محتوای پست ....

1398/6/21
 • چگونه اپلیکیشن خود را تبلیغ کنیم؟ نحوه تبلیغ اپلیکیشن

  امروزه با توجه به گسترش تکنولوژی و افزایش استفاده از آن ، تمام شغل ها مجبور به وارد شدن به دنیای مجازی هستند.

  در زمان گذشته کلمه ی استارت آپ فقط برای تعداد محدودی از مردم آشنا بود ولی الان تعدا کمی وجود دارند که از معنای آن بی خبر هستند.

  در حال حاضر، روزانه چندین اپلیکیشن جدید ساخته شده و به بازار ارائه می شود. و رقابت سنگینی در دنیای اپلیکیشن وجود دارد.

  امیدوارم مطالب ارائه شده توسط  گروه پونیما ، شما را در رسیدن به اهدافتان یاری کند.

  همان طور که گفته شد رقابت در دنیای اپلیکیشن بالاست.

  در نتیجه کار تبلیغات و دیده شدن در آن نیز سخت تر شده است.

  اگر شما هم جزء آن دسته افرادی هستید که علاقه مند به طراحی و فروش اپلیکیشن هستید ، بهتر است با انتخاب درست ترین روش اقدام به تبلیغ برنامه های خود کنید.در غیر اینصورت انجام کوچک ترین اشتباه میتواند باعث عقب افتادن از رقبایتان گردد.

   تمام تبلیغ کننده های حرفه ای بر این باور هستند که ، تبلیغ یک محصول قبل از تولید آن باید شروع شود.

  شاید برایتان عجیب باشد ولی با خواندن دلایل ، نظرتان عوض خواهد شد.

  فرض کنید شما طی چندین ماه و با صرف هزینه زیاد موفق به ساخت اپلیکیشن خود شدید. بنظرتان بعد از ساخت نوبت چه کاری است؟ مسلم است که نوبت آن رسیده تا محصول خود را معرفی کنید و به بازار ارائه دهید. اگر بخش معرفی و فروش محصول هم انجام شد . ولی مشتریان از محصول شما راضی نبود

  حالا چه کاری باید انجام دهید؟  راه حل چیست ؟ بعد صرف چندین ماه و هزینه زیاد تازه متوجه شدید که برنامه ای که ساختید به درد مشتری نمی خورد یا بخش هایی از آن درست کار نمی کنند!

  اگر روزی چنین اتفاقی افتاد راه کار چیست؟ شاید از هر کسی بپرسید پاسخش این خواهد بود که کاری نمیتوان کرد.

  خب فکر کنم الان دلیل واقعی تبلیغ قبل از تولید رو متوجه شده اید.

  کسانی که کارشان تبلیغ است بازار و نیاز های مردم را می شناسند. میتوانند تحلیل کنند که نیاز و خواسته مشتری از محصول چیست؟ چه چیز هایی میتواند باعث جلب رضایت و یا چه چیز هایی میتواند باعث اذیت مشتری شود.

  اگر تبلیغ قبل از تولید انجام شود این کار میتواند با توجه به نیاز ها و خواسته های مشتریانتان انجام شود. مطمئنا شما هم خواستار آن هستید.

  به معنای ساده تر با انجام این کار مشتریان هم در فرآیند تولید محصول ، نقش ایفاء می کنند. انجام این کار سود زیادی برای شما خواهد داشت.

  در طراحی اپلیکیشن اندروید این نکات بسیار حائز اهمیت است

  یکی از مزایای شریک کردن نظر مشتریان در فرایند تولید محصول این است که شما سلیقه مشتریان را می شناسید.

  دانستن این موضوع خیلی مهم است چون می توانید طبق خواسته آنها محصولتان را طراحی کنید.

  در صورت انجام این کار ، زمانی که محصول به دست مشتری می رسد دیگر این نگرانی وجود ندارد که مشتریان چه واکنشی نشان خواهند داد در واقع ریسک رد محصول توسط مشتریان از بین خواهد رفت.

  جدا از این بحث ها اگر مشتریانتان بدانند که با توجه به نظر آنها محصول را طراحی کرده اید علاوه بر استفاده از محصول ، میتوانند محصولتان را به اطرافیانشان نیز معرفی کنند.

  درست است که این محصول شماست ولی هیچ دلیلی وجود ندارد که فقط خودتان محصول را تبلیغ کنید.

  برای معرفی محصولتان میتوانید از طرافیان خود نیز کمک بگیرید. بعضی وقتها تعریف دیگری از ما ، بهتر از تعریف خودمان است. شاید تنها چیزی که لازم است این باشد.

  پس هر چه دامنه دوستانتان گسترده تر باشه به نفع خودتان است.

  به این افراد اینفلوئنسر می گویند. یعنی اگر خرید شما بر اساس تحت تاثیر بودن از کس دیگری انجام شود به آن فرد اینفلوئنسر می گویند.

  مثال ساده تری برایتان بگویم . اگر هنگام خرید کیف ، بخاطر اینکه بازیگر مشهوری در فیلمی نوع خاصی کیف  استفاده کرده ،شما نیز به همان دلیل ، کیف مشابه را می خرید.

  چیزی که در این میان باید به آن دقت کنید این است که با اینفلوئنسری کار کنید که طرفدارانشان در رابطه با کسب و کار شما باشد. مثلا برای تبلیغ گوشی نباید با یک نویسنده هماهنگ شد.

  وجود وب سایت بری تبلیغ محصولتان یکی از بهترین روش ها تبلیغ است.

  توصیه دیگر من این است که هنگام تبلیغ در وب سایت ، مطالب مربوط به معرفی محصول را در یه گوشه وب سایت نیندازید که دیدنش مستلزم دقت زیاد باشد. مثلا اگر هنگام ورود به وب سایت اولین چیزی که کاربران می بینند محصول شما باشد این کار تاثیر بسزایی در معرفی محصولتان خواهد داشت. استفاده از پاپ آپ  ها برای این کار مناسب ترین روش است.

  در صورت توان ، حتما از پیامک های تبلیغاتی استفاده کنید.

  راه حل هایی که در این مقاله ارائه شد کمی متفاوت با نظرات مردم عادی است. مخصوصا در مورد پیامک تبلیغاتی ، خیلی ها فکر می کنند با وجود شبکه های اجتماعی مختلف ، کسی به پیامک های تبلیغای توجه نمی کند. ولی اینطور نیست.

  شاید برایتان تعجب آور باشد. ولی طبق تحقیقاتی که انجام شده 98% پیامک های تبلیغاتی خوانده می شوند. این یعنی بهترین راه تبلیغ محصول.

  البته اگر سایر مزایای تبلیغات پیامکی را هم مرور کنیم. صددرصد پشیمان خواهید شد که چرا تا به حال از این روش ساده ولی کاربردی و مهم استفاده نکرده اید.

  یکی دیگر از مزایای تبلیغ پیامکی این است که هزینه نسبت به سایر روش ها چندین برابر کمتر خواهد بود. بهتر است بدانید که افراد ، روزانه حدوز 14 ساعت تلفنشان را نزدیک خود نگه می دارند. و در صورت استفاده از پیامک شما قادر خواهید بود در صورت تمایل به سری خاصی از شماره ها  و یا به منطقه خاصی پیامک بفرستید. این امکانات وجود دارد و بسته به نوع نیازتان میتوانید تفکیک کنید.

  دوستان راه های مختلفی برای تبلیغ اپلیکیشن وجود دارد که ما سعی کردیم نمونه های بارز و ساده ولی کاربردی که میتوانند تاثیر مثبتی در فرآیند تبلیغ ایجاد کنند را برای شما شرح دهیم. موفق باشید.

  پونیما ۲۲۸ بازدید