محتوای پست ....

1398/7/9
 • دیجیتال مارکتینگ چیست؟ و چه نیازهایی را بطرف می کند ؟


  به مجموعه کارهایی که برای تبلیغ محصولات و خدمات با به کارگیری ابزار های دیجیتالی انجام میشود را دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing)  می گویند.

  دیجیتال مارکتینگ خیلی گسترده تر و کارآمد تر از تبلیغات سنتی است. هدف ما در این مقاله شرح دادن دیجیتال مارکتینگ و فواید استفاده از آن است.

  پس اگر خواستار افزایش اطلاعاتتان در بحت مارکتینگ هستید مطالب جمع آوری شده توسط گروه توسعه طراحان پونیما را دنبال کنید.


  چرا بازاریابی دیجیتالی مهم است؟


  به احتمال زیاد  اکثر اطرافیان شما برای انجام کار های روزمره خود از موبایل استفاده می کنند.

  در زمان های گذشته فقط پدر خانواده از موبایل استفاده می کرد و آن هم اکثر گوشی های قدیمی بودند که به اینترنت دسترسی نداشتند. ولی امروزه داستان فرق کرده است. فعلا که همه اعضای خانواده دارای گوشی های هوشمند هستند که به اینترنت دسترسی دارند.

  با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی و افزایش میزان محبوبیت آن در بین مردم در صد استفاده از گوشی های هوشمند در کشورما نیز افزایش چشمگیری داشته است. و این بنظر من در صورت استفاده مفید از امکانات اتفاق خوبی است.  
  هر جا که اکثر مردم حضور داشته باشند، بهترین محل برای انجام تبلیغات است. و این همان بحث مارکتینگ دیجیتال است.استفاده از ابزارهای دیجیتالی برای انجام دیجیتال مارکتینگ.  
   
  دیجیتال مارکتینگ شامل چه چیزهای می شود ؟


  بازاریابی اینترنتی در واقع استفاده از تمام ابزار های دیجیتالی مثل گوشی ، لپ تاپ و غیره برای انجام تبلیغات در دنیال مجازی است. مهم ترین بخش در بحث مارکتینگ دیجیتالی به کارگیری شبکه های اجتماعی است.
  استفاده کردن از تمام ابزار هایی که به دیجیتال مرتبط هستند به نوبه خود میتوانند در بحث مارکتینگ به شما کمک کنند.

  مثلا میتوانیم با افزیش رتبه در گوگل با به کارگیری موتور های جستجو موفق به جذب مشتری های زیادی شویم.

  شاید شما هم فکر می کنید که استفاده از دیجیتال مارکتینگ فقط مختص به کسب و کار های دنیای مجازی است.ولی اینطور نیست.

  لزوما کسانی که دارای وب سایت هستند از دیجیتال مارکتینگ بهره نمی برند. بلکه افرادی هم که دارای کسب و کار های سنتی هستند می توانند از دیجیتال مارکتینگ به نفع خود استفاده کنند.


  در دیجیتال مارکتینگ تلاش بر این است که با استفاده از وب سایت ها، شبکه های اجتماعی، ایمیل، و تمام ابزار های مربوط به دنیای مجازی که مردم را به خود درگیر کرده است . شناسایی شود و با بهره گیری از ترفند های بازاریابی محدوده ای از مردم که مرتبط با مشاغل مختلف هستند مورد هدف قرار داده شده و امر بازاریابی انجام شود.

  هیچ وقت با بازار یابی سنتی نمیتوان به این تعداد از مردم دسترسی داشت.


  ابزارهای بازاریابی در دیجیتال مارکتینگ


  همانطور که گفتم در دیجیتال مارکتینگ ابزارهای زیادی وجود دارد که قصد دارم در مورد این ابزارها صحبت کنم. در ادامه تمام ابزارها و روش هایی که در بازاریابی دیجیتال کاربرد دارند را به شما معرفی می کنم
  ابزار های گوناگونی در در دیجیتال مارکتینگ وجود دارد که در زیر شرح داده شده است.
  سئو سایت
  بازاریابی محتوا
  شبکه های اجتماعی
  بازاریابی ایمیلی
  بازاریابی ویدئویی
  بازاریابی چریکی 
  تبلیغات اینترنتی

  به توضیح موارد گفته می پردازیم.


  1. سئو سایت (SEO)

  سئو سایت ( site seo )


  سئو سایت یکی از مهم ترین متد های مارکتینگ دیجیتال است که رقبت شدیدی در این کار وجود دارد.

  با افزایش رتبه خود در گوگل و در صفحه اول  بودن باعث سرازیر شدن مشتریان به سمت شما خواهد شد. بحث سئو جایگاه اول و مهم و اساسی را در بحث مارکتینگ دیجیتال دارد و خیلی مهم است.
  در صورت افزایش رتبه مشتریان با توجه به نیاز به سمت شما می آیند و لزوما جزء هدفمند ترین مشتریان هستند.
  در این روش با بهینه سازی داخلی و خارجی سایت که شامل بهینه سازی قالب سایت، سرعت سایت، مسائل تکنیکی و تولید محتوای سئو شده  و توزیع آن می شود، سایت خود را برای موتورهای جست و جو بهینه می کنید تا وب سایت شما زودتر از رقبایتان در معرض دید مخاطبانتان قرار بگیرد.

  شما با به کارگیری سئو داخلی و خارجی سایت و تکتنیک های سئو سایت می توانید رتبه نخست نتیجه سرچ را به خود اختصاص دهید. در مقالات قبلی مفصل در مورد سئو بحث شده است.


   
  2.بازاریابی محتوا (Content Marketing)

  بازاریابی محتوایی


  بازاریابی محتوا نیز یکی دیگر از روش های انجام دیجیتال مارکتینگ است. و برای مشاغل آنلاین مناسب است.فرقی نمی کند کار شما تا چه اندازه بزرگ باشد . در این روش میتوانید با تولید محتوا مناسب برای رفع نیاز مخاطبان و استفاده از ویدئو های مناسب  از موتور های جستجوامتیاز کسب کنید.
  بازاریابی محتوا از بازاریبی های درونگرا محسوب می شود. و با بازاریابی محتوا دیگر نیازی نیست تا به دنبال مشتری بگردید. مشتریان با میل شخصی تصمیم به همکاری با شما خواهند گرفت.


   
  3.شبکه های اجتماعی (Social Media)


  شبکه های اجتماعی یکی از عالی ترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ هستند. اکثر مردم در شبکه های اجتماعی مختلف حضور دارند. و اکثر نیاز های مردم در وب گردی ها و یا حضور در شبکه های اجتماعی با استفاده از موبایل ها انجام می پذیرد.

  شبکه های اجتماعی


  با توجه به وضع کنونی راه اندازی کمپین های تبلیغاتی میتواند بهترین نتیجه را برای مشاغل مختلف که نیاز به بازیابی دارند باشد. افرادی هستند که بدون داشتن سایت تنها با استفاده از شبکه های اجتماعی درآمد فراوانی کسب می کنند.

  از خانم های خانه دارگرفته که کارشان تولید مواد غذایی است تا کسانی که کارگاه پرورش قارچ و غیره دارند همه میتوانند بدون محدودیت و بدون شرط خاصی از شبکه های اجتماعی استفاده کنند و کسب و کار خود را رونق دهند.پتانسل موجود در شبکه های اجتماعی در هیچ کدام از ابزار های دیگر وجود ندارد.

   
  4.بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)


  هنوز هم ایمیل مارکتینگ در ایران جواب می دهد. این جمله را بارها به افرادی که درباره ایمیل مارکتینگ حس خوبی ندارند گفته ام. ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی از طریق ایمیل ابزاری است که هیچ کسب و کار موفقی را نمی توانید پیدا کنید که از آن بهره نگرفته باشد.

  ایمیل مارکتینگ


  شاید نسبت به نتیجه ایمیل مارکتینگ شک داشته باشید ولی درایران جواب میدهد.شما مشاغلی که در حال حاضر شناخته شده هستند از بازار یابی ایمیلی استفاده کرده اند. 


   
  5.بازاریابی ویدئویی (Video Marketing)


  تجربه ثابت کرده است حس اعتماد موقع مشاهده فیلم در مقایسه با مطالعه مطالب خیلی بیشتر است. اگر من تمام مطالب گفته شده در ین مقاله را به صورت ویدئو آماده میکردم حتما حس اعتماد به بیشتر بود . 
  ویدئو مارکتینگ ابزاری است که بیشتریت تاثیر را روی مخاطب می گذارد.

  یکی از بهترین ابزار ها در بازاریابی محتوا به کارگیری ویدئو مارکتینگ است.

  ویدئو مارکتینگ

   

  در چند سال گذشته تمایل مردم به مشاهده ویدئو مثل الان زیاد نبود.ولی لان تغییرات زیادی بوجود آمده و داستان فرق کرده است.

  شاید درگذشته امکانات مردم برای دسترسی به انواع ویدئو ها مثل الان راحت نبود.مردم امروزه حوصله مطالعه مطالب طولانی را ندارند .

  همه میخواهند در زمان کوتاهی پاسخ سوالات خود را پیدا کنند. اگر شما موفق به تولید ویدئو های با کیفیت شوید مطمعن باشید خیلی سریع میتوانید مخاطبان زیادی را به خود جلب کنید.


   
  6.بازاریابی چریکی (Guerrilla Marketing)


  بازاریابی چریکی معمولا برای کسب و کارهای کوچک و نوپا مناسب است. مشاغلی که توانایی پرداخت هزینه زیاد برای تبلیغات ندارند میتوانند از بازاریابی چریکی استفاده کنند.

  بازاریابی چریکی


  در بازار یابی چریکی اولویت اول مشتریان فعلی هستند و راضی نگه داشتن آنها مورد توجه است تا پیدا کردن مشتری جدید. مثلا میتوانید به کسانی که برای شما ده نفر مشتری جدید بیاورند 50 درصد تخفیف دهید. 

   
  7.تبلیغات اینترنتی (Internet advertisement)

  تبلیغات اینترنتی


  تبلیغات اینترنتی غیر رایگان انواع مختلفی دارد.رایج ترین آن تبلیغات کلیکی در گوگل است. با استفاده از تبلیغات گوگل هرسایتی میتواند به رتبه یک دست پیدا کیند. و خیلی سریع شناخته شده و مورد توجه قراربگیرد.این گزینه برای کسانی که مشکل بودجه ندارند مناسب است.
   

  پونیما ۲۷۴ بازدید