محتوای پست ....

1398/11/17
 • تبلیغات اینترنتی

  تبلیغات اینترنتی جزء مهم ترین روش های تبلیغات به شمار می آید که باید طبق اصول خاصی انجام شود تا نتیجه ای عالی در پی داشته باشد. معمولا تبلیغات اینترتی به روش های مختلفی انجام می شود که تمام موارد مهم در این مقاله در رابطه با تبلیغات اینترنتی بیان شده است برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تبلیغات اینترنتی با ما همراه باشید.

   

  تبلیغات

   

  تبلیغات اینترنتی چیست؟

  اگر کمی در دنیای مجازی گشت و گذار کنید متوجه خواهید شد که انواع شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یا وب سایت ها حاوی تبلیغات متنوعی هستند، در واقع برای انجام تبلیغات در انواع شبکه های اجتماعی به اینترنت نیاز دارید. به همین دلیل است که به این نوع از تبلیغات ، تبلیغات اینترنتی گفته می شود. تبلیغات اینترنتی یکی از موثرترین و بهترین راه های تبلیغات هستند که امروزه توجه بسیاری از بازار یاب ها را به خود جلب کرده اند.

  درحال حاضر اکثر بازار یاب ها استفاده از دنیای مجازی را برای انجام تبلیغات در برنامه کاریشان دارند و به طور مستمر از آن استفاده می کنند. هدف پونیما در این مقاله ارائه اطلاعات مفید و کامل در رابطه با تبلیغات اینترنتی می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

  تاریخچه تبلیغات اینترنتی

  تبلیغات اینترنتی نخستین بار در سال 1994 و به صورت تبلیغات بنری در سایت Wired.com مشاهده شد. که در مدت زمان بسیار کوتاهی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفت و دچار تغییر و تحول زیادی شد. نکته مهمی که وجود دارد تبلیغات اینترنتی باید متنایب با محتوای وب سایت و علایق کاربران باشد تا بتواند جلب توجه کند معمولا کاربران مایل به مشاهده تبلیغاتی متناسب با علایق خود هستند.  در زمان های قدیم معمولا تبلیغات به صورت سنتی انجام می شد ولی امروزه اکثر تبلیغات به صورت آنلاین انجام شده و تبلیغات سنتی محبوبیت خود را از دست داده است.

   

  تبلیغات-اینترنتی

   

  مزایای تبلیغات اینترنتی نسبت به تبلیغات سنتی

    1. امکان دسترسی به مخاطبان بیشتر

  بخاطر اینکه امروزه هر فردی با استفاده از دستگاه های مختلف مانند گوشی، تبلت، لپ تاپ و... به نوعی با دنیای مجازی در ارتباط است، در نتیجه تبلیغات اینترنتی این امکان را به شما می دهد که افراد بی شماری دسترسی پیدا کنید مثلا وقتی شما از یک بنر تبلیغاتی در دنیای واقعی استفاده می کند در اینصورت افراد محدودی موفق به مشاهده بنر هستند و این چیز مشخصی است که شما نمی توانید تمام مردم یک شهر را برای مشاهده بنری که در یک بخشی از شهر قراردارد، یک جا جمع کنید. و این به معنای دسترسی به تعداد افراد محدود در دنیای واقعی است. ولی در دنیای مجازی تمام این محدودیت ها برداشته می شود و شما قادر خواهید بود به افراد بیشماری دسترسی پیدا کیند که این بهترین موقعیت برای انجام تبلیغات می باشد.

    2. صرف زمان زیاد کاربران در دنیای مجازی

  احتمال تا بحال برای شما نیز پیش آمده است که وقتی از خیابان و پیاده رو ها رد می شوید اکثر افرادی که از کنارتان عبور می کنند حواسشان به گوشی است و به نوعی حتی در زمان قدم زدن به گشت و گذار در دنیای مجازی می پردازند. این افراد معمولا توجهی به اطراف خود نکرده و ساعتها و به طور مداوم در دنیای مجازی حضور دارند. که اکثر مردم در حال حاضر اینگونه هستند. طبق تحقیقاتی گوگل انجام داده، کاربران به تبلیغات اینترنتی توجه بیشتری می کنند تا به تبلیغات تلویزیونی. و این یعنی بهتربن موقعیت برای انجام تبلیغات می باشد که باید به آن دقت کنید.

    3. تبلیغات اینترنتی امکان تعامل دو طرفه را بوجود می آورد

  تبلیغات اینترنتی این امکان را به شما می دهد تا به صورت مستقیم با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید. مثلا مخاطبان از طریق دنیای مجازی میتوانند نظرشان را در رابطه با محصول و یا خدماتتان بگویند، از همه مهم تر میتوانند اقدام به سفارش محصول کنند که هدف اصلی تمام صاحبان شغل های مختلف از تبلیغات اینترنتی افزایش فروش است. در حالی که در تبلیغات سنتی چنین امکاناتی وجود ندارد و با محدودیت مواجه است.

    4. هدفمند بودن تبلیغات

  تکنولوژی باعث هدفمندی تبلیغات شده است یعنی این امکان وجود دارد که شما با شناسایی علایق مخاطبان بتوانید محتوای تبلیغاتی متناسب با علاقه مخاطب تولید کرده و به اشتراک بگذارید. مثلا: امروزه بسیاری از شبکه های اجتماعی بااستفاده از هوش مصنوعی، رفتار مخاطبان را بررسی کرده و اقدام به پخش تبلیغات در بهترین زمان می کنند که در این حالت احتمال مشاهده پیام تبلیغاتی توسط کاربر افزایش می یابد.

    5. تبلیغات اینترنتی امکان پیگیری کاربران را می دهد

  خیلی راحت با استفاده از ابزار آنالیتیکس و اتریبیوشن می توانید واکنش هر یک از کمپین های تبلیغات را میتوانید مشاهده کرده و مورد بررسی قرار دهید. در واقع با بررسی نتیجه میزان موفقیت مشخص می شود و اگر مشکلی در تبلیغات باشد میتوانید آن را بررسی و رفع نمایید، در حالی که در تبلیغات سنتی چنین امکانی وجود ندارد و شما قادر نخواهید بود میزان موفقیت تبلیغات را بررسی کنید.

    6. تبلیغات اینترنتی هزینه مناسبی دارد

  معمولا هزینه تبلیغات اینترنتی کمتر از هزینه تبلیغات سنتی می باشد و معمولا بازدهی بیشتری دارد و شما با هزینه کمتر امکان دسترسی به کاربران بی شماری را دارید ولی در صورتی که بخواهید به همان میزان مخاطب با تبلیغات سنتی دسترسی پیدا کنید در این حالت باید هزینه های بسیار زیاد و غیر قابل تصور را متحمل شوید که به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست.

  انواع-تبلیغات- اینترنی

  انواع تبلیغات اینترنتی

  1- تبلیغات بنری

  تبلیغات بنری اولین نوع تبلیغات اینترنتی هستند که معمولا در ابعاد مختلف و با ابزار های مختلف تبلیغاتی به مخاطبان نمایش داده می شوند. به راحتی میتوان با استفاده از ابزار های مختلف بنر تبلیغاتی تهیه کرد و درمعرض دید عموم کاربران قرار دارد. با استفاده از بنر های تبلیغاتی به سادگی میتوانید کاربران را به صفحه خاص هدایت کرده و اطلاعات مهمی در رابطه با محصول و یا خدماتتان ارائه دهید. مثلا در برخی از بنر های تبلیغاتی با اضافه کردن یک دکمه بر روی بنر کاربران را متقاعد به کلیک برای ورد به صفحه ای خاص می کنند که باعث انتقال مخاطب به وب سایت و یا سایر شبکه های اجتماعی می شود که در اینصورت مخاطب میتواند اطلاعات کامل تری در رابطه با شما بدست آورد.

     بیشتر بخوانید: ابزار های تبلیغاتی

  2- تبلیغات ویدئویی

  تبلیغات ویدئویی نوعی دیگری از تبلیغات اینترنتی هستند که محبوبیت خاصی در بین کاربران دارد و شما به سادگی تنها با تهیه یک فیلم چند ثانیه ای می توانید اطلاعات مهم و جذابی در اختیار کاربران قرار دهید. با توجه به آمار های بدست آمده تبلیغات ویدئویی بازدید بسیار زیادی در مقایسه با سایر روش های تبلیغاتی دارد . مثلا این موضوع با سادگی در اینستاگرام قابل مشاهده است و کاربران تمایل بیشتری به مشاهده ویدئو های تبلیغاتی دارند تا مشاهده متن و بنر....

  3- تبلیغات در شبکه های اجتماعی

  شبکه اجتماعی عضویی جدایی ناپذیر در زندگی مردم می باشد و هر فردی در یکی از شبکه های اجتماعی حضور دارد و بیشتر گشت و گذار کاربران در دنیای مجازی اکثرا در شبکه های احتماعی بوده و به وسیله گوشی های اندروید انجام م پذیرد. یعنی شبکه های اجتماعی پر مخاطب ترین رسانه های دیجیتالی به حساب می آیند. شما با تولید ویدئویی خوب در رابطه با کسب و کارتان میتوانید در شبکه های اجتماعی اقدام به تبلیغات کرده و نتیجه عالی کسب نمایید. مثلا تبلیغات در اینستاگرام جزء بهترین روش های تبلیغاتی می باشد که برای کسی اطلاعات بیشتر در این مورد کلیک کنید... .

    بیشتر بخوانید: دیجیتال مارکتینگ با اینستاگرام

  4- تبلیغات ایمیلی

  شاید برخی بر این باور باشند که امروزه تبلیغات ایمیلی بازدهی خوبی ندارد ولی این کاملا اشتباه بوده و اکثر متن تبلیغاتی که به صورت ایمیل ارسال می شوند مشاهده می شوند. مهم ترین بخش در تبلیغات ایمیلی داشتن تخصص کافی در تولید متن تبلیغاتی مناسب است که باعث کنجکاوی مخاطب شده و مخاطب را متقاعد به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کسب و کارتان کند. آشنایی با انواع تبلیغات اینترنتی به همراه اطلاعات نسبی با علم روانشناسی نتایج فوق العاده ای میتواند داشته باشد.

  5- تبلیغات با محتوا

  جمله معروفی وجود دارد که شاید شما نیز شنیده باشید :" محتوا پادشاه است..." در حال حاضر بازاریابی محتوا مهم ترین نقش را در تبلیغات اینترنتی و جذب کاربران  دارد، که این محتوا میتواند به صورت متن، تصویر و یا ویدئو باشد. اگر محتوا هایی که در وب سایت ها و یا سایر شبکه های اجتماعی قرار می دهید کامل و مفید باشند و بتوانند تا حدودی پاسخ گوی نیار مشتریان باشند در اینصورت شما باعث جلب اعتماد کاربران خواهید شد و در نتیجه کاربران موقتی به کاربران دائمی شما تبدیل خواهند شد. نکته مهی که وجود دارد وجود مطالب  مرتبط با موضوع اصلی باعث تکمیل توضیحات شده و در نتیجه شما با رفع نیاز کاربر او را به مشتری دائمی خود تبدیل خواهید کرد که این محتوا در هر زمینه ای میتواند باشد . یعنی شما باید با نیاز سنجی اقدام به تولید مختوا هایی بکنید که کاربران دنبال آن هستند. بحث محتوا در تبلیغات اینترنتی اهمیت زیادی دارد.

  بیشتر بخوانید: دیجیتال مارکتینگ تولید محتوا

   

  نتیجه گیری :

  تبلیغات اینترنتی به روش های مختلفی انجام می شود که هیچ گونه محدودیتی در آن وجود ندارد و هر کسی اگر روش های خلاقانه جدیدی برای جذب مخاطب پیدا کند در اینصورت موفق خواهد شد مثل تولید ویدئویی جذاب و مشتری پسند از ساده ترین کار هایی است که میتوانید انجام دهید. هدف گروه پونیما ارائه راهکار های مناسب در رابطه با تبلیغات اینترنتی بود که تقزیبا تمام موارد مهم در این باره بیان شد . این را به خاطر بسپارید که صداقت و شفافیت در تبلیغات باعث ماندگاری و موفقیت خواهد شد.

  هر کدام از روش های تبلیغات اینترنتی که گفته شد هر کدام به نوبه ی خود جای بحث دارند ولی سعی ما بر این بود که تمام نکات کلیدی گفته شود اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تبلیغات اینترنتی هستید میتوانید سایر مقالات ما را در این باره مطالعه فرمایید.

   

    پیشنهاد پونیما: مشاهده صفحه دیجیتال مارکتینگ

   

  پونیما ۱۸۹ بازدید