محتوای پست ....

1398/8/25
 •  بنظرتان محتوا چیست؟ برای تولید محتوا چه کاری باید انجام دهیم؟ و یا هدف از تولید محتوا چیست؟

  محتوا مهم ترین بخش برای ایجاد ارتباط بین کاربر و مشتری می باشد یعنی با استفاده از محتوا کاربران در مورد محصول اطلاعات کسب می کنند و اقدام به خرید می کنند پس شاه کلید فروش محصولات استفاده از محتوا مناسب می باشد سوالات زیادی در رابطه با محتوا وجود دارد که محتوا چیست؟ یکی از رایج ترین سوالات می باشد در حال حاضر تولید محتوا، توسعه محتوا و روش های تولید جزء پرمخاطب ترین موضوعات روز می باشند. 

  در واقع محتوا، اطلاعات نهایی است که به دست مشتری می رسد که میتواند به صورت صوتی ، تصویری و ... اطلاعات مهم و ضروری را به مشتری انتقال دهد. برخی دیگر ارائه اطلاعات در قالب خاص و یا با استفاده از کانال را برای افزایش اطلاعات کاربران را محتوا می نامند.

  دلیل ایجاد ارتباط موفق در تشخیص و بهینه سازی دقیق هر یک از عناصر ذکر شده در زیرمی باشد.

  • اطلاعات
  • هدف
  • مخاطب
  • کانال
  • فرم
  1. اطلاعات ترکیبی از عناصر مختلف می باشد که مخاطب باید آنها را بداند  
  2. هدفتان باید از تولید محتوا مشخص باشد اینکه چرا محتوا تولید می کنید؟ مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ هدفتان از تولید محتوا پاسخ گویی به کدام نیاز های مخاطبان است؟ شما وقتی موفق به تولید محتوا خوب خواهید شد که هدفتان از تولید محتوا مشخص باشد چون مشخص بودن هدف باعث ایجاد انگیزه در مخاطبان خواهد شد
  3. شناسایی مخاطب مهم ترین بخش تولید محتوا می باشد در بعضی مواقع برند ها بدون توجه به اینکه مخاطبان دنبال پاسخ چه سوالاتی هستند و به چه چیزهایی نیاز دارند اقدام به تولید محتوا می کنند که این کار اشتباهی است پس دانستن دغدغه های کاربران کلید اصلی موفقیت شما در تولید محتوا می باشد.
  4.  تشخیص روش ارسال اطلاعات به کاربران از مهم ترین بخش های تولید محتوا می باشد سعی کنید در شبکه های اجتماعی که مخاطبان شما وجود ندارند محتوا رااضافه نکنید محل حضور مخاطبان خود را تشخصی دهید و سپس اقدام به درج محتوا کنی بهتر است با تمام کانال ها درارتباط باشید و بر روی پر مخاطب ترین کانال تمرکز کنید.
  5. بعد از انتخاب کردن کانال نوبت به انتخاب ژانر می رسد که باید با نوع محتوا شروع به کار کنید مثلا نوع محتوا می تواند به صورت ویدئو ، وبلاگ، مقاله، صدا و ... باشد و در مرحله بعدی باید فرم را از جهات مختلف مثل طول، اندازه و سبک مشخص کنید تا در نهایت بتانید محتوا خوبی را تولید کنید نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که محتوا از نظر کاربران معنای متفاوتی دارد.   

  تعاریف دیگر محتوا به شرح زیر است

   بنا به تعریف کانال MeetTheBossTV  به اطلاعات جذاب و مرتبط با موضوع که قابل اعتماد هستند و سرم گرم کننده می باشند و در قالب تصویر ،ویدئو و یا صوت ارائه می شوند محتوا می گویند.

   بنا به گفته هایدی کوهن "به اطلاعات مفید و جذابی که مرتبط با موضوع هستند و موضوع را به روشی بیان می کنند که باعث ایجاد حس تعامل در مخاطب می شود "

  نکته مهمی که در این میان وجود دارد این است که محتوا باید شامل برند سازی بوده و عاری از هرگونه تبلیغات اضافی باشد و بنا به گفته برایان آیزنبرگ محتوا در واقع یک گفتگوی عمومی است که بین شما و کاربراتفاق می افتد. و سایت MjGlobalCom

  در تعریف محتوا چنین بیان می کند که محتوا به اطلاعاتی گفته می شود که شامل

  • تصویر
  • ویدئو
  • بلاگ
  • اینفوگرافیک
  • مصاحبه
  • نکات
  • آهنگ
  • داستان
  • تصویر تحرک
  • و غیره

  است.

  آوینا کائوشیک در جواب به سوال محتوا چیست؟ می گوید "هر چیزی باعث افزایش ارزش در زندگی کاربر می شود که این ارزش به معنای کمک برای آسان تر شدن زندگی کاربر می شود گفته می شود  "

   کاترین آراگون نیز در مورد محتوا چنین می گوید "به اطلاعاتی که باعث افزایش اعتبار و اعتماد در مشتریان شود محتوا می گویند" و جوآن دامیکو نیز در مورد محتوا چنین بیان می کند "به ایجاد ارتباط در انواع رسانه ها که یک هدف مشخص دارد و این هدف می تواند آموزشی، سرگرمی ، اطلاع رسانی و یا توصیف و استارت در زمینه خاصی باشد.  "

  و بنا به گفته جو پولیزی "محتوا به اطلاعات جذابی گفته می شود که جالب و سر گرم کننده باشد." و بنا به گفته لیندون نا " هر چیزی که بتوان روی URL  استفاده کرد و خواندنی ، نوشتی و یا قابل دانلود باشد محتوا می گویند."

  و هم چنین بنا به نظر فلدمن به "پاسخ به سوالات مشتریان محتوا می گویند."

  اندرو جانسون نیز معتقد است به چیزهای جذاب و زیبا و هوشمند که با هدف ارتباط با مخاطب ایجاد می شوند محتوا می گویند.

   کلمه محتوا خیلی مبهم وگنگ می باشد و هر کسی تعبیر خاصی از محتوا دارد و باید طبق نیاز مشتری تهیه شود امیدوارم مقاله تهیه شده توسط گروه پونیما در رابطه با تعریف محتوا چیست؟ مفید بوده باشد.

  پونیما ۱۸۱ بازدید