محتوای پست ....

1398/9/9
 • برای تکثیر پوستر چه کاغذی مناسب است؟ پوستر چیست؟ پوستر تبلیغاتی چیست؟

   این ها چند نمونه از سوالات رایج پرسیده شده توسط کاران می باشد که هدف گروه پونیما پاسخ دهی به سوالات مربوط در این مقاله می باشد.

  برای شناخته شدن و افزایش در آمد در هر کسب و کاری به توجه مردم نیاز می باشد و طراحی پوستر راه مناسبی برای جلب توجه مردم و تبلیغات می باشد و معمولا در بازه زمانی کوتاهی تاثیر بسزایی دارد.

  چاپ پوستر هم از روش های دیگر تبلیغاتی می باشد که که معمولا همه برای ارائه محصولات و یا خدمات خود از آن استفاده می کنند در واقع هنری برون گرا به حساب می آید.

  پوستر، بنر و یا آفیش همگی یک اثر چاپ شده می باشند که شامل اطلاعاتی برای اطلاع رسانی به مردم هستند به ساده ترین شکل میتوان گفت که به هر کاغذ چاپ شده که روی دیوار نصب می شود و معمولا به صورت عمودی بوده و یا در طرح های دیگر نیز قابل استفاده می باشند .

  هدف اصلی از طراحی پوستر جلب توجه عموم مردم به یک موضوع خاص و در معرض دید قرار دادن اطلاعات خاصی در رابطه با موضوع مهمی باشد که باید در محیطی شلوغ در معرض دید اکثر افراد قرار بگیرد.

  استفاده از پوسترهای تبلیغاتی امکان بازار یابی را برای افرد و یا شرکت ها با استفاده از تصاویر بزرگ و طرح های متنوع و مشتری پسند ممکن می سازد و خوشبختانه با استفاده از پوستر ها با ابعاد مختلف شما می تواند تبلیغات را انجام دهید پس هدف کلی از طراحی و چاپ پوستر معرفی محصول و یا خدمات برند خاصی می باشد که باید عموم مردم از آن اطلاع پیدا کنند و این روش هزینه خیلی کمتری نسبت به تبلیغات تلویزیونی دارد .

  به ساختار گرافیکی که محتوای آن تلفیق هنرمندانه پیام و تصویر می باشد پوستر گفته می شود

  در حالت کل طراحی و چاپ پوستر های تبلیغاتی به 3 دسته اصلی

  • فرهنگی
  • اجتماعی
  • تجاری

  تقسیم بندی می شود.

  پس به طرح گرافیگی که در رابطه با تبلیغ بوده و در آن باید بین اجزای مختلف هماهنگی وجود داشته وانتقال دهنده یک مفهوم اساسی باشد  

  اندازه پوسترهای تبلیغاتی ثابت نمی باشد و قرار داد رسمس و استاندارد برای این وجود ندارد اما غالبا از اندازه رایج  70*50    و یا 100*70 سانتی متر استفاده می شود

  روش ساخت پوستر های تبلیغاتی

  نخستین مرحله برای داشتن آگهی تبلیغاتی مهیاء کردن متن مناسب برای تبلیغات می باشد دقت کنید که تصویر و متن آگهی باید به صورت مختصر و مرتبط بهم بوده و همگی عناصر با هم انتقال دهنده یک مفهوک کلی و واضح باشند.

  سادگی و گیرایی طرح باعث افزایش ماندگاری در حافظه مخاطبان خواهد شد پس هیچ وقت سراغ طرح ها و متن ها طولانی و گنگ نروید چون باعث سردرگمی مخاطب و تغییر معنای پوستر خواهید شد و برداشت ها با توجه به افکار مخاطبان تغییر پیدا خواهد کرد که این بزرگترین اشتباه در طراحی و چاپ پوستر می باشد پس سادگی و گیرایی را جزء اولویت های خود قراردهید.

   مزایای استفاده از پوسترهای تییلیغاتی چیست؟

  خوش بختانه برای هر صنفی و هر کسب و کاری استفاده از پوستر امکان پذیر است شما میتوانید با چاپ پوستر درابعاد بزرگ و به صورت تمام رنگی زیبایی و جذابیت پوستر را چندین برابر کرده و تبلیغات را با کیفیت بالا تر انجام دهید و جلوه ای حرفه ای به نمایش بگذارید حتی شرکت های نوپا نیز می توانند با هزینه بسیار کم اقدم به تبلیغات خود با استفاده از پوسترهای زیبا و حرفه ای کنند.

  پوستر ها این ویژگی رادارند تا انواع پیام های تبلیغاتی ، لوگو ها و طرح ها را به نمایش گذارند اگر شما نیز جزء کسانی هستید که به فکر معرفی خدمات شرکتتان و یا بازاریابی هستید د اینصورت استفاده از پوسترهای تبلیغاتی کارآمدترین و پر بازده ترین روش می باشد .

  در واقع کلمه "پوستر تبلیغاتی" نشان دهنده این است که این پوسترها برای مشتریان و مصرف کنندگان خاصی آماده شده اند به همین دلیل در طراحی آنان از طرح حا ، رنگ ها و متنون حرفه ای استفاده می شود چون باعث افزایش آگاهی مشتری می گردد و میتواند باعث علاقه مندی مشتری نسبت به محصول و یا خدمات گردد و منجر به خرید شود.

  چاپ پوسترهای تبلیغاتی

  روش چاپ پوستر های تبلیغاتی بسیار حائز اهمیت می باشد چون در برخی مواقع دقت نردن در نوع چاپ میتواند باعث افت کیفیت محصول نهایی گردد که این موضوع تاثیر گذاری طرح استفاده شده را نیز زیر سوال می برد و در جلب دقت کاربران تاثیر مستقیمی دارد

  معمولا برای چاپ پوستر در تیراژ بالا از چاپ افست استفاده می شود و با توجه به نوع رنگ های موجود در آن ، چاپ به صورت تک رنگ ، دو رنگ و یا 4 رنگ انجام می پذیرد و اکثرا از کاغذ مقوا گلاسه 150تا 250 گرمی برای چاپ پوستر استفاده می شود و با در نظر قرار دادن محل نصب نوع پوشش ان انتخاب می گردد ولی عمداتا بدون پوشش چاپ می گردد.

  اهمیت سایز پوسترهای تبلیغاتی

  برای بیشتر شدن بازدهی باید اندازه پوستر بزرگ بوده و شامل یک پیام ساه و واضح باشد

  که مخاطب به راحتی بتواند آن را مطالعه کند.

  خوش بختانه پوستر ها در اندازه های بسیار متنوعی قابل چاپ هستند  و میتوانید به توجه به نوع کار و محل قراگیری مناسب ترین اندازه را برای پوستر انتخاب کنید فرض کنید در کلان شهر ها و در مسیری پر تردد بخواهید پوستر تبلیغاتی نصب کنید در اینجاست که اندازه و کیفیت پوستر نقش اساسی را ایفا می کند چون هرچه کیفیت پوستر چاپ شده بالا بادش و اندازه بزرگتر داشته باشد میتوان به جرات گفت که میزان توجه مردم چندین برابر بیشتر خواهد شد چون در صورت گوچک و بی کیفیت بودن به صورت غیر مستقیم پیغام بی کیفیتی و غیر حرفه ای بودن را به مخاطب انتقال خواهید داد .

  مثلا یک پوستر با سایز 36*34 اینچ برای تبلیغ فروش مغازه مناسب ترین اندازه می باشد ولی برای پوستر هایی که مربط به تفریح و سرگرمی هستند استفاده از پوستر 18 * 12 اینچی سیار مناسب می باشد پس بسته به نوع تبلیغ اندازه پوستر چاپی نیز تغییر می کند.

  در برخی مواقع هم پوستر ها به اندازه ای بزرگ هستند که امکان چاپ آنها بر روی کاغذ های رایج چاپ پوستر وجود ندارد و رای چاپ کردن آنان باید از تجهیزات پیشرفته ای استفاده کرد.

  عمرپوسترهای تبلیغاتی

  باید به مدتی که پوستر باید در دید عموم قرار بگیرد نیز دقت کنید چون اگر قرار باشد پوستر مدت زمان طولانی در دید عموم قرار بگیرد در اینصورت در چاپ آن باید از کاغذ های ضخیم و مقاومت استفاده شود تا در برابر تغییرات شرایط آب و هوایی آسیبی به پوستر نرسد در صورت مر نطر قرار ندادن این موضوع متحمل هزینه های سنگینی خواهید شد

  اهمیت محل نصب پوسترهای تبلیغاتی

  محل نصب پوستر دارای اهمیت فوق العاده ای می باشد چون باید در دید عموم و در محل پر تردد قرار بگیرد و از تمامی جهات امکان مشاهده پوستر وجود داشته باش در واقع میتوان گفت حساس ترین مرحله کار اینجاست  اگر پوستر در محیطی باز قراربگیرد پس باید درچاپ آن از کاغذ هایی با مقاومت بال استفاده کرد و لی در صورت بسته بودن محل قرار گیری پوستر زیبایی و ظرافت را باید مد نظر قرار داد معمولا کاغذ های چاپ درجه یک برای پوستر هایی که قرا است در محل باز قرار بگیرند مناسب ترین گرینه می باشد .

  پونیما ۳۳۱ بازدید