محتوای پست ....

1398/10/28
 • بنر چیست و کاربرد های بنر

   

  تاریخچه بنر :

  بنر یک پیشینه قدیمی با عنوان وسطایی دارد. که در جنگ‌های مختلف از آن به عنوان پرچم یا همان کلمه قدیمی (بیرق) استفاده می شد. همچنین در کلیساها (عبادتگاه) هم از آن برای نشان دادن چهره مشهور قدیسان از جمله حضرت عیسی(ع)، حضرت مریم و یا قدیسه‌هایی که کلیسا به نام آنها اهدا شده بود استفاده می‌شد.

  در کشور بریتانیا (سال 1840میلادی) برای اولین بار در روز کارگر از بنر استفاده شد. بعد از آن در همه جا از بنر به عنوان بیان مسئله و خواسته ها به کار گرفته می شد. در (سال 1375هجری شمسی) دستگاه چاپ وارد بازار ایران، ابتدا وارد تهران، شیراز و مشهد شد. حجم کاری و سفارشات زیادی داشتند. در حالی که قبل از آن به کشورهای همسایه اروپایی فرستاده می شد که زمان زیادی را صرف میکرد تا به دست مشتریان برسد.

  اگر به تاریخچه کاربردی بنر(Banner) نگاه کنیم می بینیم که در زمان گذشته بنر بیشتر به تبلیغات محیطی خلاصه می شد از جمله بازارها، تابلوها، ورزشگاه ها، مناطق نظامی و….. در حالی که شیوه جدید تبلیغات بنری به سبکی نوین پدیدار شده است. که عبارتند از؛ سایت های پر بازدید، انجمن ها، شبکه های اجتماعی، نرم افزارها و بنر های کلیکی و ... که باعث تغییر شیوه تبلیغ نیز در دنیای مجازی شده است.

  در ابتدا بنر در کشور انگلستان بیشتر جنبه بازاریابی و تبلیغاتی داشت و اکثرا شهرداری ها، در میدان های اصلی شهر از بنر به عنوان تزئین و جذب گردشگر استفاده می کردند.

   

  تعریف بنر :

  بنر(Banner) یک طرح گرافیکی هنری، شامل تصاویر و متن که به صورت چاپ روی بنر پارچه ای و کاغذی، یا به صورت فرمت فایل عکس که برای استفاده در شبکه های اجتماعی و صفحات وب بکار می رود. بنر امروزه بیشتر کاربرد تبلیغاتی دارد. هر چند برای تبلیغات راهکارهای زیادی وجود دارد ولی بنر نیز مزایای زیادی برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی و محیطی دارد. تجربه اواخر نشان داده که استفاده هوشمندانه از بنر، به ویژه در معرفی برند تجاری و فروش تاثیر بسیار زیادی دارد.

  از بنرها علاوه بر تبلیغات می توان در عرصه اطلاع رسانی عمومی نیز بهره گرفت البته با در نظر گرفتن زوایای طرح به صورت عمودی یا افقی، که به زیبایی بصری و تاثیرگذاری پیامتان می افزاید بکار میرود.

  تبلیغات آنلاین مستقر در مکان بطور قابل توجهی موثرتر از تبلیغات بنرهایی هستند که موقعیت مکانی را در نظر نمی گیرند به همین خاطر بنرهای اینترنتی پیشرفت چشم گیری در سال گذشته را طی نمود زیرا هر کس به نسبت نیاز کاربر مورد نظر تبلیغات خود را در سایت ها و شبکه های اجتماعی که کاربرانشان در آنجا مستقر هستند قرار می دهند.

  آمار پیشرفت بنر در سال های اخیر : تبلیغات بنر دیجیتالی در سال 2019 با موقعیت مکانی 20 برابر بیشتر از تبلیغات بنرهای سنتی که مبتنی بر مکان نیستند پیشرفت داشته است. بنابراین  متوسط، هر ماه به صورت آنلاین حدود 1700 تبلیغات بنر ارائه می شود اما فقط نیمی از آنها را مشاهده می کنید این یکی از .شگفت آورترین آمار بازاریابی دیجیتال به نظر برسد.

   

  کاربردهای بنر :

  1. کاربرد بنر در تبلیغات :

  2. کاربرد بنر در شبکه های اجتماعی :

  3. کاربرد بنر در وب : .

  4. کاربرد بنر در اپلیکیشن :

  5. کاربرد بنر در اماکن عمومی :

  6. کاربرد بنر در کسب و کار :

  7. کاربرد بنر در صنعت :

  8. کاربرد بنر چاپی :

  کاربرد های بنر

    بیشتر بخوانید: کاربردهای بنر

  انواع بنر :

  1. بنر متحرک

  2. بنر استاتیک

  3. بنر ثابت

  4. بنر چاپی

    بیشتر بخوانید: انواع بنر

  دلایل استفاده از بنر :

  مهمترین دلیل استفاده از بنر این است که در هر دو حالت با کمترین هزینه و در سریعترین زمان می توان منظور خود را برای مخاطب رساند و دلیل دیگه ای که وجود دارد این است که با استفاده از بنر می توان هر ایده و طرحی که دارید را در فضای اینترنت و یا محیط بیرونی اجرا کنید.

  - افزایش بازدید سایت

  - کسب درآمد از طریق نمایش بنر

  - افزایش محبوبیت برند

  - افزایش فروش محصولات

   

  اندازه های بنر:

  بنرها محدودیت اندازه ندارند ولی نسبت به موقعیت و مکانی که قرار میگیرند اندازه های متفاوتی دارند.

  دستگاه های چاپ بنر تا عرض 5 متر چاپ می شود و اگر عرض بیشتر از آن را داشته باشیم با چسباندن به هم اندازه های مورد نیاز را بدون مشخص شدن زیاد درست میکنند مثل بیلبورد های بزرگ شهری که طول و عرض بالای 5 متر دارند را با به هم چسباندن بنر بدون مشخص شدن نصب میکنند.

  در شبکه های اجتماعی هم بنر های تبلیغاتی اندازه های متقاوتی دارند و به نسبت موقعیتی که قرار میگیرد ساخته می شود.

  به عنوان مثال اندازه استاندارد عکس پست اینستاگرام 1080*1080 پیکسل می باشد.

  اندازه استاندارد عکس استوری اینستاگرام 1350*1080 پیکسل می باشد.

    بیشتر بخوانید: اندازه بنر

  چطور بنر بسازیم ؟

  بنر تبلیغاتی مؤثر را چگونه بسازیم تا بیشترین اثرگذاری را داشته باشد؟ طراحی بنر یکی از مهم ترین روش های تبلیغات می باشد. همان طور که می دانیم طراحی بنر یکی از راه های مهم تبلیغات می باشد. بر کسی پوشیده نیست که بنرهای تبلیغاتی نقش مهمی در ایجاد ترافیک سایت دارند به بیان ساده تر میتوان گفت که هر چه میزان جذابیت بنر بیشتر باشد امکان جذب مشتری بیشتر افزایش می یابد.

    بیشتر بخوانید: چطور بنر بسازیم ؟

  عوامل تاثیر گذار بر قیمت بنر و قیمت دقیق انواع بنر چاپی و اینترنتی :

  بنر ها انواع مختلفی دارد و بر اساس کار انجام شده و هزینه های به کار گرفته شده تعیین می شود . بنابراین قیمت بنرهای چاپی در ایران به نسبت هر چاپخانه ای قیمت های متفاوتی دارد ولی در کل قیمت پایه متری(متر مربع) از 17 هزارتومان شروع می شود و به نسبت کیفیت چاپ که اگر 4رنگی چاپ بزنن قیمت یکم پایین تر از قیمت 6 رنگی می باشد و منظور از این دو مورد در نحوه انتخاب رنگ در دستگاه می باشد که اگر میخواهید کیفیت چاپ بالا باشد از چاپخانه بخواهید که از چاپ 6 رنگی استفاده نماید تا کیفیت چاپ بالایی داشته باشید و هزینه آنچنانی هم ندارد.

  قیمت بنر شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام و اینستاگرام که هر دو تقریبا اندازه های یکسانی دارند که می توانید از مشاوران ما به صورت تلفنی و با دریافت نمونه کارها قیمت انواع بنرها را به دست آورید.

  قیمت بنرهای گیف نیز به نسبت کار انجام شده و زمان اجرای gif تعیین می شود که اگر نیاز به مشاهده نمونه کارها و قیمت دارید به بخش تعرفه پونیما مراجعه نمایید.

  انواع بنر های دیگر که در سایت ها بکار گرفته می شود هر کدام به نسبت کار و تعداد قیمت داده می شود.

    بیشتر بخوانید: قیمت بنر

  هدف پونیما ارائه بهترین راهکارهای کاربردی در رابطه با تمام مباحث گرافیک می باشد. و در این زمینه ایده های بسیار خاص و جالبی ارائه می دهد که برای علاقمندان به یادگیری و سفارش طراحی بنر بسیار مفید و سودمند می باشد.

  طراحی بنر

   

  پونیما ۴۶۲ بازدید