محتوای پست ....

1398/10/9
 • دنیای اسرار آمیز رنگها و باید ها و نباید های ان درعالم تبلیغات :

  گزینش رنگ ها در بازاریابی و تبلیغات بایستی همیشه اگاهانه باشد، چرا که از اهمیت زیادی  در دنیای  تجارت برخوردار هستند. مغز ما انسان ها می تواند از رنگ ها برای شناخت ویژگی های محصولات و مارک های ایجاد کننده آنها استفاده لازم راببرد. مثلا سبز روشن که برای کامپیوترشخصی مناسب به نظر می رسد ممکن است باعث ایجاد حالت  نا خوشایند و تهوع  اوردر کیک شود. خلاصه اینکه، بایستی به اثرات روانشناختی رنگ ها توجه کرد. اثرات رنگ  ها در بازاریابی و تبلیغات  چه می تواند باشد؟

  تاثیر رنگ در بازاریابی

  سلایق انسان ها بسته به روحیات و احساسات انها و یا به عبارتی ویژگی های روانشناختی شان در ارتباط با رنگ ها بسیار متفاوت است. با این حال ، تأثیر یک رنگ و ترکیبات و طیف های مختلف رنگی بر روی انسان غیرقابل انکار است.  انتخاب رنگی برای لباس یا کراوات شاید لزوما مهم نباشد ولی تأثیر مثبت یا منفی در زندگی و ارتباطات تجاری دارد. برای شرکتها ، شهرداریها و انجمنها ، رنگهای خاص یا ترکیبهای رنگی به عنوان  یکی از ویژگی های شناسایی به شمار می روند . آرم های رنگی رنگی ، حروف و رنگ های Ci روی وسایل نقلیه تضمین کننده یک سمبل هستند تا جلوه خاصی از خود نشان دهند. بیننده، آگاهانه یا ناخودآگاه، درباره هر رنگی نظری دارد.

  بطور کلی می توان گفت:

  • استفاده از رنگها در تبلیغات، شناخت برند را تا 80 درصد افزایش می دهد.
  • قابلیت  فهم  ان را تا73 درصد افزایش می دهد.
  • تبلیغاتی که طراحی رنگی دارند 42 درصد بیشتر از تبلیغات بارنگ های سیاه وسفید طرفدار دارند.
  • با بررسی های انجام شده  در 85 درصد از موارد منتهی به تصمیم خرید، رنگ یک عامل بسیار تعیین کننده و تاثیر گذار می باشد.

   

  بنابراین موارد قابل تامل در انتخاب رنگها چیست؟

  تا  انجایی که ممکن است، رنگ  به کار رفته در هر یک از عناصر تبلیغی شرکت ها  کارت ویزیت ، لوگو و غیره می بایست پیشه و همچنین سن ، جنسیت و علایق گروه هدف مربوطه را نشان دهد. همچنین مهم است که بتواند خود را در انتخاب رنگ  از سایر رقبا متمایز کند.

  تردیدی نیست که انتخاب رنگ مناسب یک مسئله پیچیده برای دستیابی به جلوه مطلوب و جذاب در طراحی  های مربوط به شرکت می باشد.

  زندگی و رنگها جدایی  ناپذیر و لاینفک از هم هستند. انتخاب ترجیحی و هدفمند از رنگهای خاص باعث می شود نتیجه گیری خاصی در مورد شخصیت و ماهیت یک فرد حاصل شود. علاوه بر این ، تعدادی آزمایش رنگی وجود دارد که با استفاده از ان  به ارزیابی شخصیت و روان یک فرد می توان پی برد. به عنوان مثال در مواردی که مصاحبه شغلی با شرکت ها و مقامات داریم.

  انتخاب رنگ مناسب

  رنگ ها در  بیش از چندین سطح کار می کنند.

  • انجمن و نمادگرایی

  تأثیر رنگ از طریق انجمن یا نمادگرایی در طراحی شرکت بسیار مهم است. در  نمایندگی یک شرکت ، از آرم  محصولات گرفته  تا پیوند کارمندان و خودروهای شرکت انتخاب آگاهانه رنگ قطعا یک  عنصر طراحی غالب است. با داشتن رنگ مناسب یا ترکیب های مختلف  رنگ ،می توانید موقعیت  خود را در بازاربهبود بخشیده و بیشتر دیده شوید و پله های موفقیت را سریعتر طی کنید.

  • ارتعاشات و انرژی رنگ

  رنگها وجود ندارند. آنها محصولی از درک حسی ما هستند که حس بینایی ما را از لرزش درک شده و انرژی نور ایجاد می کنند. طیف رنگی که ما انسانها درک می کنیم ، یک قوس از اشعه مادون قرمز (حامل انرژی گرما) تا پرتوهای فرابنفش (انرژی سرد) دارد. بنابراین ، بسته به ترکیب رنگ ، به عنوان یک رنگ گرم یا سرد عمل می کنند. بنابراین برخی سایه ها را ملایم برخی را سرد و برخی را گرم احساس می کنیم به عنوان مثال رنگهای گرم زرد و نارنجی هستند.

  رنگها در تبلیغات

   در اولین دید"چشم  مان جا" می خورد "- این دقیقاً همان چیزی است که می توانید بگویید -" چشم می فهمد . "روانشناسان تبلیغات با  انتخاب جلوه های رنگی  منحصر به فرد همه حواس ما در گیر می کنند، که در آن رنگ ها وترکیبات  انها نقش  بسیار مهمی دارند و بر نمای شرکت ، طراحی ماشین ها و بسته بندی هاو غیره تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، یک آرم ، یک محصول یا یک بسته بندی محصول بایستی یک فرکانس عالی  را ارسال کند بطوریکه در کنار یک قفسه جلب توجه کند و علاقه به خرید را در فرد ایجاد کند .بسته به نوع محصول و گروه هدفمان که رد ه های سنی مختلف را شامل می شود قدرت ارسال سیگنال رنگها متفاوت است.

  استفاده دقیق از رنگ ها، سایه های رنگی و ترکیب رنگ ها در بازاریابی و تبلیغات، کلید موفقیت بازار است. 

  ارتباط رنگ های مرتبط با مغز ما در بستن شکاف بین مواد تبلیغاتی و مخاطبان هدف آنها از اهمیت بسیاری برخوردار است. اگر به رنگ هایی که اغلب برای تبلیغات درکسب و کار شما استفاده می شود توجه کنید، می بینید که این  انتخاب رنگ اتفاقی نیست و رنگ مورد علاقه رقبای شما  هم نیست با توجه به مطالعات انجام شده این رنگهایی است که  مردم را به نیازها و انتظارات برندهای صنعت شما متصل می کند.

  تصمیم گیری در مورد اینکه کدام رنگ ، پالت رنگی ایده آل برای بازاریابی و تبلیغات شما را تشکیل می دهد ، تا حدودی زیبایی شناسی ،ازمایشات علمی  را بیشتر از آنچه شما احتمالاً از آن آگاه هستید. می طلبد امروزه ، ما در مورد علم  رنگ ها کاوش می کنیم تا بتوانید پیام های خود را تا حد امکان به بهترین شکل ممکن انتقال دهید و ارتباط بگیرید.

  دلیل اهمیت بالای رنگها در بازاریابی و تبلیغات چیست ؟

  رنگ ها به زبانی صحبت می کنند که کلمات به راحتی نمی توانند ان را بیان کنند آنها در سطح عاطفی با ما ارتباط برقرار می کنند و به همین دلیل قانع کننده تر و قابل درک تر هستند.

  نگاه کلی به معرفی  رنگ ها بیندازیم:

  • رنگ زرد :

  رنگ زرد مخفف نشاط ، شادی ، خوش بینی ، فعالیت، خلاقیت و تخیل است. انتخاب این زرد روی یک متن، بر روی رنگ سفید بسیار جلوه گر است. زردهای گرم از جمله نارنجی و خاکی برای چشم ها خوشایند است.

  رنگ زرد

  تم های طلایی به عنوان پس زمینه و قلم نمادی از سعادت و شکوه و عظمت است.   

   معمولا برای مشتریان رنگ زرد باخوش بینی همراه بوده و قیمت مناسب محصول را برای انها تداعی می کند. این مزیت را دارد که هم سبک وزن بوده و هم در عین حال قوی و تاثیر گذارباشد. بطو ر کلی زرد، رنگ انرژی، حرارت، جوان پسند، خطر، سر گرم کننده و بازیگوش است.

  ارتباط خطر با زرد و همچنین ارتباط آتش و جنگ با قرمز در آغاز می تواند تأثیر منفی بگذارد. اما بعضی اوقات یک دسته ازمارک های تجاری به آن نیاز دارند ، مانند یک مارک ابزار که از رنگ زرد استفاده می کند تااحتیاط در استفاده را یاد اوری کرده باشد.

   در این مثال یک بسته بندی پزشکی روشن و زرد رنگ این ویترین دارو برای انتقال حس سرزندگی و سلامتی از  این رنگ استفاده می کند.

  رنگ زرد محصول

   

  رنگ یک محصول می تواند ما را قانع کند که ان  حس تازه تری نسبت به همان محصول با رنگ متفاوت دارد. حتی می تواند باعث شود احساس کنیم که این دارو برای ما  بهتر عمل می کند. تولید کنندگان دارو از ترکیبات رنگی  بسته به کاربرد ان در در مان بیماری های مختلف استفاده می کنند و قرص های خواب آور را به رنگ آبی و محرک زرد و قرمز ایجاد می کنند زیرا این رنگ هایی است که مشتریان با اثرات مربوط به آنها در ارتباط هستند.

  اگرچه همه اینها تقریباً شبیه  معجزه یاجادو به نظر می ایند، دلایل منطقی برای پشتیبانی از این امر وجود دارد. 85٪ از مشتریان رنگ را دلیل اصلی تصمیم گیری برای خرید یک محصول می دانند. علاوه بر این ، حداکثر 90٪ از کل خریدهای خودجوش صرفاً بر اساس رنگ محصول صورت می گیرد. طبق تحقیقات روانشناسان و محققان دانش رنگ ، 42٪ از مشتریان بر اساس طرح صفحات ، نظرات خود را در وب سایت ها بیان می کنند، و رنگ ها بیش از هر عامل دیگری در ارزیابی انها از سایت تاثیر گذار است و در 52٪ موارد ، بد بودن رنگ و سایر تصمیمات بد طراحی باعث می شود تا کاربران وب سایت را ترک کنند و هرگز به ان صفحات باز نگردند.

  این یک چیز است که بدانید رنگ برای بازاریابی و تبلیغات اهمیت دارد ، اما در اینجا  چالش واقعی استفاده از روانشناسی رنگ ها برای درگیر کردن ذهن خریداران است. شما به احتمال زیاد از قبل اصول تئوری رنگ را می دانید ، جایی که به عنوان مثال ، رنگ قرمز از شور وشعف  و سفید از پاکی و شفافیت می گوید، اما این فقط آغاز تمام روشهای پیچیده ای است که با استفاده از آن می توان رنگ را در نحوه تفکر و احساس خریدار در مورد یک محصول تأثیر گذار دانست.

  محققان همچنین  به  ارزیابی  ارتباط بین رنگها و رفتارهای خاص می پردازند  ، از جمله  رنگ های قرمز ،  آبی ، سیاه و نارنجی را که به راحتی برای خریداران خودبه خود جذاب است  را شناسایی کرده اند. یامثلا  برای شکارچیان معامله ، آبی فیروزه ای و آبی دریایی رنگ های انتخابی هستند. بسیاری از این انجمن های فرهنگی از رنگ صورتی ، آبی و سایر رنگ های نرم  استفاده  می کنند و با لباس های سنتی تر راحت تر  ارتباط برقرار می کنند ،. به همین ترتیب ، قهوه ای  حتما گزینه مناسبی برای بسته بندی میوه و سبزیجات نیست زیرا باعث انحراف تفکر ما به میوه ها و سبزیجات غلیظ و فاسد  می گردد.

  طبیعت سر منشا تمامی الهاماتی است که ما در عرصه های مختلف زندگی مان از کار تا روابطمان و انتظاراتمان  داریم . همه چیز از طبیعت سر چشمه می گیرد.

  اگر دقت کرده باشید به تازگی اکثر سایت ها از تصاویرو عکس های رنگی در سایت ها استفاده می کنند که طراحی بنر و طراحی پوستر نمونه هایی از این کارها می باشد که تاثیر خوبی روی مخاطب قرار می دهد.

  در روانشناسی رنگ هدف  فقط در برانگیختن احساسات خاص نیست. بلکه در جهت استفاده از رنگ ها برای برآورده کردن انتظارات مشتری برای محصولات و مارک های تجاری است. به رنگ هایی فکر کنید که برای محصولات یا خدمات خاص نمی تواند بد باشد، مانند یک آرم روشن ، زرد و نارنجی برای نیمکت یا جعبه قهوه ای یا خاکستری برای محصولات بهداشتی زنانه. این رنگ ها اگر انتظارات ما را براورده نکنند حس متناقضی به ما می دهند.

  در نهایت ، انتظارات ما تا حد زیادی ریشه در برنامه نویسی بیولوژیکی ما دارد. قرمز یک رنگ محبوب برای تمبرهای غذایی است  رنگی که هم برای گوشت و فراورد های ان استفاده میشود و هم برای میو های روشن که  رسیده و تر وتازه هستند و طبیعت به ما آموخته است که رنگ های خاص چه مفهومی دارند و در طراحی بهتر است از رنگ هایی استفاده کنیم که مطابق با قوانین طبیعت باشند. مردم تصمیم گیری در مورد خرید را بر اساس آنچه انتظار دارند از رنگهایی که می بینند انجام دهند و اینکه آیا احساس می کنند رنگ ها همان کاری را که انها می خواهند را انجام می دهند.

  روانشناسی رنگ

  روند تاثیر گذاری رنگها بر درک ما  دقیقا واضح و روشن نیست. بسته به سابقه فرهنگی ، پیشینه شخصی و سلایق فردی ما ، ممکن است ارتباطات ما با یک رنگ حتی متفاوت باشد. اما فرضیات کلی وجود دارد که می توانیم براساس علم روانشناسی رنگ به انها دست یابیم این ها را  با سلایق مخاطبان ترکیب کنید تا بینش بیشتری راجع به مشتریان خود پیدا کنید.

  رنگ ها می توانند بر خریداران تأثیر بگذارند و هر رنگ می توان گفت معرف انجمن های خاص خود است که می توانید در مواد بازاریابی و تبلیغاتی خود استفاده کنید. در این مرحله ، ما به هر رنگ به صورت جداگانه  نگاهی می اندازیم تا بهترین موقعیت هایی را که در آن می توانید از رنگ های خاصی برای رسیدن به اهداف بازاریابی و تبلیغات خود استفاده کنید ، به شما نشان دهیم.

  • رنگ آبی :

  اسرارآمیزو مرموز چون دریای عمیق ، به همان اندازه ارام چون آسمان پرستاره ، وبی نهایت  چون عالم بی حد و مرزمی باشد.آرامش و مدیتیشن در رنگ های آبی زیبا  بی شک  یکی از لذت بخش ترین  کار هاست .

  بی شک  ابی در طیف های روشن تر مورد علاقه اکثر مردم است. این نماد بهشت ، فضا ، صلح و آرامش است. آبی یک رنگ تازه خنک است و به دلیل بر انگیختن حس اعتماد به نفس ، وفاداری ، ایمنی و قابلیت اطمینان رنگی هست که شرکت ها ، به ویژه مهندسان مکانیک ، بانک ها ، شرکت های بیمه و وکلا از رنگ آبی در تفاوت ها و انواع مختلف استفاده می کنند .

  آبی معمولاً یک رنگ مردانه به حساب می اید، اما مفاهیم بیشتری برای ارائه دارد. صلح ،متانت ،رفع خستگی و تمدد اعصاب،ثبات و ماندگاری و حس مسئوليت و شاعرانه تر با این رنگ  خنکای نسیم اسکاندیناوی را انتقال می دهند   .

  آبی یک رنگ محبوب برای بانکها است زیرا قدرت و ثبات را منتقل می کند - ارزشهایی که مشتریان از افرادی که به پول خود اهمیت می دهند انتظار دارند. در عوض ، یک استودیوی یوگا می تواند از رنگ آبی روی یک بروشور برای برجسته کردن آرامش بازدیدکنندگان استفاده کند و یک برند محافظ مانند کلاه و عینک می تواند از رنگ آبی استفاده کند تا به مشتریان بگوید که می توانند برای محافظت از آن به برند اعتماد کنند

  رنگ آبی

   

  • رنگ سبز :

  رنگ بهاری و نماد سر زندگی و طراوت ،زندگی ،اعتماد به نفس ،رنگی طبیعی که هر سایه ان شما را سر شار از انرژی مثبت می کند.

  سبز نماد طبیعت ومحافظت از محیط زیست ، سلامتی ورنگ  مواد غذایی ارگانیک ، زیرا سبز بسیار حیاتی ، تازه ، جوان ، زنده و طبیعی است. نماد انجمن های حامی مواد ارگانیککه با امید ،رشد و شکوفایی و موفقیت همراه است.

  سبزجذاب تابستانی در زیر تابش نور خالص و گرمابخش وجود ،الهام بخش دگر گونی و تحول ، رنگ پس زمینه ای که هرگز نمی توانید به اندازه کافی از آن بدست آورید. این سبز به لطف طیف رنگی آن به رنگ های زرد ، سبز ، آبی و قرمز ،پس زمینه ای ایده آل برای سایر رنگها به شمار می رود.

  به عنوان یک رنگ خنک ، سبز برای مارک های آرام ، بزرگسال و حرفه ای بهترین گزینه است. مشخص شده است که فشار خون و ضربان قلب در بینندگان کاهش می یابد. برخی ازارگان هایی   که با این رنگ کار میکنند مثل امور مالی ، محیط زیست ،  طبیعت سلامت وانهایی   که سلامتی ، شادی ورشد و کامیابی ، هارمونی ،  تعادل  تسکین و نوسازی را القا می کنند.

  رنگ سبز

  کاربرد رنگ سبزرا در این لوگوی باز یافت  مشاهده می کنید که این برای هر مارکی که خود را دوستدار محیط زیست یا زیست شناسی می داند مناسب است. همچنین این یک انتخاب عالی برای آبگرم است زیرا حس آرامش بخش و طراوت را که مشتریان در یک روز در آبگرم دارند نشان می دهد.

   

  • رنگ بنفش :

  رنگی ست مرموز ، و حسی است - رنگی نیست که اغلب در طبیعت ببینیم انجمن های مشترک با رنگ بنفش القا گر نجابت  ، نعمت  ، فتنه گری  ، جادو ،  عرفان و معنویت ،  افتخارات نظامی  ،  کامیابی وحال و هوای فانتزی می باشند.  بسته به حرفه شما این احساسات می توانند با هم در تعامل باشند. و در تبلیغات و بازاریابی نیز تاثیر مثبتی دارد.

  به یک مشاور ثروت فکر کنید که به طور خاص با جانبازان و خانواده های آنها در ارتباط است تا از شرایط مالی آنها اگاه  و حمایت کند . یک کتابچه بنفش بیانگر حس خوشبختی و تجمل گرایی ست  و در عین حال خوانندگان قلب بنفش را به یاد می آورد.

  رنگ بنفش

   

  • رنگ قرمز :

  رنگ و رنگ های پر از عزت ، قدرت و نجابت ، بی نظیروپر انرژی و چشمگیر احساساتی. رنگی که در طیف وسیعی از تن های آن همه را مجذوب خود می کند.هیدرنگ قرمز دارای قابلیت ارسال سیگنال بوده و قدرت و جنبش و شور و هیجان و گرمی  را منتقل می کند.  رنگی تحریک کننده  که با تاثیر مثبت روی اشتها  ، اشتیاق به خوردن را در ما برمی انگیزد .قرمز ترکیبی از خصوصیات مثبت مانند اشتیاق ، پویایی ، حساسیت و قاطعیت است. رنگ مناسب برای صنعت گوشت و فراورده های گوشتی  ،نمایانگر یک کوکتل  با طراوت و تازه که با تر کیبی از رگه های سفید هرچه بیشتر  جلوه گری می کند.

  همچنین قرمز القاگر حس عشق، حرارت،  اعتماد به نفس، اتش ودر مقابل خشم جنگ و خطر می باشد.

  در چاپ و وب هیچ رنگی تنها نیست. با داشتن سطح جزئی و مناسب از تن های رنگی ، رنگ غالب به خودی خود  نمایان می شود .

  رنگ قرمز

  یک سرویس دوستیابی متخصص در تاریخ های نابینا می تواند از رنگ قرمز در صفحه فرود آن استفاده کند تا تأکید کند که سرویس آن سکسی ، هیجان انگیز و فقط برای شجاعان است. قرمز همچنین برای تحریک متابولیسم و ​​فشار خون بیننده شناخته شده است و این امر را برای علائم رستوران هایی که برای کم کردن اشتهای مهمانانی که برای نیش می خورند- به خصوص یک نیش سریع - ایده آل می کند.

  • رنگ نارنجی :

   رنگی پرتقالی رنگی دوستانه و شاد است که برخی از شباهت ها با قرمز مانند گرما و انرژی دارد. انجمن های مرتبط با رنگ نارنجی  انجمن های حامی جوانان که حامل نرژی

  و دوستی و زنده دلی و شوخ طبعی می باشند  نارنجی رنگ قیمت و نمایانگر تغییرات فصلی از تابستان تا پاییز می باشد.

  اگر شما یک پارک ترامپولین سرپوشیده ای دارید که می خواهد برای یک ساعت تفریحی و سرگرم کننده ، کودکان و نوجوانان را مجذوب خود کند ، نارنجی رنگی ایده ال است. این دقیقاً  رنگی ست مناسب برای یک برند زیبایی که بیشتر با دختران جوان سر وکار دارد.

  رنگ نارنجی

   

  • رنگ صورتی :

  صورتی  رنگی بسیار مناسب برای دختران است تا آبی برای پسران. این امر تا جایی پیش می رود که باعث می شود که صورتی در موارد خاص برای مردان ازار دهنده باشد . روانشناسی زیادی در پشت رنگ صورتی و پیوندهای جنسیتی آن وجود دارد ، اما  ما می خواهیم بدانیم صورتی در دنیای بازار یابی و تبلیغات چه اعجوبه ای است. مشاغل مرتبط با صورتی چون فروشگاه های کیک و شیرینی پزی که با رنگ صورتی در طراحی های بروشور و کاتالوگ  خود مرد ترین مردها را هم به سوی خود جذب می کنند.صورتی رنگ سر گرمی ،دخترانه ، شیرین ،عاشقانه  ،مسالمت امیز وهمراه با خوش بینی است.

  صورتی رنگ محبوب نانوایی ها است زیرا به همان اندازه شیرینی هایی که می فروشند شیرین است. همچنین این رنگ برای برندهایی است که زنانه و به آن افتخار می کنند ، مانند یک معلم دفاع از زنان که از تبلیغات گرافیکی صورتی در تبلیغات خود استفاده می کند تا نشان دهد که به زنان می آموزد چگونه شجاع باشند و از خود محافظت کنند

  رنگ صورتی

   

  • رنگ خاکستری :

  خاکستری مخفف حرفه ای گری و عینیت  بخشیدن است در عین حال که در بسیاری موارد می تواند کسل کننده باشد . ولی لزوما رنگ خسته کننده نیست مخصوصا  اگر با استراتژی مناسب بازاریابی همراه باشد . رنگی شرکتی ، حرفه ای ،موثر، رسمی وخنثی است

  یک طراحی خاکستری چشمگیر و برجسته حتی می تواند در یک نمایشگاه تجاری برجسته باشد.

  اینها همه مواردی است که ارائه دهنده خدمات حقوق و دستمزد در فاکتورهای خود بر آن تأکید می کند. خاکستری همچنین می تواند نشان دهد که مارک شما با هنجار متفاوت است ، مانند وب سایت یک مارک برای لباس کودکان مدرن که می خواهد خود را از دریای صورتی و آبی جدا کند

  رنگ خاکستری

   

  • رنگ سیاه :

  رنگ مشکی عمدتا جالب و مدرن و است ، اما در صورت تمایل می تواند عجیب باشد. و برای پار ه ای از مارک ها ی تجاری، مانند شرکت های  تهیه کننده انواع بسته های بخور و شمع و سایر موارد ، انتخابی اید ه ال  است. همچنین به معنای قدرت است یک ورزشگاه که اعضای خود را ترغیب به قوی ترین نسخه از خود می کند .

  ممکن است رنگ سیاه از نظر فنی  بی رنگ  به حساب اید ، اما هنوز هم قدرتمند و چشم نواز است. این رنگ در بردارنده مفاهیمی چون نعمت ، عرفان ، زور،  تشریفات،  ظرافت تیرگی ، راز،  کنترل وماوراء طبیعی  است.ودر عین حال در بسیاری فرهنگ ها نماد عزا ست.

  رنگ سیاه

   

  طراحی  یک منو سیاه و سفید با تایپوگرافی بزرگ  تا عمدتا سیاه می تواند جلوه ای چشمگیر داشته باشد.

  • رنگ سفید :

  سفید یک تخته سنگ تهی است. ،  ناب تازه وپاک یک رنگ پس زمینه که به سایر رنگ ها معنا و مفهوم می بخشد . القاگر مفاهیمی چون ، طهارت،  خلوص ، سادگی ، جوانان ،  افتخار و صلح وعروج می باشد.

  سفید رنگ دیگری است که ارتباطات "منفی" آن را می توان به موارد مثبت تبدیل کرد. به عنوان سردترین رنگی که ما را به یاد برف و دایره قطب شمال می اندازد ، سفید انتخابی عالی برای کامیون بستنی است که می خواهد تأکید کند که  تا چه اندازه می تواند در یک روز گرم می تواند حرارت وجود مان را با یک خنکای دلپذیر جایگزین کند.

  رنگ سفید

   

  • رنگ قهوه ای :

  قهوه ای رنگی است که می توانید به آن اعتماد کنید. قهو های از شما پشتیبانی می کند، براون سالها با شما بوده و در آینده نیز به این کار ادامه خواهد داد. برای UPS ، شما را با خیال راحت و به موقع به خانه می آورد ، اطمینان می دهد که تمام محموله های شما با خیال راحت به مقصد خود می رسند. در بازاریابی و تبلیغات قهو های یعنی  خاکی قابل اطمینان   مردانه و انتیک .

  قهوه ای همچنین به مردم یادآوری عکس هایی با رنگ Sepia می کند و این رنگ را برای برندهایی که با عکس های خانوادگی مشتریان کار می کنند ، ایده آل می کند.

  قهوه ای همچنین می تواند القای  احساس کثیفی باشدو همین امر باعث می شود  که هتل ها انتخاب کمتری از این رنگ داشته باشند. اما قطعا برای یک باغبان و تولید کننده مالچ  بهترین انتخاب است در این حالت ، چند تصویر از خاک نمی تواند اسیب زننده باشد بلکه بستر رشد و بالندگی را نشان میدهد. قهو ه ای رنگ چوپ و بکر است وبهترین رنگ برای شرکت های تولید کننده محصولات چوبی ورنگیست انتیک و هنری که مثل سیاه وسفید درحرفه  عکاسی  ود ر ظهور عکسهایی نوستالژیک استفاده می شود. 

  رنگ قهوه ای

   

  معانی رنگ ها از فرهنگی به فرهنگ دیگر متفاوت هست

  هر بار که یک رنگ بندی را انتخاب می کنید ، باید در مورد سابقه فرهنگی مخاطبان هدف خود فکر کنید. رنگ ها در فرهنگ های مختلف دارای معنا ومفهوم و ارتباطات خاصی هستند که با  دیگر فرهنگ ها متفاوت است. بعضی اوقات ، حتی در یک کشور ، ممکن است انجمن های منطقه ای وجود داشته باشد.رنگی مثل زرد در کشور ژاپن مظهر شجاعت است در صورتی همین رنگ در جنوب امریک رنگ عزاداری و مرگ می باشد.در کشور چین با معانی مبتذل همراه است.و در خاور میانه رنگی مقدس و با شکوه به شمار می اید

  و  یا در اروپا و کشور های سلطنتی رنگ بنفش رنگی تجملی و متعلق به طبقه اشراف که عموما در پوشش هایشان نمود پیدا می کند.

  هر زمان که مارکتینگ و تبلیغاتی را برای برند خود طراحی می کنید ، تحقیق در مورد انجمن های فرهنگی مخاطبان هدف خود بسیار مهم است. به  کار گیری یک طرح رنگی که توقعات  مخاطبان شما از برند تان را برآورده نکند ، می تواند  پیش تر  موقعیت ان را د ر بازار خراب کند.

  در یک رویکرد کلی بهترین رنگها با بیشترین تماس و ارتباط با مخاطبان کدام ها هستند ؟

  قرمز بهترین رنگ برای یک تماس به عمل است زیرا بیانگر اقدام و عمل فوری درسریعترین زمان است. لزوماً اگرچه رنگ قرمز می تواند یک رنگ بسیار مناسب برای تماس با شما (CTA) باشد و مطمئنا توسط بسیاری از شرکت ها با موفقیت مورد استفاده قرار می گیرد ، اما تنها وبهترین گزینه ارتباطی با شما نیست.و قطعا متن انتخابی نیز در کنار ان برای یک تصمیم گیری درست و قاطعانه در خرید بسیارمهم است.

  گاهی اوقات انتخاب  رنگ بهینه به طراحی کلی و مارک خاص ونوع  محصول فروشی  بستگی دارد. ونیز بستگی به ذهنیت مخاطب و انچه که او در محصول تولیدی به دنبال ان است دارد.در مواردی که ارتباط شما با مخاطب برای اقدام شبیه رزرو یا توصیه باشد یا بگذارید بیشتر در باره ان صحبت کنیم به جای شتاب در خرید ودر مقابل عباراتی چون اکنون بخرید  یک رنگ ارام و واضح مثل رنگ سبز بهترین دکمه تماس است.وبه ارامی خریدار را برای تصمیم گیری وسوسه می کند و رنگهای گرم مثل قرمز ، زرد ، نارنجی با تایپو گرافی بزرگ و ساده  که در پس زمینه ای مناسب قرار گرفته باشند باعث فوریت در تصمیم گیری خریدارو احساس رضایت می گردند.

  چگونه استراتژی رنگ را برای بازاریابی خود آزمایش کنید ؟

  روانشناسی رنگ در تصمیم گیری های آگاهانه طراحی برای تبلیغات و بازاریابی شما مفید است ، اما فقط با آزمون میتوانید بدانید   که ایا تصمیم های درستی می گیرید

  این کار به چندین تکرار نیاز دارد تا بدانید کدام پالت رنگی موثرتر است. زمانی که رنگ های نهایی خود را به دست آورده اید (رنگ هایی که هیچ ارتباط منفی در بازار ندارند در حین برقراری ارتباط با هویت برند شما با یکدیگر تضاد دارند) ، زمان آن رسیده است که آنها در یک "درخت مسابقات" قرار بگیرند. تا شما یک رنگ را در مقابل رنگ دیگر ازمایش کنید 

  تا ببینید چه عواملی باعث ایجاد یک واکنش مثبت قوی تر برای مخاطبان مورد نظر شما می شود. سپس رنگ های منتخب و برتر جداگانه با یکدیگر به رقابت بپردازند تا دریابید که کدام یک از آنها به طور مؤثر در خریداران شما جذب می شود داشته باشید.

  استراتژی بازاریابی

  پس از آزمایش همه چیز ، می توانید رنگ های خود را در تمام عناصر طراحی خود ، از تا پس زمینه تا متن پیاده سازی کنید.

  حال که شما درک بهتری از نحوه عملکرد روانشناسی رنگ در بازاریابی و تبلیغات پیدا کردید امید است هرچه بیشتر به رنگ هایی که با آنها کار می کنید توجه کنید ،  که این در انتقال پیام مارک منحصر به فرد خود شما به مخاطبان مورد نظرتان را آسان تر خواهد کرد.

  استفاده از رنگها به لحاظ استراتژیک چیزی فراتر از انتخاب چیزهایی است که فکر می کنید خوب به نظر می رسد. گذشته از این افرادی در خارج از کشور هستند که فکر می کنند سبز زیتون و سرخابی برای یکدیگر ساخته شده اند  ویا  شاید حتی اختصاصا  برای برخی از شرکت ها و اهداف آنها!

  اگر نیاز به مشاوره دارید حتما با پونیما در ارتباط باشید

  پونیما ۵۶۲ بازدید