محتوای پست ....

1398/10/28
 • ویژگی یک بنر خوب

  یک بنر خوب باید بتواند حس خلاقانه و تعامل با مشتری را برقرار کند. و از نظر روانشناسی حس جلب توجه داشته باشد که در زیر یکسری از عوامل مهم که باعث می شود تا یک بنر خوب به نظر برسد را شرح داده ایم.

   

  ۱. پیام خلاقانه:

  پیغام بنر باید ساده و سریح باشد و با توجه به فضای نمایش محدود بنرها، باید بهینه ترین و کوتاه‌ترین متن ممکن که ارزش تاثیر‌گذاری دارد را انتخاب و استفاده نماییم.

  ۲. تعامل:

  وجود عناصر اصلی برای تعامل در بنر (بنرهای پیشرفته  مثل گیف یا فلش این قابلت را دارند که با توجه به رخدادهایی مثل حرکت ماوس(hover) یا حرکت مداوم، یک پاسخ خاص را به کاربر نمایش دهند) که این می‌تواند تا 70% باعث آگاهی بیشتر مخاطب از برند شود.

  ۳. استفاده از فضای مناسب:

  فضای بنر برای قرار دادن متون یا تصویر، باعث جذب دید کاربران می‌شود. البته همیشه هم پر کردن همه فضای چهارچوب بنر باعث جذابیت کامل آن نمی‌شود، بنابراین باید مقداری فضای خالی بین تصاویر و متن باقی گذاشت.

  ۴. استفاده از تصاویر مرتبط:

  در بیشتر مواقع با شلوغی زیاد در طراحی بنر باعث منحرف کردن یا بی حوصله کردن کاربران می شوند بنابراین هیچ چیز به غیر از تصاویر مرتبط و ساده تر با موضوع تبلیغات یا اطلاع رسانی باعث جلب توجه کاربران نمی‌شود، تصاویر استفاده شده باید به نوعی بیانگر محصول یا خدمات شما و معرفی از برند باشد.

  ۵. استفاده از نشانه برند:

  بسیار مهم است که قسمتی از بنر به نشانه برند یا لوگوی شرکت تبلیغ دهنده اختصاص داده شود.

  ۶. پیغام با هدف جذب کاربر:  

  اکثراً بنرهای جذاب دارای یک نوشته کوتاه مانند “کلیک نمایید” هستند تا به کاربران این حس بطوری که اگر کلیک نماید به صفحه مورد نظر که ممکن است یک سایت دیگری باشد منتقل نماید تا به هدف و خدمات خود دست یابد.

  ۷. متن چشم‌گیر:

  واژه ای که در بنر باید استفاده شود باید در نگاه اول  ورود به سایت و یا بازدید آن قسمت از صفحه چشم مخاطب را به خود جلب نموده و باعث دنبال کردن صفحه فرود(یا همان صفحه مورد نظر) باشد. و این برمیگردد به نحوه طراحی بنر که ما پونیما را برای شما پیشنهاد میکنیم.

  ۸. شوخ طبعی:

  اگر خلاقیت استفاده از متن یا تصاویر شوخ طبعی دارید حتما استفاده نماییدزیرا موجب میشود در ذهن مخاطب جای بگیرد. در غیر این صورت ممکن است نتیجه معکوس بدهد.

  ۹. رنگ‌بندی مناسب:

  انتخاب رنگ از نظر روانشناسی بسیار با اهمیت می باشد زیرا اگر رنگ بنر درست انتخاب نشده باشد باعث دل زدگی و عدم جذب چشم می شودبنابراین حساب شده و به نسبت خدمات و برند خود رنگ مورد نظر را انتخاب نمایید.

  ۱۰. سایز مناسب:

  اندازه بنر به نسبت پلت فرم مورد نظر باید طراحی شود البته با توجه به نحوه طراحی سایت که به صورت ریسپانسیو می باشد اکثرا بنر را طوری طراحی می کنند که در وب سایت در همه حالت ها بنر کیفیت و خاصیت خود را از دست نمی دهد ولی با این حال باز به نسبت صفحه و موقعیت قرار گیری باید سایزی متناسب در نظر بگیرید و در قسمت بالا ما اندازه ها را نیز برای انتخاب شما قرار داده ایم.

   

  ویژگی یک بنر خوب

   

    پیشنهاد پونیما: تعریف بنر

  هدف پونیما ارائه بهترین راهکارهای کاربردی در رابطه با تمام مباحث گرافیک می باشد. و در این زمینه ایده های بسیار خاص و جالبی ارائه می دهد که برای علاقمندان به یادگیری و سفارش طراحی بنر بسیار مفید و سودمند می باشد.

   

  طراحی بنر

   

    پیشنهاد پونیما: طراحی بنر

   

  پونیما ۱۵۲ بازدید