محتوای پست ....

1398/11/15
 • دیجیتال مارکتینگ با اینستاگرام

  دیجیتال مارکتینگ با اینستاگرام جزء رایج ترین و مهم ترین روش های انجام بازار یابی است که هدف پونیما بررسی روش انجام دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام است که امروزه به وفور از شبکه های اجتماعی برای انجام بازار یابی استفاده می شود. برای اطلاع از ترفند های انجام مارکتینگ در اینستاگرام با ما همراه باشید.

   

  بازاز یابی-با-اینستاگرام

   

  تمام مباحث مورد نیاز در رابطه با بازاریابی در این مقاله توضیح داده شده است. ابتدا بهتر است به تعریف جامعی از دیجیتال مارکتینگ بپردازیم ، سپس بحث دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام را مورد بررسی قرار دهیم.

   

  دیجیتال مارکتینگ یعنی چه

  ساده ترین تعریفی که میتوانم در مورد دیجیتال مارکتینگ بگویم این است که "به تمام فعالیت ها و یا ابزار هایی که برای معرفی محصولات و خدمات با استفاده از بستر دیجیتال مانند: وب، اینترنت، شبکه های اجتماعی، و سایر ابزار های دیجیتالی انجام می شود. دیجیتال مارکتینگ گفته می شود".

    بیشتر بخوانید: دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

  دلیل استفاده از اینستاگرام در بحث مارکتینگ چیست؟

  همان طور که می دانیم اینستاگرام به عنوان پر طرفدار ترین شبکه های اجتماعی در ایران است که ماهانه حدود 800 میلیون کاربر فعال دارد. و این یعنی محلی مناسب برای تبلیغات چون اکثر مردم به طور روزانه و منظم روزانه چند ساعتی از وقت خود را در اینستاگرام صرف می کنند. بر کسی پوشیده نیست که امروزه حداقل یک نفر از اعضای هر خانواده در اینستاگرام حضور داشته و ساعت های زیادی را صرف استفاده از این دنیای مجازی می کند, این یعنی بهترین موقعیت برای بازار یابی.

  از زمانی که امکان اضافه کردن ویدیو های کوتاه امکان پذیر شده است، محتواهای زیادی در زمینه های مختلف در اینستاگرام پخش شده است که طرفداران زیادی به خود جذب و مورد پسند کاربران واقع شده است این امر سبب برنامه سازی جدی برخی از برنامه نویسان در رابطه با اینستاگرام شده است.

  یکی از ویژگی های مهم اینستاگرام، مورد هدف قرار دادن مشتریان احتمالی در شهر یا محله خودتان است که این امکان یک مزیت در امر بازاریابی در اینستاگرام می باشد.

   

  برای تبلیغات در اینستاگرام چه کارهایی را باید انجام دهیم؟

  ابتدا بهتر است به سوال "هدف کسب و کار از حضور در اینستاگرام چیست؟" پاسخ دهید.

  مهم ترین بخش کار مشخص کردن هدفی روشن و جامع از حضور در اینستاگرام می باشد که پاسخ این سوال کمک زیادی به شما خواهد کرد.مثلا:

  مثال های یاد شده چند نمونه محدود از هدف حضور در اینستاگرام برای انجام دیجیتال مارکتینگ بود که ، مشخص بودن هدف باعث انتخاب روش های مختلفی در رابطه با روند انجام کار در دنیای مجازی به شما خواهد داد. حال هدف شما از حضور در ایستاگرام چیست؟ بهتر است پاسخی واضح و مشخص برای این سوال پیدا کنید.

   

  مارکتینگ-با-اینستاگرام

   

  برای انجام مارکتینگ در اینستاگرام چه کارهایی باید انجام دهیم؟

  1. در ابتدای کار یک پروفایل حرفه ای و مرتبط با کسب و کارتان انتخاب نمایید؛

  دقت کنید که پروفایل شخصی متفاوت ازپروفایل کسب و کار می باشد، شما پروفایل پیچ کسب و کار را مانند صفه اصلی وب سایتتان فرض کند و در انتخاب آن دقت زیادی بکنید. همان گونه که کاربران با مشاهده صفحه اصلی وب سایتتان متوجه می شوند  که کسب و کارتان در رابطه با چه موضوعی است. در اینستاگرام هم باید چنین باشد ومخاطب با مشاهده پروفایل بلافاصله از نوع کسب و کارتان اطلاع پیدا کند.

  2. بعد از انتخاب تصویر مناسب برای پروفایل باید، اقدام به بهینه سازی کنید؛

  اولین مرحله در بهینه سازی پیچ انتخاب اسمی مناسب می باشد، این همان اسمی است که مخاطبان  وسیله آن می توانند شما را تگ و یا جستجو کنند پس اولین مرحله در داشتن پروفایل بهینه انتخاب نامی مناسب است. دقت کنید که آیدی انتخابی باید مرتبط با کسب و کارتان باشد و نوشتن آن نیز راحت باشد.

  3. نکته مهم بعدی که باید به آن دقت کنید این است که مخاطبان باید بدون دنبال کردن بتوانند پروفایل و محتوا را مشاهده کنند یعنی باید عمومی باشد.

  4. نکته مهمی دیگر که وجود دارد عکس پروفایل باید از کیفیت عالی برخوردار باشد. چون بی کیفیت بودن باعث ایجاد حس بی اعتباری و یا عدم دقت و اهمیت در کسب و کارتان تلقی خواهد شد.

  5. منظور از اسم مناسب همان کلمه ای است که زیر پروفایل نوشته می شود و امکان فارسی نوشتن آن نیز وجود دارد و مخاطبانتان می توانند با نام فارسی، جستجو کنند. ولی تگ کردن فقط با آیدی صفحه ممکن است.

  6. مورد مهم دیگر بخش بیو یا همان بخش زیر نام پروفایل است که در این قسمت می توانید توضیحاتی در رابطه با کسب و کارتان بنویسید. سعی کنید در این بخش با استفاده از 150 کاراکتر توضیحاتی جامع و کامل در رابطه با کسب و کارتان بنویسید.

  7. قسمت دیگر برای درج لینک وب سایت وجود دارد که از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. و شما در این قسمت می تواند آدرس وب سایتتان را درج کنید و از این طریق مخاطبان خود را به وب سایت هدایت نمایید. البته در این بخش می توانید آدرس تگرام و یا سایر شبکه های اجتماعی را نیز درج نمایید.

  8. و اما بحث تگ لوکیشن در بهینه سازی پروفایل، وقتی که محتوایی را اضافه می کنید می توانید با استفاده از تگ لوکیشن موقعیت جفرافیایی عکس را نیز مشخص کنید. مثلا وقتی تصویری در رابطه با کسب و کارتان اضافه می کنید ، می توایند با اضافه کردن محل جغرافیایی اطلاعات کامل تری به اشتراک بگذارید. در واقع استفاده از تگ لوکیشن باعث افزایش بازدید و جذب کاربران می شود.

  9. سعی کنید روزانه تصاویر با کیفتی در رابطه با کسب و کارتان به اشتراک بگذارید، کیفیت تصاویر بسیار مهم بوده و در واقع نوعی برند سازی محصوب می شود.

  10. همچنین هشتگ های مرتبط با محتوا اضافه کنید، اینستاگرام با محدودیت درج 30 هشتگ را درج کرده است، ولی این بدان معنا نمی باشد که باید تمام 30 تا را استفاده کنید. استفاده از 10 هشتگ مناسب و مرتبط بهتر از 30 هشتگ نا مرتبط می باشد. سعی کنید از هشتگ های زیادی استفاده نکنید.

   

  اصول تولید محتوا مناسب در اینستاگرام چیست؟

  تمام افرادی که به دنبال مطرح کردن کسب و کار در اینستاگرام هستند باید استراتژی تولید محتوا داشته باشند تا بتوانند به صورت منظم و طبق برنامه محتوا های خوبی تولید کنند. برای تولید محتوایی مناسب موارد زیر را مد نظر قرار دهید.

  1. ارزش آفرینی کنید: شما قبل از ارائه پیشنهاد و مطرح کردن برند، باید با درج محتوای خوب ارزش آفرینی کنید. وقتی که ارتباط خوبی با مخاطب برقرار نکرده اید و ارزش آفرینی انجام نشده، در اینصورت دادن پیشنهاد خرید کاری اشتباه است.

  2. اهمیت مقیاس پذیری استراتژی تولید محتوا : در صورت مقیاس پذیر نبودن استراتژی تولید محتوا، دربلند مدت نتیجه خوبی عایدتان نخواهد شد. مثلا شرکت تولید درو پنجره که با ارائه تصاویر قبل و بعد از پروژه با ارائه توضیحاتی مختصر ، مخاطبان را از وضعیت کارشان با خبر می کنند دارای استراتژی پایداری هستند. ولی اگر این شرکت در محتوا های به اشترک گذاشته، اقدام به درج جزییات اضافه مانند اجزای درو پنجره و.. کند که مخاطبان نیازی به دانستن این اطلاعات ندارند، در اینصورت محتوا از حالت پایدار خارج شده و نظر مشتری را به خود جلب نخواهدکرد. محتواها باید در این خلاصه و کوتاه بودن نتیجه نهایی را به مخاطبان انتقال دهند.

  3. پایداری در تولید محتوا: همه ما می دانیم که انجام کاری در بازه زمانی بلند مدت باعث نتیجه های قابل قبولی خواهد شد. مثلا کسانی که روزانه به باشگاه می روند در صورت تداوم این کار می توانند طی مدتی اندام مناسبی داشته باشید. در بحث مارکتینگ هم اینگونه است. تداوم و پایداری باعث کسب نتایج عالی خواهد شد. اگر در بازه زمانی کوتاهی محتوا تولید کنید و سپس این کار را رها کنید در نتیجه مخاطبانتان گمراه خواهند شد. و این به معنی عدم فعالیت در بین مخاطبان تلقی می شود که اتفاق خوبی نیست.

  4. خاص بودن: سعی کنید در تولید محتوا به صورت اختصاصی عمل کنید و سبک خودان را در تولید محتوا ها حفظ نمایید.

  5. استفاده از استور : استفاده درست از استوری در اینستاگرام باعث انتقال اطلاعات مهم، مثل فروش ویژه و یا خبر های جدید در رابطه با کارتان است در واقع بهترین راه انتقال خبر به مخاطبان می باشد سعی کنید از این امکانات نیز به نحو احسن استفاده نمایید.

  6. ارتباط متقابل با مخاطبان: مخاطبان خود را فالو نمایید چون انجام این کار باعث انتقال حس اهمیت و مهم بودن در مخاطبانتان شده، در نتیجه باعث ایجاد ارتباطی قوبی در بین شما ومشتریانتان خواهد شد.

   

  مارکتینگ با استفاده از اینستاگرام

   

  نتیجه گیری

  هدف گروه پونیما در این مقاله آموزش روش استفاده صحیح از اینستاگرام در بحث دیجیتال مارکتینگ با اینستاگرام  بود که تمام نکات مهم در این باره به صورت کامل بیان شد. همان طور که می دانیم در حال حاضر اینستاگرام جزء بهترین شبکه های اجتماعی است که کاربران زیادی دارد و مناسب ترین محل برای دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود که در صورت رعایت اصولی میتواند بهترین نتیجه را برایتان داشته باشد. شما در صورت داشتن اطلاعات کافی در رابطه با استفاده درست از اینستاگرام می توانید فروش خود را با استفاده از این شبکه اجتماعی به حداکثر برسانید و در کوتاه ترین زمان به انبوهی از مشتریان دست پیدا کنید.

   

  هدف پونیما ارائه بهترین راه کارهای ممکن در رابطه با نحوه استفاده از مباحث روز فناوری اطلاعات می باشد که در مقالات بعدی به بررسی و تحلیل سایر موارد مرتبط با فناوری اطلاعات خواهیم پرداخت.

   

  پیشنهاد پونیما: مشاهده صفحه دیجیتال مارکتینگ

  پونیما ۲۸۹ بازدید