محتوای پست ....

1398/5/22
 • کارت ویزیت خاص چه نوع کارت ویزیتی می باشد؟

  کارت ویزیت خاص مهم ترین  جز و مرحله در معرفی خود کارت ویزیت می باشد.

  به بیان دیگر؛ کارت ویزیت خاص رابط بین مشتری خاص و شما و معرف اساسی مشاغل خاص شماست.

  در حال حاضر در بحث مارکتینگ ، اولین مرحله آشنایی نقش مهمی در جلب توجه مشتری دارد. چون کارت ویزیت از لحاظ گرافیکی ذهنیتی از شما و خدمات شما در ذهن مشتری متجلی می کند.

  هر چه خلاقیت در طراحی کارت ویزیت بیشتر باشد ماندگاری و دوام در ذهن مشتری بیشتر میشود پس دارای اهمیت بسزایی است.

  اگر در انتخاب نوع رنگ ،نوع طرحی که استفاده میشود و کیفیت کاغذ مورد استفاده در چاپ کارت ویزیت دقت نشود این عوامل باعث میشود تا محصول مطلوب و مشتری پسندی حاصل نگردد که این امر به طور مستقیم در ذهن  مشتری باعث بی کیفیت و بی دقتی کار و خدمات شما اطلاق میشود. و میتواند باعث کاهش مشتری یا عدم اعتماد گردد.

  در یک جمله میتوان خلاصه کرد کارت ویزیت وسیله معرفی مشاغل و راه های ارتباط مشتری با شماست.

  از اشیای متفاوتی میتوان در ساخت کارت ویزیت استفاده کرد از جمله کاغذ،چوب، فلز و پلاستیک .

  بسته به نوع سلیقه صاحب کارت و بودجه شخص میتوان از موارد گفته شده در تهیه کارت ویزیت استفاده کرد.

  ولی گسترده ترین روش استفاده از کاغذ در تهیه کارت ویزیت می باشد.

  رکن اساسی در طراحی کارت ویزیت انتقال ساده اطلاعات و خدمات شما به مشتری است  که این اطلاعات میتواند شامل نام، نشانی ، شماره تماس، ایمیل، آدرس وب سایت باشد.

  کارت ویزیت از چه تاریخی استفاده شده است؟

  زمان استفاده از کارت ویزیت به دورانی  باز می گردد که در آن اشراف و شاهزادگان برای ملاقات با افراد مهم دیگر ، کاغذ یا پوستین تهیه میکردند و چند روز قبل برای طرف ملاقات می فرستادند. هدف آنها از این کار معرفی خود و رسمی و مهم جلوه دادن این ملاقات بود.

  اولین نمونه کارت ویزیت ها بین تاجران چینی در قرن 15 رد و بدل شد. و  زمان استفاده از کارت ویزیت های مدرن تر به قرن 17 میلادی در انگلستان و اروپا باز میگردد که برای معرفی مکان مشاغل خود و مارکتینگ از آن استفاده می کردند.

  در امر مشاغل و کسب وکار های خرد استفاده از کارت ویزیت برای مارکتینگ و اطلاع رسانی دارای اهمیت زیادی است. نخستین گام ارتباط شما با مشتری استفاده از کارت ویزیت می باشد. بخاطر همین دارای اهمیت زیادی است.

  چگونگی طراحی کارت ویزیت ؟

  برای تهیه کارت ویزیت هزینه زیادی لازم نیست در کسب و کار های خرد هم با صرف هزینه متعادل میتوان کارت ویزیت تهیه کرد و کار خود را رونق داد.

  کارت ویزیت ساده ترین و کم هزینه ترین روش برای معرفی شما و خدماتتان در هر زمانی می باشد.با توجه به اندازه کارت ویزیت ، امکان حمل آسان برای مشتریان وجود دارد و این یک امتیاز برای شما محسوب میشود .

  بحث مهمی که وجود دارد نباید در کارت ویزیت توضیحات اضافه در مورد کالا و یا خدمات خود درج کنید.

  معرفی شما در مورد کارتان باید خیلی کوتاه، مفید ،و ساده در حد یک کلمه باشد.

  کارت ویزیت راهی برای معرفی راه ها ارتباطی با شماست و برگه توضیحات اضافه نیست.

  میتوانید بجای درج توضیح بیشتر آذرس سایت و یا وبلاگ خود را در کارت ویزیت درج کنید و تمام جرئیات مربوط به کارتان را در سایت قرار دهید.

  سعی کنید اطلاعاتی که در کارت ویزیت درج می کنید اطلاعات ثابت باشند .

  مثلا آدرس دفتر ثابت یا شماره تماس ثابت را درج کنید و از افزودن  اطلاعاتی از قبیل آدرس دفتری که احتمال تغیر مکان وجود دارد و یا شماره موبایل هایی که ثابت نیستند واحتمال تغییر وجود دارد ، خودداری کنید چون تمام اطلاعات متغیر باعث ایجاد بی اعتمادی در مشتری میشود.

  اصولی که باید در تهیه کارت ویزیت رعایت کنیم چیست؟

  از طرح‌های از پیش آماده پرهیز کنید شغل شما هر چه باشد برایش طرحی تازه و نگاهی متفاوت وجود دارد. از طراح بخواهید ویژه‌ی شغل شما کارت تازه‌ای طراحی کند و از انتخاب طرح‌های اینترنتی و از پیش آماده بپرهیزید.

  اگرچه طرح‌های آماده، ارزان‌ترند و سریع‌تر آماده می‌شوند اما هزینه کردن و صرف وقت برای آنچه اولین گام در معرفی تجارت شماست دارای اهمیت و ارزش فراوانی است.

  طرح‌های از پیش آماده بعد از مدتی همه گیر شده و کارت شما شبیه انبوه کارت‌های موجود در بازار می‌شود.

  شما با مشورت با یک طراح و توضیح کامل کارتان میتوانید درخواست یک طرح خلاقانه و مختص به خودتان را بدهید از طراح بخواهید طرحی خلاقانه برای شما ادامه کند از طرح های آماده و تکراری که به راحتی قابل دسترسی است استفاده نکنید با اینکه این طرح ها ارزان تر هستند و زود تر آماده میشوند ولی استفاده ار آن باعث افت در کیفیت کارت ویزیت  و کم اهمیت جلوه دادن کارتان میشود. بخاطر داشته باشید شما با این کارت در بین مشتریان شناخته خواهید شد پس به تصویری که در ذهن مشتری ایجاد می کنید اهمیت داده و کیفیت کار خود را بالا ببرید.

  هزینه کارت ویزیت چقدر است ؟

  معمولا نرخ کارت ویزیت براساس کار مشتری و طرحها و ایده هایی که در ساخت آن استفاده می شود برآورد می گردد.

  به عنوان مثال :

  اگر شخصی یا شرکتی به کارت ویزیت نیاز داشته باشد نرخ ایجاد برای آن طبق کارهای انجام گرفته در آن شرکت تعیین می گردد.

  انواع کارت ویزیت ؟

  کارت ویزیت با توجه به شغل و موقعیت کاری یا معرفی، در انواع مختلفی وجود دارد که نسبت به انواع آن هزینه های هر کدام نیز نسبت به هم متفاوت می باشد بنابراین بهتر است در انتخاب کارت ویزیت اول نوع طراحی، رنگ بندی، اندازه و محتوای داخل کارت ویزیت مشخص شود بعد نسبت به دورو یا تکرو بودن آن رو می آوربم که در زیر انواع کارت ویزیت را مشخص می نماییم :

   

  کارت ویزیت های ساده :

  • سلفون مات مخملی
  • گلاسه یووی
  • گلاسه فیلتردار
  • سوسماری
  • سلفون مات
  • کتان
  • سلفون براق
  • طرح چرم

   

  کارت ویزیت فانتزی :

  • لمینت برجسته طلاکوب
  • سلفون مات موضعی
  • سلفون مات طلاکوب
  • سلفون مات مخملی موضعی
  • سلفون مات مخملی طلاکوب
  • لمینت براق طرح موج
  • لمینت برجسته
  • لمینت مات
  • ویزیت پروانه ای
  • لمینت براق مربع
  • طلا کارت

   

  نحوه سفارش کارت ویزیت ؟

  گروه توسعه وب پونیما با ایجاد بستری مناسب و پویا با کادری مجرب انواع و اقسام نمونه های کارت ویزیت در هر زمینه ایی را ایجاد می کند که هر شرکت یا شخصی می تواند انواع سفارش های گرافیکی از جمله کارت ویزیت را برای کسب و کار خود به صورت آنلاین با استفاده از اپلیکیشن پونیما سفارش دهد.

   

  پونیما ۲۴۶ بازدید