محتوای پست ....

1398/9/14
 • طراحی سایت با پایتون به چه صورت می باشد؟

  پایتون یکی از زبان های قدرتمند برنامه نویسی سمت سرور می باشد که به صورت رایگان بوده و Open Source(متن باز) می باشد در حال حاضر نسخه 3.8 آن موجود می باشد که پروانه آن به وسیله " بنیاد نرم‌افزار پایتون PSF " اداره می شود که در صورت طراحی سایت با پایتون پنلی تخصصی و قوی خواهید داشت.

  طراحی سایت با پایتون ؟

  لازم به ذکر می باشد که پروانه پایتون با پروانه GPL3 مطابق می باشد ولی با این وجود به برنامه نویسان این امکان را می دهند تا بتوانند برنامه ای با سورس بسته (Closed Source) تولید نمایند.  

  مثلا با استفاده از فریمورک Django  میتوانید وب پلیکیشن متنوعی تولید نمایید اگر قصد طراحی وب سایت را با استفاده از زبان قدرتمند پایتون را دارید در اینصورت باید مواردی را مد نظر قرار دهید ، برای شروع باید به این نکته دقت کنیم که آیا ساخت دوباره چرخ کار دارای اهمیت است؟ به طوری که بتوان قسمت مدیریتی سامانه را با معماری استاندارد در سطح بالایی تولید کرد؟ به خصوص در پروژه های کوچک تا متوسط ، اگر این موضوع انقد اهمیت دارد که باید طراحی با استفاده از پایتون انجام پذیرد در اینصورت هزینه افزایش پیدا خواهد کرد و همچنین برای توسعه و نگهداری آن در دراز مدت باید هزینه زیادی را پرداخت کرد ولی نکته حائز اهمیت این می باشد که پایتون به عنوان یک زبان تحت وب میتواند خروجی خوبی داشته باشد البته در صورت اصولی جلو رفتن.

  روش های مختلفی برای طراحی وب سایت وجود دارد مثلا ابا استفاده از وردرس میتواند بهترین نتیجه را بگیرید ولی اگر قصد طراحی با پایتون را دارید در اینصورت باید از ماژول های متنوعی در بخش ادمین استفاده کنید ، داشتن یک سایت با زبان خاص بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد چون می تواند در قسمت ادمین امکانات تخصصی را ایجاد نمایید.  

  طراحی سایت با پایتون

  بررسی های انجام شده نشان می دهد که زبان php  حرف اول را در طراحی وب سایت میزند .

  وردپرس یا مجنتو دو نمونه از سیستم مدیریت محتوا معروف در دنیا می باشد که طرفداران بی شماری دارند و در حالت گلی پاسخ گوی اکثر نیازهای کاربران می باشد.

  وجود فریم ورک لاراول و سایر فریم ورک ها موجود ،باعث شده است تا پلاگین های متنوعی برای آن تولید شوند لازم به یاد آوری است که یه چهارچوب نرم افزری فریم ورک گفته می شود.

  به بیان دیگر به مجموعه ای از کتابخانه ها که مطابق با قانون خاصی کنار هم قرار گرفته اند تا کار برنامه نویسی به راحتی انجام شود فریم ورک گفته می شود.

  از همه مهم تر وجود فریم ورک لاراول و سایر فریم ورک های متنوع در زبان PHP موجب شده که پلاگین های فراوانی برای آن تولید شوند،

   یک فریم‌ورک مجموعه‌ای از کتابخانه‌های برنامه‌نویسی و احتمالا مجموعه‌ای از قوانین برای برنامه‌نویسی است.

  از طرف دیگر امنیت بالا در فریم ورک لاراول امکان ایجاد انواع پروژه ها را میسر کرده است یعنی هم میتوانید پروژه کوچکی ایجاد کنید و هم پروژه ملی ، از لحاظ امنیت خیال برنامه نویسان راحت می باشد البته در صورت استفاده از فریو ورک لاراول.

  مزیت های دیگر فریم ورک ها در طراحی سایت :

  - انعطاف پذیری و باز بودن دست برنامه نویسان هنگام کد زنی، شما در صورت داشتن اطلاعات کافی در رابطه با php  و پایتون خروجی رضایت بخشی خواهید گرفت.

  - امکان مدیریت یکپارچه پنل مدیریتی در این حالت وجود دارد در واقع شما یک سمپل اختصاصی خواهید داشت که بقیه قسمت های رایج در روش های معول جذف می گردند.

  زبان قدرتمند پایتون توسط شرکت های بزرگی مورد استفاده قرار گرفته و در ساخت برنامه های قوی مثل اینستاگرام یا یاهو از آن استفاده شده است ولی این دلایل گفته شده برای داشتن سایتی بسیار عالی با استفاده ز پایتون نمی باشد چون دلایل مهم دیگری دخیل هستند که باید به آنها دقت شود مثلا فریم ورک های جاوا اسکریپتی مانند vue.js یا react js بخشی جدا در بحث Front end به حساب می آیند.

  و ربطی به زبان برنامه ویسی مثل Python و بک اند ندارند از طرف دیگر آنالیز و طراحی پایگاه داده در یک وب سایت بسیار مهم بوده و اگر به درستی سازماندهی و طراحی نشود شما از سرعت بالایی در وب سایت برخوردار نخواهید شد.

  مثلا از دیتابیس Cassandra در ساخت اینستاگرام استفاده شده است و کار با آن سخت تر از کار با mysql یا sql server می باشد. مواردی که گفته شد چند مورد مهم و اساسی  برای داشتن یک وب سایت مهم و اساسی به شمار می آیند و همیشه به یاد داشته باشید که پروژه های بزرگ را باید با تحلیلی جامع تر و دقیق تر بررسی کرد و سپس شروع به تولید کرد.

   

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه میتوانید با مشاوره پونیما ارتباط برقرار نموده و یا سایر مقالات را مطالعه نمایید.

   

  هدف پونیما ارائه بهترین راهکارهای کاربردی در رابطه با تمام مباحث طراحی و برنامه نویسی سایت می باشد. و در این زمینه ایده های بسیار خاص و جالبی ارائه می دهد که برای علاقمندان به یادگیری و سفارش طراحی سایت در اردبیل بسیار مفید و سودمند می باشد.

  طراحی سایت در اردبیل

   

  منتظر مقالات بعدی در رابطه با داغ ترین مباحث روز طراحی سایت باشید.

  پونیما ۲۰۳ بازدید