محتوای پست ....

1398/6/21
 • ساخت اپلیکیشن اندروید چگونه است ؟چطور یک اپلیکیشن اندرویدی بسازیم؟

  هدف ما این است که در این مرحله ، روش طراحی اپلیکیشن اندروید یا ساخت یک برنامه اندرویدی را به کسانی که هیچ دانشی در رابطه با ساخت اپلیکیشن ندارند را، آموزش دهیم تا بتوانند  در زمان کمی ،برنامه خود را  برای سیستم open source (متن باز)  اندروید طراحی کنند و به سادگی انتشار دهند.

  شاید برایتان عجیب باشد ولی برنامه نویسی یکی از پر درآمد ترین شغل ها در دنیا است.

  طراحی برنامه ها برای موبایل ، یکی از جذاب ترین بخش های برنامه نویسی است.

  امروزه  برنامه نویس ها از این روش توانسته اند درآمد های فراوان و قابل توجهی را کسب کنند.

  اگر هدفتان طراحی برنامه های اندرویدی به صورت حرفه ای است. در اولین مرحله یادگیری زبان جاوا را به شما توصیه می کنیم.

  بخاطر اینکه زبان جاوا یکی از مهم ترین زبان ها برای طراحی برنامه های اندرویدی است.(دوره های آموزشی رایگان فراوانی در اینترنت وجود دارد.و شما با کمی جستجو می توانید به منبابع مختلفی دسترسی پیدا کنید.)

  بعد از آموزش جاوا و آشنا شدن با آن ، حال نوبت به یادگیری جدا از آموزش جاوا و آشنا شدن با آن ، حال نوبت به یادگیری SDK رسیده است.

  در واقع SDK مخفف کلمه Software Development Kit به معنای " پکیج توسعه برنامه" می باشد. ادیتور هایی که میتوانید در آن شروع به برنامه نویسی کنید ، اندروید استودیو و اکلیپس می باشند.

  ادیتور یا IDE اندروید استودیو ، محیط اختصاصی برای برنامه نویسی اندروید است که به وسیله گوگل پشتیبانی می شود.

  اگر مایل به یادگیری برنامه نویسی با ادیتور های ، یاد شده هستید خیلی راحت می توانید با جستجو به انواع فیلم و یا پی دی اف دسترسی پیدا کنید.

  اگر سطح زبان انگلیسی شما خوب باشد ، منابع یا فیلم های خارجی را نیز توصیه می کنم.

  لازم به ذکر است که تنها راه برای طراحی برنامه های موبایل فقط یادگیری جاوا ، و استفاده از محیط اندروید استودیو نیست، راه های مختلفی برای یادگیری وجود دارد که ، موارد گفته شده یکی از آنها بود.

  در ادامه بیشتر توضیح خواهم داد.

  یکی از راه های سریع برای طراحی اپلیکیشن ، که توسط دانشگاه MIT ارائه شده است، استفاده از App Inventor می باشد. با اینکه  امکانات نسخه تحت وب App Inventor در مقایسه با IDE  هایی در اختیار برنامه نویسان قرار داده می شود ، محدود است. ولی از نظر پشتیبانی مشکلی ندارد و همیشه در حال بروز رسانی می باشد.

  کار کردن با آن بسار ساده است و رابط کاربری آن خوب بوده و برای طراحی اپلیکیشن ، نیاز مختصری به دانستن زبان های برنامه نویسی می باشد. و مهم تریت بخش آن رایگان بودن و در اختیار قرار دادن فایل APK  به عنوان خروجی  پروژه به کاربران می باشد. 

  با استفاده از فیلر شکن می توانید به آن دسترسی پیدا کنید چون دسترسی برای ایران محدود شده است.

  یکی دیگر از ادیتور ها که برای برنامه نویسان حرفه ای ، برای طراحی اپلیکیشن ها وجود دارد B4A است.مزیت استفاده از آن این است که نهایت دقت در آن شده است که بدون مشکل و در نظر گرفتن تمام جوانب برای راحتی کار ، کار طراحی به سادگی و بدون مشکل پیش برود.و شما با استفاده از AIDEمی توانید با بکار گیری موبایل یا تبلت نیز ، اقدام به طراحی ، برنامه کنید.

  برنامه کاربردی AIDE را می توانید از گوگل پلی دانلودکنید. یعنی صرفا وجود لپ تاپ یا سیستم برای طراحی شرط نیست. و تنها کاری که باید بکنید نصب کردن این برنامه و شروع به طراحی آپ مورد نظرتان است.

  یکی دیگر از برنامه هایی که برای طراحی بگیم های اندرویدی وجود دارد، Unity  است. بستری به عنوان یونیتی را برایتان معرفی می کنیم که با استفاده از آن می توانید بازی طراحی کنید. تنها مورد که وجود دارد گوگل ز آن پشتیبانی نمی کند .ولی یونیتی دارای ربط کاربری خیلی خوبی است و کار کردن با آن ساده و جذاب می باشد.

  با توجه به گسترش developer  ها و رایج شدن محبوبیت در بین کاربران  هیچ جای نگرانی برای دسترسی به منابع آموزشی وجود ندارد.

  ولی اگر هیچ میلی به یادگیری زبان های برنامه نویسی ندارید استفاده از برنامه GameSalad را برایتان توصیه می کنم. تنها کار با محیط گرافیکی می توانید آپ مورد نظرتان را طراحی کنید.

  پونیما ۲۶۷ بازدید

پست های مرتبط