محتوای پست ....

1398/11/21
 • سئو چیست ؟

   

  تعریف سئو سایت ؟

  سئو (SEO)  مخفف کلمات ( Search Engine Optimization ) بعبارتی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو را سئو می گویند.

  همانطور که همه ما برای جستجوی نیاز خود به موتور گوگل، یاهو، بینگ و... می رویم بقیه کاربران نیز همین کار را می کنند ولی موفقیت و پیشرفت در این موتور ها نصیب کسی می شود که سایت خود را سئو کند و محصولات/خدمات خوبی ارائه دهد.

  سئو چیست ؟

   

  کاربرد سئو:

  سئو (SEO)  روشی براي تغيير استراتژيک سايت‌ها می باشد. اين فرآيند به عنوان مهمترين بخش بازاریابی برای توسعه و فروش کسب و کار اینترنتی می باشد.

  امروزه سئو کاربرد زیادی در دنیای وب دارد زیرا هر شخص یا شرکت برای توسعه و پیشبرد کسب و کار خود سعی در راه اندازی سایت و بالا بردن رتبه سایت می باشد و برای این منظور باید یکسری تکنیک ها و فرایند سئو را انجام داد تا بتوان رتبه سایت را افزایش داد.

   

  فرآیند سئو:

  سئو فرآيند ساده‌اي نيست که به راحتي پياده‌سازي شود سئو نيازمند دانش زياد، علم بازاریابی، پيش زمينه‌ ی طراحی یا راه اندازی سایت، تولید محتوا و صبر است. موتور‌هاي جستجو دائم با تغيير الگوريتم ‌هاي خود رتبه ‌بندي غير قابل پيش‌بيني ایجاد کرده اند، بنابراين وظيفه متخصصین سئو به روز نگه داشتن اطلاعات و استفاده از منطق و راه کار در اين زمينه است.

   

  مزایا و اهداف سئو :

  -  باعث برندینگ (Branding) کسب و کار می شود.

  -  بازدید(Visit)  سایت را بالا میبرد.

  -  ترافیک سایت(Site Traffic)  را افزایش می دهد.

  -  باعث به دست آوردن جایگاه  یا رتبه(Ranking)  در موتور های جستجو می شود.

  -  باعث افزایش فروش(sales increase)  محصولات / خدمات می شود.

  -  بهترین ابزار برای تبلیغات (Advertising)  است.

  -  شناخت رقبا(competitor)  و پیدا کردن راهکار برای پیشی گرفتن از آنها.

  -  هزینه کمتر در مقایسه با سایر روش های مارکتینگ(Marketing)

   

  تاریخچه سئو:

  در اوايل سال 1990 میلادی نخستین موتور‌هاي جستجو(Search Engine) کار خود را شروع کردند، برخی از محبوب‌ترين آن‌ها  Infoseek،Alta  Vista و  Yahoo بودند. در آن زمان مردم موتور جستجو را به ديد يک ليستی از فهرست اطلاعات می دیدند.

  اولین مقاله که توسط نيويورک تايمز در سال 1996 میلادی چاپ شد راجع به توسعه‌دهندگان وب صحبت کردند که براي گرفتن جایگاه در بالاي صفحه نتايج از روش‌هاي غير اخلاقي سئو استفاده مي‌کردند. اين مقاله شرح کار توسعه‌دهندگان وب را که به راحتي يک سايت را با کلمات کليدي خاص که معمولا پشت طراحی گرافيک سايت مخفی شده بودند را داد که با ترفند ها در نتایج موتورهاي جستجو کلمات کليدي را شمارش کرده و رتبه بندي سايت را افزايش می دادند. در اوایل به دست آوردن جایگاه(Position) با کلمات کلیدی کار راحتی بود. با رشد اينترنت موتورهاي جستجوي جديد‌تري ظاهر شدند که با استفاده از الگوريتم (Algorithm)‌هاي رتبه‌بندي پيچيده‌تري کار میکنند.

  بیشتر بدانید: الگوریتم های گوگل

   

  دسته بندی سئو از نظر تکنیک :

  1. سئو کلاه سفید

  شعار سئو کارهای کلاه سفید اینه که کار ما بر اساس اصول و ضوابط موتورهای جستجو و الگوریتم های گوگل می باشد و در طولانی مدت رتبه سایت و جایگاه کلمات کلیدی را بهبود بخشیده و یا حتی در صفحه اول موتورها قرار می دهیم و این قرارگیری نیز طولانی مدت ماندگار خواهد بود و جایگاه خود را حفظ خواهد کرد. اگر می خواهید همیشه به کسب و کار خود رونق دهید و در دنیای اینترنت باشید از این روش استفاده کنید. سعی کنید عجله نکنید و به فکر آینده باشید و موثعیتی که قراره به دست آورید به همین خاطر است که این روش را سئو اخلاقی می گویند.

  2. سئو کلاه خاکستری

  این سئو کارها نیز بر این باورند که ما نمی توانیم زیاد منتظر بالا آمدن رتبه سایت باشیم و کارایی میکنیم که هنوز الگوریتم های گوگل متوجه ترفند های ما نمیشه هرچند ما موتورها را دور نمیزنیم ولی با جایگزینی یکسری روش ها و با کارهای ریسک پذیر موقعیت و جایگاه سایت را افزایش می دهیم. ولی این مورد نیز زیاد ماندگاری ندارد و در طول مدت توسط رباط های الگوریتم تشخیص داده می شود.

  3. سئو کلاه سیاه

  این سئو کارها بر اساس چهارچوب و قوانین موتورها پیش نمی روند و با ترفند ها و دور زدن قوانین سعی در بالا بردن رتبه و جایگاه سایت و کلمات کلیدی هستند که این کار اصلا توصیه نمی شود زیرا با وجود الگوریتم های جدید گوگل این روش موجب اسپم و یا حتی پنالتی شدن سایت می شود که به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

   

  انواع سئو از نظر دسته بندی :

  1. سئو داخلی

  2. سئو خارجی

  3. سئو فنی

  ما باید اول سئو داخلی رو به درستی انجام بدیم بعد بریم سراغ سئو خارجی به همین منظور در ادامه توضیح میدهیم که برای بهینه کردن سئو داخلی چه کارهایی باید انجام داد. در مورد سئو فنی نیز در اینجا زیاد بحث نمیکنیم زیرا در مقاله انواع سئو در مورد این موارد بیشتر بحث کرده ایم.

  1. سئو داخلی (On Page SEO)

  اگر سئو داخلی به درستی و با چارچوب موتورها و الگوریتم های گوگل پیش برود بسیار موثر بوده و از طرف ربات ها به سایت امتیاز داده می شود زیرا وقتی الگوریتم های گوگل سایت رو بررسی کنند به این نتیجه می رسند که این سایت سئو داخلی را به درستی بکار برده و امتیاز می دهند و این باعث افزایش رتبه سایت می شود.

  مواردی که باید در سئو داخلی انجام بدیم به شرح زیر می باشد؛

  - انتخاب نام دامنه مناسب (Domain)

  نام دامنه هم برای سئو داخلی و هم برای سئو خارجی اهمیت دارد. در سئو داخلی منظورمان مرتبط بودن نام دامنه با کسب و کارمان است مثلا نباید نام غیر مرتبط یا دارای کاراکتر طولانی انتخاب کنیم. این تاثیر منفی در برند شما دارد.

  وقتی کاربری در موتور جستجوگر(گوگل، یاهو، بینگ) کلمه کلیدی مورد نظر خود را جستجو میکند موتور در وحله اول که از بین سایت ها دنبال کلمه مورد نظر میگردد نام دامنه مرتبط است که موثر خواهد بود و بعد جستجوی داخل صفحات و اگر نام شما غیر مرتبط باشد امکان دارد در نتایج دور دستها قرار بگیرید زیرا کاربران اکثرا صفحه اول نتایج را می بینند و اگر شما در صفحه اول نباشید این به درد شما نخواهد خورد و بازدید نخواهید داشت.

  - آدرس سایت (URL)

  دوم اینکه باید آدرس سایت را بهینه سازی کنیم. یعنی باید آدرس صفحاتمون کوتاهتر و خواناتر باشند و زیاد از علایم و کلمات غیر مرتبط استفاده نکنیم زیرا این علاوه بر اینکه عنوان را بهم میریزد موجب کند شدن کار رباط ها شده و صفحات ما را دیر بارگزاری و به کاربران نمایش میدهد.

  - کلمات کلیدی (Keywords)

  مهمترین موضوع در سئو داخلی کلمات کلیدی است زیرا کلمات کلیدی است که نمایانگر صفحات و محتوا ما را نمایان میکند. بنابراین باید کلمات کلیدی را بر اساس بیشترین نتایج جستجو انتخاب کنیم تا بتونیم به هدف خودمون برسیم و ابزارهایی هستند که کلمات کلیدی پرجستجو را در اختیار ما قرار میدهند که ما میتوانیم از آنها برای انتخاب کلمات استفاده کنیم.

  - عنوان مطالب (Content Title)

  عنوان مطالب همان چیزی که در صفحه نتایج موتورها نمایش داده می شود سعی کنید عنوان مطالب جذاب و کاربر پسند انتخاب کنید تا کاربران ترغیب شوند به کلیک کردن صفحه شما. البته این عنوان همان عنوانی است کاربران جستو می کنند و رباط ها آن را خوانده و به کاربران نمایش می دهند. سعی کنید تعدا کاراکتر این عنوان بین 50 تا 60 کاراکتر باشد.

  - محتوای مطلب (Content)

  این محتوا و محصولات است که ارزش و قدرت سایت را نشان می دهد و کاربر را حفظ و میزان رضایتش را به موتور می گوید، پس هر چقدر مدت زمان ماندگاری کاربر در سایت بیشتر باشد امتیاز بیشتری به صفحه شما داده می شود. بنابراین سعی کنید محتوای جذاب و قدرتمندی بنویسید تا کاربران مشتاق به خواندن شوند، از نظر نگارش نیز بهینه بنویسید و زیاد از جملات غیر مرتبط و سوالی استفاده نکنید که کاربران سردرگم شوند.

  اکثر محتوا کارهای ما برای دور زدن کاربران از کلمات و سوالات زیادی در محتوای خود استفاده میکنند تا تعداد مراجعه به سایت بیشتر شود ولی این باعث فرار کاربران شده و توسط الگوریتم های گوگل صفحه شما جریمه یا پنالتی می شود. پس سعی کنید محتوای جذاب و کاربر پسند بنویسید با ملاحظات سئو تا موتورها سریع صفحه شما را نمایش دهند.

  - تگ توضیحات (Meta Tags)

  تگ توضیحات یا همان توضیحات داخل Description که برای کمک به رباط ها به هنگام جستجو استفاده می شود. در صفحه جستجو نیز زیر عنوان مطالب به صورت خلاصه وار می آید که کاربر نیز با خواندن آن متوجه می شود که مرتبط با کلمه کلیدی خود بوده و به راحتی کلیک و به سایت مراجعه می نماید.

  تعداد کاراکتر تگ توضیحات را نیز بین 155 تا 175 کاراکتر بنویسید و زیاد طولانی ننویسید که به در نمی خورد و کم ننویسید تا منظور و خلاصه مطلب و صفحه را برسانید.

  - لینک دهی داخلی (Lnternal Linking)

  یعنی لینک دادن صفحات داخلی سایت به هم. به عنوان مثال یک محتوا را در نظر بگیرید که کاربر توسط موتور جستجو پیدا کرده و داخل سایت امده در کنارش ما محتوای مرتبط با آن مقاله را نیز داریم و به آن لینک داده ایم، از کاربران می خواهیم که محتوا مرتبط با آن را نیز بخواند. این باعث گردش کاربر در صفحات سایت می شود و وقتی این کار به درستی و با محتوا قدرتمند و بهینه انجام بگیرید بسیار تاثیر گذار بوده و ترافیک و جایگاه صفحه سایت را بالا می برد.

  این نوع لینک دهی روش های مختلفی برای استفاده در داخل صفحات دارد ولی نباید بیشتر از 5 لینک در صفحات خود استفاده کنید و این لینک ها برای گوگل بسیار اهمیت دارد.

  - تصاویر (Image)

  توصیه این است که همیشه در بین محتوا از تصاویر استفاده کنید زیرا تصاویر جلب توجه میکنند ولی باید تصاویر بهینه شده باشد و از ویژگی alt حتما استفاده کنید تا تصاویر اسم داشته باشد و مشخص شود که این عکس نشانگر چیست.

  اول اینکه نباید حجم تصاویر بیشتر باشد یعنی حجم عکس باید زیر یک مگ باشد، دوم اینکه اندازه مناسبی داشته باشد به طوری که در تمامی پلتفرم ها به خوبی نمایش داده شود، سوم اینکه عکس کپی شده در سایت خود قرار ندهید زیرا هر عکسی که در اینترنت وجود دارد به نوعی به اسم یک دامنه ای ثبت شده و اگر شما آن را کپی کنید و در سایت خود استفاده کنید به ضرر شما تمام می شود پس سعی کنید تصاویر جدید خلق کنید یا تغییراتی در تصاویر دانلود شده ایجاد کنید تا از حالت کپی خارج شود.

  - واکنشگرا بودن سایت (Responsive)

  امروزه بیشتر مراجعه کنندگان به سایت ها از موبایل ها هستند و برخی کاربران نیز با تبلت ها و کامپیوترهای خانگی مراجعه و صفحات سایت را بازدید میکنند. بنابراین باید سایتی واکنشگرا داشته باشید به طوری که در همه حالت ها ترتیب، اندازه و نحوه نمایش خوبی داشته و نیاز به جابجایی یا اسکرول کردن نباشد.

  اگر سایت واکنشگرا نباشد کاربران موبایلی سایت را ترک می کنند و این به نفع سایت نخواهد بود پس UI سایت و ریسپانسیو بودن سایت را از نظر سئو مهم و ضروری در نظر بگیرید.

  - نقشه سایت (Sitemap)

  سایت هایی هستند که با دادن آدرس سایت، نقشه سایت را تولید و در اختیار ما قرار می دهند که در سئو داخلی بسیار کاربردی بوده و برای ربات های موتور نیز بسیار اهمیت دارد و به راحتی صفحات ما را بازدید و شناسایی می کنند. بعد از دریافت فایل نقشه سایت آن را در هاست سایت قرار داده و حتی با ثبت در کنسول گوگل می توانیم سریعتر و راحتر در اختیار ربات های گوگل قرار دهیم تا صفحات سایت را سریع ایندکس کنند.

  - تجربه کاربری (User Experience)

  تجربه کاربری یا همان UX که در زبان ها جاری شده به نوعی بخش مهمی از توسعه و جلب رضایت کاربران است که باید اصولی و به طور دقیق طراحی و پیاده سازی شود تا کاربران هنگام مراجعه به راحتی به همه بخش های سایت دسترسی پیدا کنند.

  بنابراین برای این منظور سعی کنید سایتی که طراحی و برنامه نویسی می کنید به طوری باشد که کاربران در سایت احساس راحتی کرده و برای مراجعه به بخش های دیگر از جمله صفحه تماس با ما و ... سردرگم نشوند و در بخش های جداگانه از سایت معرفی کسب و کار و نوع فعالیت را ارائه دهید در بخش تماس با ما آدرس، شماره تماس، نقشه گوگل مپ و... را برای دسترسی را به خوبی طراحی و انتشار دهید و دیگر صفحات سایت از جمله جزئیات و ... را نیز به خوبی از جمله در نسخه موبایل طراحی و در دسترس قرار دهید تا پکیج سئو داخلی سایت تکمیل شود.

  - انتخاب وب سرور مناسب(Web server)

  وب سرور در سئو اهمیت زیادی دارد چون اگر سرور یا همان هاست سایت آپتایم نباشد و از نظر سئو بهینه شده نباشد تاثیر منفی در سئو سایت خواهد گذاشت پس سعی کنید از هزینه نترسید و انتخاب درستی بکنید تا امنیت و آنلاین بودن سایت در هر لحظه تضمین شود.

   

  سئو داخلی به گونه ای است که همه موارد گفته شده باید در کنار هم انجام بگیرد زیرا ممکن است انجام ندادن یکی از موارد تمامی زحمات شما را به هدر داده و حتی از سئو خارجی نیز  چیزی عایدتان نگردد پس همه موارد را سعی کنید به درستی بکار بگیرید.

   

  2. سئو خارجی (Of Page SEO)

  سئو خارجی به نوع خارج از سایت صورت می گیرد و اگر سئو داخلی به درستی انجام بگیرد و سئو خارجی نیز به صورت سئو کلاه سفید به کار گرفته شود ترافیک سایت و رتبه سایت به خوبی افزایش پیدا می کند.

  در زیر انواع روش های سئو خارجی را شرح می دهیم؛

  - لینک سازی (Backlink)

  تعریف کوتاهی از بک لینک: متن یا تصویری که با کلیک به صفحه ی دیگر منتقل می شویم را لینک و اگر این لینک از سایت دیگر به سایت ما داده شود بک لینک گفته می شود. لینک نوعی پل ارتباطی است که از سایت یا صفحه ای به صفحه دیگر داده می شود.

  یکی از مهمترین و پر بحث ترین مورد در سئو خارجی بک لینک سازی است پس باید به دقت و با چهارچوب موتور گوگل پیش بروید. اگر محتوا شما قدرتمند و جذاب باشد بدون اینکه شما کاری بکنید بقیه سایت ها و وبلاگ نویسان به سایت شما لینک می دهند و این بسیار موثر خواهد بود و یا می توانید خودتان با روش های پولی، تبلیغات، معرفی و ... برای خود بک لینک بگیرید. از کجا و چگونه بک لینک بگیریم ؟

  - شبکه های اجتماعی (Social Networks)

  بک لینک معتبر و پر بازدید دیگر گرفتن از شبکه های اجتماعی از جمله؛ لینکدین، اینستاگرام، گوگل پلاس، تلگرام، توییتر، آپارات و... است که بازدید زیادی به سایت می آورند. یعنی می توانید با نوشتن خلاصه یا توضیح مختصری از محتوا خود در این شبکه ها و قرار دادن لینک صفحه مورد نظر و ادامه مطالب و.... تا کاربران با کلیک روی ادامه مطالب که لینک به صفحه سایت داده شده بازدید دریافت کنید که راه بسیار موثر و خوبی است.

  - معتبر بودن تارنمای سایت (Website validity)

  میزان رضایت کاربران از سایت است کهبه سایت اعتبار و ارزش می دهد و این دلایل مختلفی دارد که در نهایت از طرف موتور گوگل اعتبار به دست می آورد از جمله؛ به روز رسانی مداوم، مطالب روز و مورد نیاز کاربران، خدمات پس از فروش، مطالب و لینک دهی بهینه شده و ... که باعث می شوند کاربران به سایت شما امتیاز دهند که این امتیاز به این صورت است که هر چند وقت به سایت شما سر می زنند یا به سایت شما به عنوان منبع لینک می دهند یا خرید و ترافیک زیادی داشته باشید که همگی این ها توسط موتورها بررسی و رتبه بندی می شود.

  - تاریخچه سایت (History)

  گوگل و بقیه موتورها به سایت هایی که تاریخچه زیادی دارند بیشتر اهمیت می دهد چون بزرگترها در اولویت هستند چون سایت های قدیمی برای گوگل ثابت شده هستند و البته آنهایی که به روز رسانی های خوب و محتوا ارزشمندی داشته باشند نسبت به سایت هایی که تازه راه اندازه شده اند بیشتر اهمیت دارد زیرا بر این عقیده است که سایت های زیر یک سال هنوز به این اعتبار ننشسته اند که تایید شوند یا نه چون الگوریتم های گوگل بسیار حساس می باشد.

  - گواهی SSL

  گواهی SSL یا همان پروتکل امن که در حالت عادی پروتکل سایت ما HTTP است و برای گرفتن این گواهی که سرورهای میزبانی این گواهی را به صورت سالانه اشتراک گذاری می کنند می توانیم خرید کنیم که در این صورت پروتکل ما می شودHTTPs  و این باعث امنیت و اعتبار سرور میزبانی ما می شود که برای سئو سایت نیز کاربرد خوبی دارد چون سئو نیز دوست ندارد به سایتی که اعتبار و رتبه می دهد بدون امنیت و اعتبار باشد چون در این وسط ضامن می باشد و کاربران به سایت با رتبه بالاتر اعتماد می کنند.

  - تبلیغات (Advertising)

  تبلیغات انواع مختلفی دارد و در اینجا هدف ما فقط معرفی برند و جذب کاربر می باشد البته نه از تبلیغات ادورز گوگل یا لینک های پولی و ... نه این موارد به ضرر سایت می باشد و هدف ما سئو کلاه سفید است. پس هدف از تبلیغات در این مورد اگر پولی هم باشد مشکلی ندارد فقط باید در راستای برند سازی و جذب کاربر باشد.

  به عنوان مثال شاید ما بهترین محصولات و خدمات را داشته باشیم ولی کاربرانی که مد نظرمان است را با بک لینک و ... نتوانیم به دست آوریم یا رقابت با رقبا سخت باشد در این صورت با انجام تبلیغات محیطی(بیلبورد، تلویزیون، آگهی و ...) یا تبلیغات اینترنتی (بنر کلیکی در سایت های دیگر،ریپورتاژ آگهی و ...) اینها باعث می شود که کاربران زیادی به سایت سر بزنند و محتوا و خدمات شما را ببینند ولی این را در نظر داشته باشید که باید این کاربران را حفظ کنید وگر نه تبلیغات عمر زیادی ندارد و اگر بعد مدتی این بازدید و ترافیک پایین بیایید گوگل به شما مشکوک شده و امکان جریمه شدن دارد.

   

  اهمیت سئو برای مشاغل اینترنتی چیست ؟

  همه ما میدانیم که هر شغلی کلمات تخصصی مربوط به حوزه ی خود را دارد که این کلمات از سوی مشتریان از صاحبان این مشاغل پرس و جو و خرید و فروش و قیمت گذاری می شود.

  حال اگراین کلمات در اینترنت برای موتورهای جستجو بهینه باشند و در صفحه اول گوگل باشند دیگر نیازی به بازاریابی حضوری برای شغل مربوطه نخواهد بود و خودکار مشتری جذب شرکت و کارخانه یا شغل مربوطه خواهد بود و سفارش خود را انجام و خرید خود را بر اساس لیست قیمتی که توسط شرکت مربوطه ارائه شده است انجام خواهد داد.

  هر کلمه ایی برای بهتر دیده شدن و جذب مشتری باید در صفحه اول گوگل باشد . صفحه اول گوگل تاثیر زیادی در جذب مشتری برای هر مشاغلی را دارد که این تاثیر به خودی خود نقش مهمی در فروش و پیشرفت اقتصادی مشاغل را دارد.

  اين جاي تعجب نيست که وب سايت‌ها با محصولات و خدماتي که بفروش مي‌رسانند بر سر رسيدن به رتبه يک نتايج جستجو رقابت کنند. به عنوان مثال کلمه کليدي رقابتي "طراحی بنر" 22 ميليون جستجوي گوگل(Results) را دارد، و در این میان صفحه طراحی بنر سایت پونیما در جایگاه 2 از صفحه اول گوگل را به خود اختصاص داده و به نسبت فعالیت و کار روی این کلمه کلیدی و تولید محتوا جایگاه خود را مستحکمتر و بالاتر میبرد. طبق آمار حدودا 58 درصد از کاربران بر روی سه جایگاه اول کلیک می نمایند بنابراین اینجاست که متوجه تاثیر سئو می شویم. و یک آمار دیگر نشان می دهد که حدودا 73 درصد از کاربران روی پیوند های طبیعی کلیک می نمایند و 27 درصد روی پیوند های لیست های پرداخت شده کلیک می نمایند.  

  بخش های سئو سایت

  چگونه در صفحه اول گوگل باشیم ؟

  هر کسب وکاری برای اینکه در اینترنت و صفحه اول گوگل دیده شود و خود را به برند معتبر تبدیل کند باید اصول سئو و بهینه سازی را در سایت خود رعایت کند همانطور که در کسب و کار فیزیکی برای تجارت خود از اگر خود متخصص هستیم که خودمان کار میکنیم یا اگر توانایی نداریم از استاد کار کمک میگیریم در تجارت آنلاین نیز باید یا خودمان توانایی انجام سئو را داشته باشیم یا باید از متخصص سئو کمک بگیریم که به صورت های متفاوتی این کار را انجام می دهند مثلا به صورت ساعتی، ماهانه و یا پروژه ای که قیمت های خاص خودش را دارد که در مقاله قیمت سئو تعرفه ها و هزینه ها را برای شما می گوییم.

   

  بنابراین راه های زیادی برای کسب رتبه در صفحه اول گوگل وجود دارد که آنها را برایتان توضیح می دهیم :

  1. اگر سایت دارید و خیلی وقت است که آن را آپدیت نکردید حتما از توسعه دهنده سایت بخواهید نسخه معماری جدید سایت را برای شما راه اندازی نماید تا حجم کدها و سرعت سایت بیشتر شود.

  2. شروع به تولید محتوا بهینه شده و ارگانیک کنید تا با استفاده از آن مخاطبان به سایت شما بازدید کرده و صفحه هدف را بالا بکشید.

  3. در شبکه های اجتماعی برای اشتراک گذاری و معرفی پیج های مربوط را باز کرده و به اشتراک بگذارید تا از آنجا هم به سایت شما مراجعه نمایند و بک لینک هم ثبت شود.

  4. در سایت های ایرانی و خارجی مرتبط با تجارت و کسب و کار خود که بکلینک رایگان می دهند ثبت نام کرده و وب سایت خود را در آنها ثبت نمایید فقط سعی کنید روی یک صفحه زوم نکنید.

  5. از دوستان و همکاران که در زمینه کاری شما هستند بخواهید آدرس سایت شما را نیز در سایت های خود به اشتراک بگذارند زیرا برای موتورها این کار اولویت دارد.

  6. در سایت های با رتبه بالا ایران که به صورت پولی بنر تبلیغاتی یا محتوا جهت ریپورتاژ خبری به اشتراک میگذارند بخواهید برای شما نیز این کار را انجام دهند.

  7. تصاویر سایت را با ابزار های بهینه سازی بهینه کنید تا حجم تصاویر پایین بیایید و سرعت لود سایت بالا برود.

  8. سایت خود را در گوگل مپ ثبت کنید تا موتور جستجو موقعیت سایت شما را جهت دست یابی سریع به دست آورد.

  9. محصولات یا خدمات بروز و خاص برای فروش بگذارید تا بتوانید از بین رقبا سرسخت پیشی بگیرید.

  10. و ...

   

  سئوکار کیست ؟

  به شخصی که تمامی تکنیکها و اصول سئو و بهینه سازی سایت را بلد باشد و با انجام این اصول باعث بهینه شدن سایت از لحاظ لود و سرعت بارگذاری و همچینین باعث آمدن کلمه ی کلیدی به صفحه اول گوگل شود سئوکار گفته می شود.

   

  نتیجه گیری برای سئو چیست :

  سئو امروزه بهترین وسیله برای توسعه و مدیریت کسب و کارها شده و هر کس از این مقوله عقب بماند آینده کسب و کار خود را به خطر انداخته و میزان سود و درآمد خود را نیز کاهش می دهد. در این مقاله ما به انواع سئو نیز اشاره کردیم و از شما می خواهیم که با دقت بخوانید و کسب و کار خود را با سئو کلاه سفید راه اندازی کنید.

  مقاله های مرتبط با سئو سایت در پونیما را مطالعه کنید و این تخصص را یاد بگیرید.

   

  پیشنهاد پونیما: سئو و بهینه سازی سایت

  پونیما ۵۶۸ بازدید