محتوای پست ....

1398/8/25
 • چگونه بنر بسازیم؟ نحوه ی طراحی بنر

  بنر تبلیغاتی مؤثر را چگونه بسازیم تا بیشترین اثرگذاری را داشته باشد؟ طراحی بنر یکی از مهم ترین روش های تبلیغات می باشد که سوالات زیادی از قبیل: چطور می توانیم بنر بسازیم؟ چطور بنر طراحی کنیم؟ چطور بنر تبلیغاتی بسازیم؟ چطور بنر تلگرامی بسازیم و هزاران سوال مشابه در مورد بنر که توسط کارابرن پرسیده شده است.

  هدف اصلی  پونیما در این مقاله پاسخ به سوال "روش ایجاد بنر تبلیغاتی خوب" است.

  همان طور که می دانیم طراحی بنر یکی از راه های مهم تبلیغات می باشد که با توجه به در خواست اکثر کاربران برای آموزش طراحی بنر در این مقاله قصد آموزش طراحی بنر را داریم.

  بر کسی پوشیده نیست که بنرهای تبلیغاتی نقش مهمی در ایجاد ترافیک سایت دارند به بیان ساده تر میتوان گفت که هر چه میزان جذابیت بنر بیشتر باشد امکان جذب مشتری بیشتر افزایش می یابد.

   

  مرحله اول در ساخت بنر چیست؟

  در مرحله نخست ساخت بنر باید تصویری زیبا و جذاب را انتخاب نمایید. عکس باید مرتبط با کسب و کارتان باشد. مثلا: اگر شما فروشگاه لباس دارید استفاده از تصویر برگ در بنر ایده ای جالب نخواهد بود. و در مرحله بعدی باید فونت مناسبی انتخاب نمایید.

  نوع استفاده از رنگ ها در تصویر بسیار مهم بوده و باید طوری انتخاب شود که بتواند نظر مخاطب را به خود جلب کند. اگر تصویری مناسب انتخاب کردید ولی از لحاظ رنگ کمی مشکل داشت خیلی راحت می توانید با سپردن تنظیم رنگ ها به یک گرافیست به راحتی تصویری مناسب داشته باشید یا کلا انتخاب تصویر را بر عهده گرافیست بسپارید.

   

  در انتخاب متن بنر به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

  بعد از انتخاب عکس مناسب، نوبت به تنظیم متن مناسب برای بنر است که نکاتی را باید در این مرحله رعایت کنیم.

  - متن نباید بیش از حد طولانی باشد.

  - از کلیشه گویی دوری کنید.

  - متنی ساده و واضح انتخاب کنید.

  - از درج توضیح دوری کنید.

   

  تاثیر بنرهای تلگرامی در تبلیغات چیست؟

  اگر به فکر تبلیغ در شبکه های اجتماعی هستید در این حالت باید بنر های تلگرامی مناسب بسازید. حال چگونه بنر تلگرامی مناسب بسازیم؟ به احتمال زیاد تاکنون بنر های مختلفی که معمولا همراه با زیر نویس هستند را مشاهده کرده اید. نکته مهمی که وجود دارد استفاده از گیف در بنر های تلگرامی بسیار مهم می باشد. متن را باید طوری در بنر جا سازی کنید که واضح دیده شود و اندازه فونت و رنگ مناسبی داشته باشد.

  انتخاب متن مناسب نقش تعیین کننده در جلب توجه کاربران دارد. مثلا: می توانید متن را اینگونه انتخاب کنید. "من فلانی هستم و خبر های مهمی در کانال برایتان تهیه کرده ام و..."

  و یا می توانید ویژگی های بارز کانال را بشمارید و از مخاطبان دعوت کنید.

  چطور بنر تلگرامی بسازیم (ادامه مطالب)

   

  تاثیر بنرهای اینستاگرامی در تبلیغات چیست ؟

  شبکه های اجتماعی طرفداران زیادی دارد از جمله اینستاگرام که طبق آمار 40 میلیون نفر جز اعضای اینستاگرام می باشند پس تبلیغات بنری و گیف ها کاربرد زیادی دارد و باید بنر های اینستاگرامی مناسب بسازید. حال چگونه بنر اینستاگرامی مناسب بسازیم؟ به احتمال زیاد تاکنون بنرهای مختلفی که معمولا همراه با زیر نویس هستند را مشاهده کرده اید. نکته مهمی که وجود دارد استفاده از گیف در بنر های اینستاگرامی می باشد. متن را باید طوری در عکس جاسازی کنید که واضح دیده شود و اندازه فونت و رنگ مناسبی داشته باشد.

  انتخاب متن مناسب نقش تعیین کننده در جلب توجه کاربران دارد. مثلا: می توانید متن را اینگونه انتخاب کنید. "من فلانی هستم و خبر های مهمی در کانال و یا پیج برایتان تهیه کرده ام و..."

  و یا می توانید ویژگی های بارز کانال را بشمارید و از مخاطبان دعوت کنید.

   

  نکات مهم در طراحی بنر تبلیغاتی چیست؟

  استفاده از ربات ها در طراحی بنر تلگرامی ایده جالبی است چون به این طریق می توانید متن تبلیغات را جذاب تر کرده و نظر مخاطب را به راحتی به خود جلب کنید.

  با استفاده از این آدرس می توانید به ربات دسترسی پیدا کنید. @attachbot

  روش دیگر درج بخشی از متن کانال در آگهی تبلیغاتی است. بدین ترتیب امکان جذب ممبر بسیار زیاد می شود. چون دیدن مطلب می تواند باعث ایجاد حس کنجکاوی در مخاطبان شود. که در این حالت با وجود کلمه مشاهده ادامه مطالب مخاطبان در کانال عضو می شوند.

   

  بنرها و مارکتینگ در فضای مجازی به چه صورتی است؟

  شما برای متن به حالت گیف و یا ویدئو می توانید از انواع ربات ها استفاده نمایید.

  حتی امکان درج متن با سقف 200 کاراکتر بدون استفاده از ربات نیز ممکن است. ولی در بحث ربات استفاده از این تعداد کاراکتر ممکن نیست، و انجام این کار معمولا در نسخه دسکتاپ تلگرام راحت تر می باشد.

  اصول کلی لازم بری طراحی بنر به شرح زیر است.

  1- بیش از 4 رنگ در طراحی بنر استفاده نکنید چون باعث شلوغی طرح می شود.

  2- سعی کنید از رنگ های گرم استفاده کنید.

  3- حداکثر از سه فونت استفاده کنید .

  4- کلمات استفاده شده در بنر نیز باید با کلمات کلیدی سایت هماهنگ باشند .

  5- از کلمات مبهمی مثل کلیلک کنید استفاده نکنید.

  6- سعی کنید حجم بنر کم باشد.

   

  برای شروع فتوشاپ را باز کنید و مراحل زیر ا انجام دهید

  یک صفحه سفید با طول 468 وعرض 60 پیکسل ایجاد کنید و سپس رنگ زمینه و پس زمینه به ترتیب کد ها (ffffff#) و(cf012f#) ردیف کنید گرایدانت Gradient را انتخاب کنید  و از پایین به بالا بکشید تا تصویری مثل شکل زیر ایجاد شود.

  مرحله اول ساخت بنر

  اکنون Rounded Rectangle را انتخاب نمایید و کد رنگ آن را بر روی (#fd7909) تنظیم کنید و مستطیلی را ترسیم کنید سعی کنید حالتی مثل تصویر زیر را ایجاد کنید.

  برای شیشه ای کردن تصویر نیز می توانید  opacity  آن را کاهش دهید تا حالت شیشه ای پیدا کند. بقیه تنظیمات به شکل زیر است drop shadow را با زاویه 125درجه ، distance 5px , size 5px  تنظیم نمایید.

  مرحله دوم ساخت بنر

  همچنین بسته به سلیقه خود می توانید از inner Glow و Strokeنیز استفاده کنید طراحی یعنی خلاقیت هیچ محدودیتی وجود ندارد ومیتوانید بدون نگرانی هر کر را که دلتان می خواهد انجام دهید فقط طرح نهایی باید خوب باشد.

   

  مرحله بعدی نوبت به اضافه کردن کلمات کلیدی با استفاده از type  رسیده است که میتوانید از فونت مورد علاقهخود انتخاب کنبد ما در اینجا از فونت El Messiri با فونت   24 پیکسل استفاده کردیم.

  طراحی بنر

  حالا نوبت به درج کلمات کلیدی رسیده است که میتوانید برای جذابیت بیشتر نوشته از Stroke و Drop Shadow استفاده نمایید.

   

  باز برای ایجاد مستطیل سراغ ابزار Rounded Rectangle می رویم و یم مستطیل سفید رنگ ایجاد می کنیم سپس با استفاده از Edit → Free Transform کمی مستطیل ایجاد شده را مورب می کنیم  تا به شکل زیر برسیم.

    طراحی بنر مرحله 8

  افکت های استفاده شده برای این طرح شامل موارد زیر می باشد.

  • Drop Shadow
  • Bevel and Emboss
  • Satin
  • Color Overlay

  افکت هایی که برای این مستطیل استفاده کردیم شامل موارد زیر هست :

  Drop Shadow ،Bevel and Emboss ، Satin و Color Overlay !

  شما با استفاده از Gloss Contour که زیر منو Bevel and Emboss می باشد میتوانید  نمودار را مطابق با شکل زیر تغییر دهید.

  حال بابد یک لایه جدید ایجاد کنیم و کلمه پونیما را در مستطیل سفید رنگ بنویسیم و با استفاده از افکت های bevel and, emboss و stroke  استایلی  جذاب به متن دهیم تا شبیه تصویر زیر شود.

   طراحی بنر مرحله 15

   

   

  خوب حالا یک لایه جدید ایجاد می‌کنیم و با استفاده از ابزار Type عنوان سایت رو با رنگ قرمز درون این مستطیل که ایجاد کرده‌ایم می نویسیم و با افکت های Bevel and Emboss و Stroke اون رو تزیین می کنیم! تا تصویری شبیه زیر داشته باشیم:

  طراحی بنر مرحله آخر

  حال نوبت به ذخیره کردن بنر رسیده است شما می توانید از مسیر file  گزینه  Save For Web and Devices را انتخاب کنید و بنر را در مسیر دلخواه ذخیره نمایید.

   

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه میتوانید با مشاوره پونیما ارتباط برقرار نموده و یا سایر مقالات را مطالعه نمایید.

   

  هدف پونیما ارائه بهترین راهکارهای کاربردی در رابطه با تمام مباحث گرافیک می باشد. و در این زمینه ایده های بسیار خاص و جالبی ارائه می دهد که برای علاقمندان به یادگیری و سفارش طراحی بنر بسیار مفید و سودمند می باشد.

   

  منتظر مقالات بعدی در رابطه با داغ ترین مباحث روز گرافیکی باشید.

  اگ به سوال خود دست نیافتید توصیه می نماییم از بخش پایین پست های مرتبط را نیز مطالعه نمایید.

  پونیما ۳۴۳ بازدید