محتوای پست ....

1398/11/16
 • دیجیتال مارکتینگ تولید محتوا

  دیجیتال مارکتینگ تولید محتوا از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و باید اطلاعات کامل تری در رابطه با دیجیتال مارکتینگ تولید محتوا داشته باشیم تا بتوانیم کاربران را به سمت خود جذب کنیم . هدف گروه پونیما در این مقاله ارائه مطالب مهمی در رابطه با دیجیتال مارکتینگ تولید محتوا است.

   

  بازاریابی-محتوا

   

  امروزه تولید محتوا و مهم تر از آن بازاریابی محتوا، نقطه عطف دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود. در حال حاضر دنیای مجازی تکیه زیادی به انواع محتوا متنی، تصویری و یا ویدئویی دارد و امروزه وب سایت هایی که محتوا های بیشتر و قوی تر یدارند موفق تر هستند و در جایگاه خوبی قرار دارند.

   

  بازاریابی محتوا

  بازاریابی محتوا به معنای تولید محتوا خوب و توزیع محتوا در جای مناسب و گسترش آن بر اساس استراتژی تولید محتوا می باشد. امروزه تولید محتوا با اهداف مختلفی مثل برندینگ ، افزایش رتبه ، حفظ مشتریان و... انجام می گردد. در واقع هر کسی با هر کسب و کاری در صورتی که ارتباطی با دنیای مجازی داشته باشد میتواند با تولید محتوا با کیفیت اقدام به جذب مشتری نماید.

  اگر شما نیز جزء کسانی هستید که دارای برنامه ای بلند مدت در رابطه با امر مارکتینگ هستید می توانید با تولید محتوا مناسب و ایجاد استراتژی مناسب برای تولید محتوا در وب سایت و یا شبکه های اجتماعی نتیجه بسیار عالی کسب کنید. در واقع محتوا خوب عامل اصلی موفقیت در کسب و کار های آنلاین به شمار می آید.

   

  روند تولید محتوای متنی

  مقالات بنیادی  به نوشته هایی گفته می شود که به طور کامل به بررسی جزئیات یک موضوع خاص به طور کامل پرداخته و صفر تا صد موضوع را به طور کامل شرح می دهند. در واقع اینگونه مقالات نیازمند متن هایی حدود 1500-2000 کلمه هستند. در مقالات بنیادی سیر تا پیاز موضوع شرح داده می شود در واقع کامل ترین اطلاعات در رابطه با موضوع خاصی به اشتراک گذاشته می شود و معمولا کاربران به چنین مقالاتی نیز دارند تا پاسخ تمام سوالات را پیدا کنند.

   

  مقاله اصلی در تولید محتوا

  مقالاتی که تکمیل کننده مقالات بنیادی هستند به عنوان مقالات اصلی یاد می شوند. مثلا در برخی از مقالات بنیادی برای اینکه توضیحات زیادی در رابطه با موضوع داده شود کلمه تحت عنوان "ادامه مطالب و یا جزئیات بیشتر ...." نوشته می شود که شما با کیلیک بر روی این کلمات به صفحه دیگری هدایت می شوید که دارای اطلاعات تکمیل تری هستند. که در مقالات نوشته شده توسط گروه پونیما چنین مواردی را میوانید مشاهده کنیدو مقالات اصلی نیزدارای متنی حدود 1500-2000 کلمه هستند.

   

  محتوا-و-دیجیتال مارکتینگ

   

  مقاله کامل در تولید محتوا

  معمولا مقالات کامل برای پوشش دادن موضوعات مرتبط با موضوع اصلی نوشته می شوند. معمولا مقالات اصلی به چند مقاله دیگر که تکمیل کننده آن هستند لینک داده می شوند. مثلا فرض کنید شما یک مقاله در رابطه با طراحی سایت نوشته باشید ولی این مقاله به 5 مقاله دیگر که مرتبط با طراحی سایت هستند لینک داده شده است که میتوانند دارای موضوعات مختلفی مثلا: اگر مقاله طراحی سایت به مقالات دیگری مثل طراحی سایت با وردپرس، طراحی سایت با php  و یا طراحی سایت با asp.net  لینک داده شود که در این حالت مقاله طراحی سایت به عنوان مقاله اصلی و بقیه برای پوشش دادن این مقاله لینک داده شده اند. در حالت کلی مقالاتی که مرتبط با موضوع اصلی بوده و برای پوشش دادن موضوع اصلی نوشته می شوند حدود 500-1000 کلمه دارند.

   

  اهمیت تولید محتوا در بازاریابی محتوا چیست؟

  تولید محتوا مناسب و مرتبط با موضوع مهم ترین بخش برنامه محتوایی هر کسب و کازی به حساب می آید. پس هر کسب و کاری در دنیای مجازی برای موفقیت نیاز مند محتوا های با کیفیت می باشد. و این محتوا باید به صورت منظم تولید و ارائه شوند. در واقع برنامه ریزی و تولید محتوا بلند مدت نتایج بسیار عالی را برای وب سایت ها و شبکه های اجتماعی دارد و میتواند تاثیر بسزایی در افزایش بازدید و رتبه وب سایت داشته باشد.

   

  تاثیر محتوا در بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو :

  مهم ترین و اساسی ترین معیار گوگل برای ارائه لیست وب سایت ها بر اساس کلمه جستجو شده، محتوا موجود در وب سایت ها می باشد. در واقع شما با تولید محتوا یونیک و ارزشمند که اصول نگارشی در آن به درستی رعایت شده باشد و خوانا باشد میتوانید در صفحه اول جستجو ظاهر شوید. در واقع با این کار میتواند به مخاطبان خود بیفزایید و تعدا کاربران وب سایتتان افزایش یابد. مهم ترین نکته ای که در تولید محتوا باید به آن دقت کنید این است که محتوا تولید شده باید بتوانند به سوالات اکثر کاربران پاسخ دهد و اطلاعات مفید و دقیقی در اختیار کاربر قرار دهد. چنین محتوا کامل نتیجه فوق العاده ای در رتبه وب سایت دارد و  سبب افزایش مشتریان نیز خواهد شد.

    بیشتر بخوانید: دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

  چرا بازاریابی محتوا با دیجیتال مارکتینگ؟

  بازاریابی محتوا نیازمند برنامه ای منظم و مشخص و داشتن استراتژی در تولید محتواست. در واقع داشتن برنامه خوب میتواند باعث کسب بهترین نتیجه شود در حالی که یک استراتژی اشتباه میتواند باعث صدمات مالی و زمانی زیادی گردد. گروه پونیما با ارائه خدمات متنوع برنامه نویسی و تولید محتوا و با داشتن افراد متخصص آماده راهنمایی کاربران در رابطه با موضوعات مختلف فناوری اطلاعات می باشد. مثلا فرض کنید مقالاتی ناقص در رابطه با موضوعی بنویسید در اینصورت کاربر قادر به پیدا کردن پاسخ سوالاتش نخواهد شد و در نتیجه وب سایت را ترک خواهد کرد در چنین حالتی شما فرصت را به رقیبان خواهید داد و کاربر با رضایت وب سایت را ترک نخوهد کرد و به دنبال وب سایت هایی با محتوا های تکمیل تر خواهد گشت که این وضعیت باعث از دست دادن کاربر و مشتری خواهد شد. پس داشتن استراتژی و برنامه منظم اهمیت فوق العاده ای در دیجیتال مارکتینگ تولید محتوا دارد.

   

  محتوا-دیجیتال مارکتینگ

   

  تفاوت بازاریابی محتوا و دیجیتال مارکتینگ در چیست؟

  لازم به یاد آوری است که به تمام پست هایی که به اشتراک گذاشته می شود از پست های یک وبلاگ گرفته تا عکس و ویدئو هایی که در انواع شبکه های اجتماعی و یا وب سایتها به اشتراک گذاشته می شود محتوا گفته می شود که هدف از به اشتراک گذاری محتوا ارائه اطلاعات مفید در رابطه با محصولات و یا خدمات می باشد که باید طبق اصول انجام شود تا نتیجه مثبتی به ارمغان آورد. در واقع با بازاریابی محتوا باعث علاقه مندی کاربران به برند می شوید. این نکته ای بسیار مهم در جذب و نگه داری مشتریان به حساب می آید.

   شما با تولید محتوا قدرتمند و جذاب باعث علاقه مندی کاربران و هیجان زده شدن آنان نسبت به محصول و خدماتتان می شوید. به ساده ترین شکل میتوان گفت که محتوا خوب باعث ایجاد اعتماد در کاربران می شود.  هدف اصلی از بازار یابی محتوا در بلند مدت باعث ایجاد یک ارتباط مستمر بین شما و کاربران و جذب مشتری است. مثلا: هنگامی که شما با تولید یک محتوا با کیفیت باعث حل مشکل کاربران می شوید در اینصورت کاربر به محصول و خدمات شما اعتماد پیدا می کند. حال جایگاه دیجیتال مارکتینگ در این میان چیست؟ بازار یابی در طرف دیگر قرار دارد و شامل تکنیک های مخصوصی برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی است.

   
  تفاوت اصلی بازاریابی محتوا با دیجیتال مارکتینگ

  تبلیغات باید به گونه ای انجام شود که کاربران بتوانند در انواع شبکه اجتماعی ، تبلیغات را ببینند و برای خرید وسوسه شوند. در واقع هدف اصلی از دیجیتال مارکتینگ، محدود نکردن جذب مشتری به نتیجه گوگل است. در واقع کاربران با کلیک بر روی تبلیغات به وب سایتتان هدایت خواهند شد و باید در دنیای مجازی روشی برای متقاعد کردن کاربر بر روی تبلیغات پیدا شود. به احتمال زیاد تفاوت بین بازار یابی محتوا و دیجیتال مارکتینگ را درک کرده اید. بازاریابی محتوا با هدف درگیر کردن ذهن مخاطب با برند صورت می پذیرد ولی دیجیتال مارکتینگ مستقیم روی افزایش فروش تمرکز دارد. در واقع مکمل هم هستند و در کنار هم بودن باعث نتیجه ای فوق العاده خواهد شد.

   

  نتیجه گیری :

  محتوا دارای اهمیت فوق العاده ای در افزایش کاربران وب سایت و جذب مشتری دارد و باید طبق اصول خاصی تولید شود تا نیجه مطلوبی داشته باشد. تمام موارد لازم در رابطه با تولید محتوا مناسب توسط گروه پونیما بیان شدو کاربران عزیز در صورت رعایت موارد گفته شده می توانند محتوا های با کیفیتی تولید کنند که نتیجه بسیار خوبی در بحث سئو وب سایت و جذب کاربران دارد. بحت مارکتینگ و تولید محتوا بسیار گسترده است و اگر بخواهم تمام نکات ریز و مهم را برایتان شرح دهم مطمعن هستم مقاله  ده هزار کلمه ای باید در این رابطه بنویسم . ولی برای اینکه کاربران عزیز در زمان کوتاهی اطلاعات مفید و مختصری بدست آوردند بیشتر وارد جزئیات نمیشم . مقالات مرتبط زیادی در رابطه با دیجیتال مارکتینگ و محتوا توسط گروه پونیما نوشته شده و هم اکنون در حال تولید است که با مراجعه به مقالات دیگر... میتوانید اطلاعات مهم تری بدست بیاورد.

   

     پیشنهاد پونیما: مشاهده صفحه دیجیتال مارکتینگ

   

  پونیما ۱۶۲ بازدید