در شبکه های مجازی و وب سایت ها قرار داده می شود و باید این ویژگی را داشته باشد که چند ثانیه ای توجه بیننده را به خودش جلب نماید و آن را در ذهن شخص میخکوب کند تا بتواند به درستی اطلاعاتش را منتقل نماید . طراحی پوستر نیاز به تکنیک‌های زیادی دارد تا در نگاه اول برای مخاطب زیبایی و جذابیت داشته باشد.

نمونه طرح پوستر تبلیغاتی

اهمیت طراحی پوستر

تا جایی که اطلاع رسانی رویدادها عموماً از طریق پوستر انجام می شود، اولین جلوه طراحی آنلاین که عمق رویداد شما را نمایان می کند، همین پوستر تبلیغاتی است. پس باید به گونه ای طراحی شود که بتواند کاملا از تبلیغ های دیگر متمایز گردد. در طراحی پوستر نکات و تکنیک هایی وجود دارد که می تواند کاملا برای اطلاع رسانی رویدادها و همایش ها تاثیر به سزایی داشته باشد. با این حال طراحان پونیما قادر خواهند بود این تکنیک ها و موارد را برای شما به عمل آورند.

نمونه طرح پوستر

ویژگی های مهم پوستر تبلیغاتی

تفاوتی نمی کند طراحی کاتالوگ ، طراحی بروشور ، طراحی پوستر ، کلید اصلی ماجرا این است که شما بتوانید یک تناسب بین موضوع، متن، تصاویر و لوگو برقرار کنید. هنگامی که به این تناسب برسید، به یک پوستر تبلیغاتی خوب دست یافته اید.

  • رنگ پوستر تبلیغاتی باید در مخاطب انرژی مثبت ایجاد نماید.
  • باید دارای تایپو گرافی و یا لوگو کسب و کار باشد پوستر تبلیغاتی.
  • گزیده گویی در پوستر تبلیغاتی باید به گونه ای باشد که اجزای اضافی حذف گردد.
  • ایجاد انرژی با استفاده از تاکید روی اجزاء.
  • استفاده از تصاویر برای جلب توجه موضوع و اعتبار بخشیدن به پوستر.
  • باید احساسات مخاطب را به چالش بکشید.

 

پوستر تبلیغاتی

پوستر انواع مختلفی دارد که مهمترین آن پوستر تبلیغاتی است که امکان دارد به صورت پوستر کاغذی باشد یا پوستر آنلاین که امروزه همانند بنر در شبکه های اجتماعی و وبسایت ها استفاده می شود و برای تبلیغات سایت ها یا فروشگاه های اینترنتی و یا کسب و کارهای سنتی به کار می رود ولی در کل کار پوستر نمایش و رساندن مفهوم یک موضوع در قالب یک عکس می باشد. برای نمونه می توانید در سایت های freepik.com و یا pinterest.com مشاهده نمایید که نمونه های با کیفیت و خوبی ارائه می دهند و می توانید از آنها الگو گرفته و بکار بگیرید.

راهنمایی و مشاوره
طراحی پوستر و تاثیر آن در کسب و کار!

پونیما یک دپارتمان طراحان گرافیک دارد که با تخصص و هنر گرافیکی می توانند تمامی طرح های شما را اجرا نمایند و یا با طرح های خود باعث جذب مشتری و جلب توجه مخاطبان شما شوند که این یک اصل اساسی در این زمان است که باید با طراحی پوستر مدرن از رقبای خود پیشی گرفته و به اهداف خود دست یابید.

امروزه چیزی که مردم را سمت خود میکشد نحوه طراحی و گرافیک بصری خوب است چون رقابت به حدی رسیده که دیگر همه در کسب و کار خود به اون توانایی رسیده اند فقط نحوه به نمایش گذاشتن و طرح ظاهری است که از هم متمایزتر می نماید پس اگر دنبال طراحی پوستر مدرن هستید حتما با ما از بخش مشاوره در تماس باشید.

تماس با ما