محتوای پست ....

1398/9/14
 •  چگونه میتوانیم سئو کار حرفه ای شویم؟سئو چیست؟ سئو کار کیست؟ برای سئو چه کنیم؟جرا سئو مهم است؟چطور سایت را سئو کنیم؟ سئو به چه معناست؟

  در مارکتینگ مجازی تمام کارها به رسیدن به رتبه خوب در نتایج جستجو بستگی دارد. این در واقع بیانگر ضرورت و اهمیت مسئولیت سئو کار می باشد. در اکثر مارکتینگ مجازی اکثر ترافیک وب سایت به خصوص برای سایت هایی که در حد معمول هستند از نتیجه گوگل تامین می شوند. باید این واقعیت را در نظر داشت که حدود 67.6 درصد کلیک ها مربوط به پنج رتبه اول می باشد. بدست آوردن رتبه بالا تاثیر بسزایی در افزایش در آمد کسب و کارتان خواهد داشت.

  بدست آوردن رتبه نخست در نتیجه جستجو گوگل، نیازمند تخصص حرفه ای در سئو است. تبدیل شدن به یک سئو کار حرفه ای کاری دشوار است و نیازمند انرژی و صبر فراوان می باشد. در حال حاضر الگوریتم های جستجو دائم در حال تغییر هستند و برای تبدیل شدن به سئو کار حرفه ای باید اطلاعاتتان را دائما به روز کنید.

  اختلافاتی در بین متخصصین وجود دارد که ناشی بر تسلط نداشتن صد درصدی ، سئو کاران بر الگوریتم ها می باشد. به وجود آوردن یک برنامه منظم سئو و عملی کردن و مشاده نتیجه ، مستلزم آشنایی کامل به متد های ارزیابی روش ها و تحلیل سایت ها می باشد.  پس جای تعجب نیست که خیلی ها بخاطر دشواری کار و عاجز ماندن از تحلیل آن ، سراغ آموزش و یادگیری این تخصص نمی روند.

  با وجود تمام دشواری ها باز هم این امکان وجود دارد که تنها با وقت گذاشتن شما قادر به یادگیری این تخصص خواهید شد. اگر یادگیری شما در مسیری درست انجام شود شما به یک سئو کار حرفه ای تبدیل خواهید شد.

  چگونه سئو کار حرفه ای شویم

  اولین گام در سئو کار شدن

  کتابی با عنوان Search Engine Optimization Starter Guide وجود دارد که گوگل برای ارائه مفاهیم اولیه و  آموزش موارد مهم در مورد سئو به تازه کاران ارائه کرده است. برای دسترسی به این کتاب میتوانید روی کلمه )سئو چیست؟(کلیک کنید. که شامل اطلاعاتی در مورد نحوه ارزیابی سایت، روش ها بهینه کردن مطالب و نظم دهی به سایت بحث شده است. شاید شما جز کسانی باشید که اطلاعاتی در مورد سئو دارید ولی ین کتاب منبع خوبی هم برای تازه کاران و هم برای متخصصین است.

  البته وبلاگ هایی هم وجود دارد که پیگیری آنها میتواند تاثیر گذار باشد از جمله میتوان به Search Engine Watch و Search Engine Land اشاره کرد که از مهم ترین وبلاگ های آموزش سئو در جهان هستند.مهم ترین اخبار در مورد سئو و مقالات مهم در مورد سئو که توسط کارشناسان معروف نوشته می شوند همگی در این وبلاگ ها قبل دسترسی هستند.

  اولین گام در سئو کار شدن

  وبلاگ های دیگری نیز در اینترنت وجود دارند که برای آموزش سئو می توانید آنها را دنبال کنید. مخصوصا آنهایی را پیگیری کنید که مانند سایت رادزاد همواره به روز رسانی شده و شامل معرفی آخرین تغییرات گوگل هستند.

  با توجه به حجم زیادی از وبلاگ های خارجی که در این زمینه وجود دارند نمی توانید همه آنها را مطالعه کنید. بهتر است در خبرنامه آنها عضو شده و روزانه با چک کردن تیترها، آنهایی که برای شما مناسب هستند را در ادامه روز مطالعه کنید. بخش وبلاگ مقالات فارسی سئو رادزاد نیز روزانه به روز رسانی شده و با مراجعه به آن می توانید از آخرین مطالب سئو بهره مند شوید. همچنین مشاهده کانال ویدئویی Matt Cutts در یوتیوب نیز خالی از لطف نیست.

  یافتن تبحر در اعداد

  در حال حاضر بدون استفاده از اعداد نمیتوان در سئو پیشرفتی کسب کرد. استفاده از اعداد و درصد ها علل انتخاب برنامه سئو شما خواهند بود. و الگو هایی برای تبدیل شدن به یک  سئو کار و درک رفتار کاربران می باشند. عناصر ی که در سایت شما مورد توجه کاربران هستند و نحوه تلاش شما برای کسب نتیجه گوگل از علل موفقیت شما خواهند بود. استفاده از Google Analytics استارت خوبی برای بدست آوردن آمارهای مهم در مورد سایت ها هستند. سعی کنید دموگرافی را درک کنید و قسمت هایی را که نیاز به کار دارند را شناسایی کنید.

  سعی کنید مدرکی برای سئو کار بودن بد ست آورید

  در حین مطالعه و یادگیری سئو ، سعی کنید با گذراندن دوره های آموزشی مربوط به سئو  در آموزشگاه ها مدرک مرتبطی را بدست آورید. گذراندن دوره های آموزشی نیز میتواند برای شما مفید باشد. باعث تسریع دوره یادگیری شما خواهد بود. داشتن مدرک کلیدی برای شرکت در آزمون های استخدامی شما میتواند باشد.

  ویژگی هایی که باید یک سئو کار داشته باشد

  •              سحر خیز بودن

  •              داشتن قدرت تحلیل داده ها

  •              پردازش مغزی بالا

  •              تسلط به زبان انگلیسی

  •              توانایی تایم کاری بلند مدت

  •              بالا بودن ساعات مطالعه

  •              تسلط به مطالب مربوط به سئو مثل طراحی سایت

  انواع متخصص سئو :

  سئو کاران به دو دسته تقسیم می شوند. که کار هرکدام بهینه سازی وب سایت است اما با روش های متفاوت این کار را انجام می دهند.

  متخصص سئو کلاه سفید :

  سئو کار کلاه سفید یا(white hat seo)  با به کارگیری قواعد موتود جستجو اقدام به بهینه سازی وب سایت می کند که اصولی ترین روش این می باشد و این متد مورد تایید موتور های جستجو نیز است.

  متخصص سئو کلاه سیاه :

  سئو کار کلاه سیاه یا  (black hat seo) در این روش با استفاده از متد هایی سعی در گمراه کردن موتور های جستجو دارد و به طور طبیعی موتور های جستجو این روش را تایید نمی کنند و در حال مبارزه با این گروه هستند.

  ارتباط با تیم بهینه سازی پونیما

   

  پونیما ۲۸۸ بازدید