محتوای پست ....

1398/10/10
 • 11 دلیل مهم برای داشتن وب سایت چیست ؟چرا باید وب سایت داشته باشیم؟

  بسیاری از ما امروزه به فکر راه اندازی وب سایت هستیم اما دلیل چیست؟ آیا فقط به خاطر اینکه دیگران وب سایت دارند ما نیز باید یک وب سایت برای خود راه اندازی کنیم؟ یا موفقیت سایت های معروفی مثل دیجی کالا دلیل بر موفقیت وب سایت ما نیز خواهد بود؟اما این دلایل کافی و منطقی نیست ،برای داشتن وب سایت باید دلیل قانع کننده ای داشته باشیم باید بهصورت جزئی تر فواید داشتن وب سایت رت مورد بررسی قرار دهیم آیا واقعا داشتن وب سایت باعث رونق کسب و کارمان خواهد شد؟

  هدف گروه پونیما برشمردن مزایای داشتن وب سایت در این مقاله می باشد .

  پاسخ درست به سوال "چرا به وب سایت نیاز داریم" اهمیت بالایی دارد.

  استیو جابز نیز با پرسیدن "چرا" از دپارتمان های مختلف شرکت تمام کارکنان را به چالش می کشید ، تمامی کارکنان از برنامه ویس گرفته تا حسابدار در شرکت اپل با این سوال مواجه بودند و اما پاسخ چیست؟"چون افراد دیگر نیز در راستای انجام این کار هستند"

  ولی این پاسخ کافی و منطقی برای استیو جابز نبود ، در واقع این سوال مهم بود که باعث ریشه ای نگاه کردن به موضوعات مختلف بود و باعث تمایز این شرکت با دیگر رقباء شد.

  همین دلیل که فقط برای نظر و کار های دیگران حاضر نبودند تا وارد کاری شوند باعث پیشرفت و تمایزاپل شد.

  شما هم در صورت دانستن مزایا و معایب وب سایت و بررسی دقیق تر موضوع می توانید در کارتان موفق شوید پس با نگاهی جزئی تر به مسائل می توانیم باهش کاهش درصد اشتباهات و افزایش شانس موفقیت خود شویم.

  چگونه می توانیم برای داشتن وب سایت مطمعن شویم؟

  در مرحله اول باید مزایای داشتن وب سایت را به دقت مورد بررسی قرار دهیم بهتر است از هزینه هایی که متحمل خواهید شد اطلاع داشه باشید و هدف نهایی خود را در مورد داشتن وب سایت مشخص کنید .

  اما شاید برخی مزایای وب سایت باشند که شما هنوز به درستی با آنها آشنایی ندارید. پس در ادامه 11   فایده یک وب سایت برای آدم‌ها و کسب و کارهای مختلف را به شما خواهیم گفت.

   

  طراحی سایت در اردبیل

  داشتن وب سایت در کسب و کار چه تاثیری دارد :

  داشتن یک سایت روشی عالی برای معرفی شغلتان می باشد طراحی یک سایت جذاب این امکان را به شما می دهد تا کسب و کار را به صورت کامل معرفی کنید و در رابطه با مزایای کسب و کارتان به صورت کامل توضیح دهید به جرات میتوان گفت داشتن وب سایت در اردبیل باعث رونق کسب و کار شده و باعث افزایش اعتبار شما در بین مشتریان خواهد شد در نتیجه مشتریان خیلی راحت می توانند به شما اعتماد کنند.

   شاید دارای کسب و کار مشخصی نباشد و تنها در زمینه خاصی تخصص داشته باشید دراین حالت هم داشتن وب سایت چاره ساز خواهد بود اگرکمی زرنگ باشید در دنیای مجازی بسته به تخصص و کسب و کار خود میتوانید در آمد خوبی کسب کنید.

  همیشه لزومی به داشتن دفتر و راه اندازی کسب و کار جدید در دنیای واقعی و متحمل شدن هزینه های زیاد نیست ، شما در صورت داشتن تخصص و تنها راه اندازی یک وب سایت نیز میتوانید اقدام به شروع کاری جدید کنید و خیلی راحت در آمد کسب کنید.

  با توجه به آمار های به دست آمده روزانه حدود 2.4 میلیارد نفر در سراسر دنیا از دنیای مجازی استفاده می کنند و 90% این افراد خرید ها را به صورت اینترنتی انجام می دهند و معمولا هر کدام بسته به نیازشان با یک شرکت در ارتباط هستند ولی در ایران چگونه است؟ چه تعدا افراد با دنیای مجازی در ارتباط هستند؟ خبر خوبی که برایتان دارم افرادی بیش از 56میلیون نفر یعنی حدود 70% مردم ایران با دنیای مجازی در ارتباط هستند این آمار به معنای امکان دسترسی شما به این تعداد افراد فقط با یک وب سایت در صورت برنامه ریزی درست، آیا در دنیای واقعی و داشتن دفتر در بهترین  شهر و بهترین مکان آیا چنین دسترسی خواهید داشت؟ مسلم است که نه.

  این امر موقعیت بسیار مهمی برای جذب مشتری می باشد نباید این تعداد از مخاطبان را به راحتی از دست بدهید.

  در واقع این ارقام شامل پیام مهمی برای ما می باشند و بیانگر یک فرصت استثنایی برای جذب کردن مشتریان هستند پس اگر شما نیز جزء افرادی هستید که به دنبال راه اندازی شغلی جدید و جذب مشتریان زیاد هستید داشتن وب سایت بهترین راه برای اینکار می باشد.

  شما با داشتن یک وب سایت در شهر و منطقه خود در واقع رسانه ای برای ارائه توضیحات بهتر و جامع تر برای کسب و کارتان خواهید داشت مثلا کسی که در شهرستان اردبیل کسب و کار راه انداخته می تواند با راه اندازی وب سایت در اردبیل موجب رونق کسب و کار و افزایش فروش به صورت غیر حضوری و سفارش آنلاین باشد. وب سایت مناسب ترین گزینه برای توضیح در رابطه با تخصصتان می باشد شما اگر مقالات متعددی در رابطه کسب و کار و تخصص خود تهیه کنید در اینصورت مخاطبان راحت تر به شما اعتماد خواهند کرد، باز برایتان جای سوال است که داشتن وب سایت چه اهمیتی دارد؟ هدف اصلی شما باید افزیش آگاهی مخاطبان در رابطه با شما باشد و همان طور که گفته شد وب سایت مناسب ترین گزینه برای اینکار است.

   داشتن وب سایت ارزان ترین راه تبلیغات می باشد؛ چرا ؟

  بر کسی پوشیده نیست که میزان هزینه راه اندازی یک فروشگاه بسیار زیاد می باشد بحث اجاره مکان ، هزینه دکور فروشگاه، هزینه اجناس ، هزینه گاز برق و... و نکته مهم تر که هزینه خیلی زیادی را می طلبد بحث تبلیغات می باشد

  ولی این هزینه ها گفاه شده در رابطه با وب سایت صدق نمی کند چون شما با هزینه بسیار کم قادر خواهید بود یک فروشگاه کامل با امکانات متنوع راه اندازی کنید و برای جذب مشتری هم نیازی به هزینه  زیاد تبلیغات نیست با کمی کار روی بهینه سازی وب سایت که بهتر است به فردی متخصص سپرده شود و افزودن مقاله هایی مفید در رابطه با کسب و کارتان بسیار راحت میتوانید مخاطبات را به سمت خود جذب کنید همچنین شما قادر خواهید بود در وب سایت های دیگر اقدام به تبلیغات کنید.

  پس هزینه راه اندازی فروشگاه مجازی در مقایسه با فروشگاه در دنیای واقعی کمتر می باشد و مزیت های زیادی دارد.

  همچنین تجربه نشان داده که عموم مردم علاقه ای به شماهده تراکت ها ندارند و در اولین فرصت آن را به سطل زبانه می اندازند و معمولا مطالعه نمی کنند و مشتری اگه بار دیگر بخواهد خدمات ارائه شده توسط شما را بررسی کند در این صورت هم منبعی در دسترس ندارد که داشتن وب سایت تمام این مشکلات را برای همیشه حل خواهد کرد .

  در واقع میتوان گفت شما با داشتن وب سایت بخشی از تبلیغات خود را به دست مشتریان می سپارید چون در صورت راضی بودن مشتریان از خدمات ارائه شده توسط شما به احتمال خیلی زیاد وب سایتتان را به افراد دیگر معرفی خواهند کرد .

  امکان دسترسی 24 ساعته مشتریان به شما از طریق وب سایت

  پشتیبانی از مسائل مهم و پرهزینه و مهم می باشد و در صورت ارائه ندادن پشتیبانی مناسب با توجه به وجود رقباء بسیار زیاد از حیطه رقابت خارج خواهید شد.

  برای مشتریان بسیار مهم می باشد که در هر ساعت از شبانه روز بتوانند با شما ارتباط داشته باشند مثلا بتوانند سوالات خود را از شما بپرسند و پاسخی مناسب دریافت کنند امکان ارتباط دو طرفه با مشتریان مناسب ترین راه کاهش هزینه تبلیغاتی می باشد.

  با داشتن وب سایت از موقعیت های خوبی برخوردار بوده و روش های جدیدی را تجربه خواهید کرد

  با داشتن وب سایت فرصت عالی برای افزایش ارتباط با مخاطبان خواهید داشت و به احتما زیاد همکاران شما نیز با وب سایتتان ارتباط برقرار خواهند کرد و شاید تمایل به همکاری و ایجاد شعبه مجازی را داشته باشند حتی شما در صورت نداشتن شغلی مشخص نیز می تواند با راه اندازی یک سایت و ارائه محصولات دیگران و مدیریت وب سایت از طریق فروش محصولات فروشگاه های دیگر نیز کسب در آمد کنید خوش بختانه در دنیای مجازی محدودیتی وجود ندارد و شما میتوانید از طریق انجام کار های متنوعی کسب در آمد کنید.

  میتوانید روش های تبلیغات خود را افزایش دهید

  شما در دنیای مجازی میتوانید از روش های تبلیغات متنوعی استفاده نمایید که مهمترین آن امکان تبلیغ در گوگل می باشد همان طور که می دانید تبلیغ در گوگل هدفمند ترین نوع تبلیغات می باشد و امکان دسترسی به تعداد نامحدود مخاطبان را ممکن می باشد و در صورت جستجو کلمات مرتبط یا کسب و کارتان مخاطبان به ازاطلاعات شما دسترسی پیدا خواهند کرد.

  فرض کنید شما فروشگاه زیورآلات دارید در گوگل می توانید کاری کنید که خنگام جستجو کلمه "خرید انگشتر" کاربران به صفحه فروش انگشتر ها هدایت شوند ، بنظرتان چند درصد احتمال خرید مشتریان وجود دارد؟ مسلی است که خیلی پس داشتن رتبه خوب در گوگل بسیار حائز اهمیت می باشد.

  علاوه بر تبلیغات گوگل شما می توانید از سایر روش های تبلیغاتی در نیای مجازی استفاده نمایید مثلا تبلیغ در انواع شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، تلگرام و... و بدین ترتیب کاربران را از طریف انواع شبکه های اجتماعی به سمت وب سایت خود هدایت کنید.

  داشتن ایمیل اختصاصی در وب سایت

  وقتی شما دارای وب سایت اختصاصی مثل www.ponima.com  باشید در اینصورت برای برقراری ارتباط با مشتریان باید ایمیل اختصاصی مثل info@ponima.ir باشید داشتن ایمیل اختصاصی علاوه بر افزایش اعتبارباعث افزایش راه های ارتباطی مشتریان خواهد شد

  داشتن سایت امکان ارزیابی مخاطبان را ممکن می سازد

  یکی دیگر از مزیت های مهم امکان تحلیل و آنالیز مخاطبان می باشد منظور ما فقط پیشنهادات نمی باشد مثلا امکان بررسی علایق ، ترجیح ها و نیاز های مشتریان که امکان کار بر روی نقاط قوت و ضعف را ممکن می سازد

  اجازه دهید واضح تر بگویم در دنیای نت امکان اندازه گیری همه چیز وجود دارد

  مثل تشخیص محل بازدیدکنندگان ، دستگاه هایی که اکثر با آنها از سایت بازدید شده و...

  نکته مهمی که وجود دارد این است که شما با استفاده از گوگل آنالیتیکس اطلاعات بیشتر و مفید تری بدست آوردید مثل مدت زمانی که کاربر در سایت مانده یا مسیری که هنگام بازدید طی کرده و روش خرید و...

  کاهش هزینه ها با داشتن وب سایت

  اکثر شرکت ها، ادارات و یا مراکز دیگر روزانه مقدار زیادی کاغذ را برای کار های روزانه  اداری استفاده می کنند مثلا بروشور های زیادی را برای تبلیغات موارد مختلف در مدت زمان های متفاوت باید چاپ کنند که انجام این کار ها مثل چاپ انواع بروشور، کاتالوگ و... مسلزم هزینه و مصرف کاغذ زیاد می باشد ولی اگر تمام این کار ها در دنیای مجازی صورت بگیرد  به صورت مجازی به تمام مخاطبان ارسال شود در اینصورت هم مصرف کاغذ ماهش یافته و هم هزینه ها نسبت به قبل بسیار کاهش می یابد.

  دلیل مهم دیگر برای داشتن وب سایت :

  ما در این مقاله چند مورد از نکات قوت داشتن وب سایت را به شما گفتیم البته دلایل بی شماری وجود دارد که به دلیل کاهش حجم کلمات در مقالات بعدی توضیح خواهیم داد

  مطمعن باشید داشتم وب سایت با توجه به اینکه امروزه تمام مشاغل به سمت آنلاین شدن هستند ، مهم و ضوری خواهد بود ،مهم نیست کهخ مشغول انجام چه کاری هستید و یا چه تخصصی دارید روزی نیاز جامعه شما را مجبور به راه اندازی شعبه مجازی خواهد کرد چون نسل جوان امروزه اکثر کار هایشان را از طریق دنیای مجازی انجام می دهند و شما برای حفظ مشتریان روزی اقدام به این کار خواهید کرد چه بهتر است که الان کار های لازم را انجام دهید تا از رقبای خود پیشی بگیرید

  و اما چه کاری باید انجام دهید؟

  ابتدا اقدام به مطالعه سایر مقاله ها که در رابطه با وب سایت نوشته شده است بپردازید بعد از اینکه اطلاعات جامع پیدا کردید میتوانید با تماس با همکاران ما در گروه پونیما مشاوره لازم را در رابطه با راه اندازی انواع وب سایت را بگیرید اقدام به راه اندازی شعبه مجازی کسب و کارتان بکنید.

   

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه میتوانید با مشاوره پونیما ارتباط برقرار نموده و یا سایر مقالات را مطالعه نمایید.

   

  هدف پونیما ارائه بهترین راهکارهای کاربردی در رابطه با تمام مباحث طراحی و برنامه نویسی سایت می باشد. و در این زمینه ایده های بسیار خاص و جالبی ارائه می دهد که برای علاقمندان به یادگیری و سفارش طراحی سایت در اردبیل بسیار مفید و سودمند می باشد.

  طراحی سایت در اردبیل

   

  منتظر مقالات بعدی در رابطه با داغ ترین مباحث روز طراحی سایت باشید.

  پونیما ۱۸۶ بازدید