محتوای پست ....

1398/9/2
 • برای طراحی بروشور چه باید کرد؟ بایدهای طراحی بروشور چیست ؟

  چطور برشور درست کنیم؟ چطور بروشور بسازیم؟ چطور بروشور طراحی کنیم؟ چطور در ورد بروشور درست کنیم؟ برای طراحی بروشور چه باید کرد؟ 

  سوالات زیادی از این قبیل وجود دارد که برای یافتن پاسخ سوالاتتان با ما همراه باشید.

  امروزه با استفاده از ابزارهای مختلفی میتوان انواع بروشور و کاتالوگ را طراحی کرد که یکی از بهترین ابزار های طراحی Adobe Indesign می باشد ولی به دلیل پیچیدگی هر کسی نمیتواند با این برنامه کار کند اما اکثر کاربران به ورد تسلط دارند و به احتی می توانند با استفاده از ورد اقدام به طراحی بروشور کنند

  هدف اصلی ما در این مقاله آموزش طراحی بروشور با استفاده از ورد می باشد.

  قبل از شروع طراحی باید نسبت به موارد زیر آگاهی لازم را داشته باشید

  • بروشور چیست؟ کاتالوگ چیست؟
  • هدف از طراحی بروشور چیست ؟
  • اندازه استاندارد برای طراحی بروشور چیست؟
  • برنامه مناسب برای طراحی بروشور چیست؟
  • آیا نیازی به طراحی بروشور دو رو است؟ یک بروشور چند تا باید داشته باشد؟
  • و غیره

  سعی کنید قبل از طراحی پاسخ سوالات بالا را پیدا کنید.

  برای طراحی بروشور چه باید کرد؟ برای طراحی بروشور چند راه وجود دارد ؟

  به طور کلی برای طراحی بروشور با استفاده از ورد دو روش اصلی وجود دارد.

  1. میتوانید از قالب های پیش فرض استفاده نمایید
  2. درروش دوم شما به صورت دستی و بدون استفاده از قالب آماده اقدام به طراحی بروشور می کنید.

  در روش اول استفاده کردن از قالب های آماده بسیار ساده می باشد تنها کار که باید انجام دهید این است که قالب را دانلود کرده و اقدام به تغییرات دلخواه بر روی بروشور کنید هدف اصلی ما طراحی بروشور با استفاده از روش دوم می باشد ولی کسانی هم وجود دارد که میخواهند از قالب های آماده استفاده کنند  میتوانند بسته به سلیقه خود بروشور آماده را ویرایش کنند ، که روش اول به صورت مختصر توضیح داده شده است.

  طراحی بروشور با استفاد از قالب های پیش فرض

  در این روش باید به نت دسترسی داشته باشید سپس با استفاده از گزینه File  کلیک کرده وگزینه New را انتخاب کنید تا پنجره جدیدی باز شود که بعد در گزینه سمت راس گزینه های متفاوتی وجود دارد که شما باید روی Brochures and booklets  کلیک کرده وگزینه Brochures را انتخاب کنید .

  برای طراحی بروشور چه باید کرد؟

  بعد ازانتخاب گزینه مور نظر لیستی از قالب های آنلاین نمایش داده می شود که بسته به سلیقه خود میتوانید یکی را انتخاب کنید و سپس دانلود نمایید.

  طراحی بروشور با استفاده از ورد

  بعد از اتمام دانلود تمام قسمت ها را میتوانید بر حسب نیاز خود ویرایش کنید.

  طراحی بروشور به صورت دستی در ورد

  شاید شما امکان اتصال به اینترنت را نداشته باشید و یا به دلیل عدم کرک آفیس ورد به نت وصل نشود و یا ممکن است بخواهید تسلط بیشتی بر روی پروژه داشته باشید در اینصورت توصیه می کنیم بروشور را به صورت دستی طراحی کنید برای طراحی بروشور با استفاده از ورد زمانی حدود 20 مین نیاز است برای اطلاع از مراحل کار با ما همراه باشید.

  مورد مهمی که باید به آن دقت کنید این است که در ابتدا کار و قبل از شروع به طراحی یک کاغذ را مثل بروشور تا کنید تا بتوانید صفحه بندی بروشور را به درستی انجام دهید.

  مرحله اول: استفاده کردن از طول کاغذ به جای عرض آن

  بهتر است بیشترین فضا را برای طراحی داشته باشیم به همین دلیل گزینه Landscape را اتخاب می کنیم برای فعل کردن این حالت از گزینه Page Layout بر روی Orientationو در نهایت Landscape کلیک کنید.

  طراحی بروشور

  مرحله‌ی دوم: باید محیط نوشتاری را سه ستونه کنیم

  اگر فرض کنیم برشور دو تا ،تا بخورد در این صورت 3 ستون خواهیم داشت برای ایجاد محیط سه ستونه از گزینه Page Layout گزینه ی Columns را انتخاب کنید در تصویر بالا  گزینه Columns در سمت راست قرار دارد. بعد از آن گزینه ی Three

   را انتخاب نمایید با انجام مراحل گفته شده مشاهده خواهید کرد که محیط به یک پرونده سه ستونه تبدیل خواهد شد ولی نکته ای که باید توجه کنید جهت پر شدن ستونها از چپ به راست می باشد در صورتی که جهت نوشته شدن متن فارسی از راست به چپ می باشد.

  مرحله سوم : ادیت کردن جهت نوشتن و جهت ستونها

  برای ادیت کردن این مورد باید از گزینه ی Page Layout بر روی Page Setupکلیک نمایید تا تب جدید باز شود در این پنجره جدید از گزینه ی Layout، Section Direction را Right-to-Left(راست به چپ) را انتخاب نمایید.

  طراحی بروشور-آموزش

  با انجام این کار اولین ستون بروشور از سمت چپ به سمت راست انتقال می یابد دقت کنید که ما جهت ستون ها را راست به چپ کردیم که باید جهت متن را هم راست چین کنیم برای انجام این کار از گزینه Home در بخش Paragraph گزینه ی Right-to-left Text Direction را باید سلکت کنید.

  مرحله چهارم : جدا کردن(مستقل کردن هر ستون ) با استفاده از Break

  اگر با تنظیمات فعلی موجود اقدام به تایپ متنی در ستون وسطی کنید ، زمانی که در ستون اولی متنی را تایپ کند در اینصورت ستون های دیگر نیز دچار تغییراتی خواهند شد برای جلوگیری از این کار میتوانید با استفاده از Break ارتباط بین ستونها را قطع کنید برای جدا سازی روی ستون یک کلیک کنید و بعد از گزینه Page Layout در قسمت Page Setup روی Break کلیک نمایید با کلیک بر روی این گزینه لیستی نمایش داده می شود که باید Column را انتخاب کنید.

  طراحی بروشور با ورد

   

  با انجام دادن این کار مشاهده خواهید کرد که مکان نما ورد به ستون وسطی اضافه خواهد شد دقیقا همین کار را برای ستون دوم هم انجام دهید و در سطون ستون سوم  به جای گزینه ی Column باید Next Page را انتخاب نمایید با انجام اینکار صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد که همان پشت صفحه فعلی می باشد تمام این مراحل را برای ستون دوم هم انجام دهید و تمام ستونها را از هم جدا کنید  

  مرحله آخر : اضافه کردن متن و تصویر

  حال نوبت آن رسیده است تا متن دلخواه خود را اضافه کنید و با اضافه کردن انواع تصویر بروشور خود را درست کنید .

  هر قسمت نیاز بود با استفاده از گزینه Insert میتوانید انواع تصاویر را ادد کرده و یا با استفاده از TextBox  متن ها را اضافه نمایید.

  آموزش طراحی بروشور با ورد

   دقت داشته باشید که برای اضافه کردن انواع تصویر و یا ClipArt بهتر است که در ابتدا یک TextBox ایجاد کنید و سپس اقدام به درج تصویر در داخل آن کنید با اینکا به راحتی خواهید توانست محتوا را جابجا نمایید

  پونیما ۱۹۸ بازدید

پست های مرتبط