محتوای پست ....

1398/8/23
 • چگونه تولید محتوا کنیم؟

  محتوا مهم ترین بخش وب سایت می باشد و در تولید محتوا باید نکاتی را رعایت کنیم تا بتوانبم محتوایی خوب و تاثیر گذار را تولید کنیم که گروه پونیما در این مقاله نکات کلیدی در مورد چطور محتوا تولید کنیم؟را برای شما شرح خواهد داد.

  محتوا هایی که تولید می کنید باید در حدی جذاب باشد که کاربران متن را نصفه ول نکنند.اگر شما نیز جزء کسانی هستید که دز زمینه بازار یابی و دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنید نباید از تاثیر کلمات بر روی سئو وب سایت غافل شوید.

  با دانستن اصول نوشتن محتوا عالی می توانید خیلی راحت با به کار گیری کلمات کلیدی مخاطب را مجذوب خود کنید.

  تاثیری که مطلب در ذهن مخاطب می گذارد باعث ادامه دادن مخاطب در خواندن مطلب می شود پس شما باید فن استفاده ماهرانه از کلمات کلیدی را فرا بگیرید.

  چطور تولید محتوا کنیم؟

  روش های مهم در تولید محتوا

  خواندن تمام مطالب مقاله توسط کاربر علاوه بر نشان دادن رضایت کاربر از محتوا نوشته شده، باعث حضور بیشتر مخاطب در وب سایت نیز می شود که هر چه مدت زمان حضور کاربر در وب سایت بیشتر شود به همان میزان نیز تاثیر مثبت بر روی سئو بیشتر می شود.

  که شما فقط با فراگیری فوت و فن های تولید محتوا موفق به تولید محتوا های کاربر پسند خواهید شد.

  سعی کنید محتوا ها موجود در وب سایت های قوی را مطالعه کنید و اصول نوشتن متن جذاب را فرا بگیرید و مطابق با آنها اقدام به تولید محتوا کنید هر چه میزان اطلاع شما از اصول نوشتن متن بیشتر شود خیلی راحتر خواهید توانست مقاله های خوبی را تولید کنید.

  در برخی مواقع نصفه ول شدن مطالعه مقاله، دلیل بر مفید نبودن مطلب نیست بلکه این به معنی کم بودن جذابیت مطلب می باشد.

  روش تولید محتوا

  نکات مهم در تولید محتوا

  • سه سطر اول مقاله مهم ترین دلیل تعیین کننده خوانده شدن مقاله شما، توسط کاربر هستند. قانون اینرسی(یعنی تمایل افراد به ماندن در حالت قبلی) در مطالعه مطالب نیز صدق می کند اگر حس کنجکاوی در مخاطب ایجاد شود در اینصورت کاربر تا انتها به مطالعه مقاله خواهد پرداخت .
  •  باید در انتخاب کلمات ابتدایی دقت زیادی داشته باشید یعنی  ضرورتی ندارد تا ابتدای مطالب دقیقا مثل عنوان اصلی باشد باید هدف نوشتن مقاله باعث جلب توجه کاربران شود. سعی کنید در جملات ابتدایی مقاله موارد زیر را رعایت کنید.
  1. مختصرنویسی: اگر به مطالب قوی که در سایت های موجود در صفحه اول گوگل نوشته شده اند دقت کنید خواهید دید که معمولا جملات اولی به صورت کوتاه نوشته شده اند حتی در بیشتر مواقع از عبارت کوتاه به جای جمله کوتاه استفاده شده است که این مورد باعث افزایش رغبت کاربران به خواندن مطلب می شود.
  2. گفتگو: اگر متن به صورت مکالمه دو طرفه نوشته شود این موضوع باعث افزایش گیرایی مطلب خواهد شد چون باعث صمیمی تر جلوه دادن مطلب می گردد.
  3. استفاده از جملات مبهم و گنگ: استفاده از جملاتی که باعث ایجاد حس کنجکاوی در مخاطب شده و معمولا  باعث ایجاد علامت سوال در ذهن مخاطب می گردد تمایل به مطالعه مطلب را زیاد می کند.

  چگونه تولید محتوا کنیم؟

  • کپی رایت

  هنگام ویرایش پاراگراف اول محتوا ، دقت زیادی به خرج دهید چون مطالب موجو در بخش اول مقاله بیشتر جنبه آموزشی دارند که هدف آن ارسال کلیت پیام به مخاطب می باشد که در این قسمت باید چهار چوب متن را حفظ کنیم و مخاطب را متوجه این کنیم که در ادامه با چه مطالب رو به رو خواهد شد به بیا ساده تر میتوان گفت که مخاطب باید بداند موضوع اصلی چیه و در رابطه با کدام مطالب بحث خواهد شد و هدف اصلی نوشته شدن مقاله مشخص باشد.

  • سعی کنید با برقراری ارتباط با خواننده جذابیت متن را بیشتر کنید .

  هدف اصلی از تولید محتوا ایجاد ارتباط با مخاطب و معرفی خدمات و محصولات موجود در وب سایت می باشد پس وقتی کاربر متقاعد به برقراری ارتباط صمیمانه شما با او شود در اینصورت تمایل به  مطالعه ادامه مطلب خواهد یافت. 

  نیاز به برقراری ارتباط امری طبیعی می باشد چون در اینصورت کاربر احساس ، مهم بودن می کند پس همیشه سعی کنید جمله بندی ها را طوری کنار هم بچینید که انگار کسی رو به روی شما نشسته و دارید با او صحبت می کنید مثلا چه شغلی داری؟ هدفت از داشتن وب سایت چیه؟ چه محتوا هایی را میخواهی تولید کنی؟

  شما با تحقیق می توانید از خواسته ها مخاطبان خود آگاه شوید و مطابق با انتظارات کاربران پیش بروید همیشه خود را به جای کاربر قرار دهید در اینصورت است که میتواند توجه شوید کاربر دنبال پاسخ برای کدام سوالات خود است چون در صورت شناختن مخاطب می توانید از جملاتی استفاده کنید که باعث تایید مخاطبان هنگان مطالعه می شود.  

  برای تولید محتوا چه باید کرد؟

  چند نکته کلیدی دیگر در تولید محتوا

  • اهمیت کوتاه بودن پاراگراف ها
  • استفاده از کلمات واضح و شفاف به طوری که تمام کاربران به هر میزان اطلاعات بتوانند متوجه کامل موضوع شوند همیشه ساده و محاوره ای صحبت کنید این را به یاد داشته باشید که برای اداره نامه نمی نویسید و مخاطب شما مردم عادی هستند.
  • سعی کنید کاربر را با ضمیر دوم شخص صدا کنید
  • از آمار و ارقام بیشتر استفاده کنید.
  • سعی کنید به جای "،" از لیست استفاده کنید.
  • به جای "..."  از کلمه "و غیره"استفاده کنید.
  • بعد از هر پاراگراف از یک تصویر مناسب با اسم مرتبط استفاده کنید.
  • از اعداد بیشتر استفاده کنید.
  • و غیره

  تولید محتوا جذاب

  • حس کنجکاوی را در مخاطب ایجاد کنید

  همیشه سعی کنید که باعث ایجاد سوال در ذهن مخاطب شوید ایجاد حس کنجکاوی مهم ترین رکن در تولید محتوا می باشد چون یکنواخت بودن مطالب باعث باعث ایجاد خستگی در مخاطب می شود.و سعی کنید لیستی از کلماتی که باعث ایجاد کنجکاوی در مخاطبان  می شود را شناسایی کنید مثلا کلمه "رایگان " جزء کلمات هیجان انگیز دربین کاربران می باشد.  

  • سعی کنید اصول منطقی  نوشته هایتان را پیش بگیرید و ادامه دهید
  • محتوایی بنوبیسید که کم یاب باشد
  •   محتوا ها را تعجب آور بنویسید
  • محتوا ها را کوتاه بنویسید و هدف خود را در کلمات کوتاهی بیان کنید
  • از تکرار پرهیز کنید

  راه های مختلفی برای تولید محتوا وجود دارد در این مقاله سعی شد تا نکات اصلی برای تولید محتوا  بیان شود مطمعن باشید با رعایت موارد ذکر شده موفق به تولید محتوا عالی خواهید شد.

  چطور محتوا تولید کنیم

  پونیما ۲۳۱ بازدید