محتوای پست ....

1398/10/4
 • بازاریابی ویدیویی ؟ انیمیشن بازار یابی خلاقانه و هیجان انگیز

  یکی از راه های موفقیت در دنیای ارتباطات  دیجیتال،  تبلیغات از طریق انیمیشن است، قصه  گویی از این راه در دنیای  داستانی هنر دست طراحان گرافیک است این اثر هنری  برایند قرارگیری اشیا و شخصیت ها در کنا رهم  و ایجاد حرکت و جنبش در ان هاست به لطف رایانه و استفاده از برنامه های نر م افزاری مر بوطه ، انیماتور قادر است یک ماده فناوری را در پایه انتزاعی زنده کند و صحنه های متعددی را در کنار هم قرار دهد.

  در عصرکنونی این حرفه بسیار پر رونق و سود اور است. که نمود ان نه تنها در فیلم های انیمیشنی ،  که در فیلم های  پیکسار یا کارتون های کلاسیک تر نیزدیده می شود . جدا از قابلیت های این حرفه در تولیدات فیلم در عرصه  تولید انیمیشن سه بعدی  انها جهت استفاده در مانیتور های واقع گرایانه و علی الخصوص برای پروژه های طراحی یا پروژه های معماری نیز وارد شد ه اند.

  طراحی انیمیشن

   انیمیشن در بخش پزشکی و طبابت هم کاربردهای فراوانی دارد و می توان  نتایج بالفعل ان را از بررسی های عکسبرداری از جنس یا اسکنر سه بعدی  برای فهم ساده و اسان ارائه داد. پزشک همچنین می تواند یک تصویر مجازی را از اندام یا عضو معاینه شده به کمک انیمیشن سه بعدی بدست اورد . این استفاده از 3D خیلی طولانی نیست و به محاسبات زیادی احتیاج دارد.

  و با پیشرفت صنعت دیجیتال ، زمینه های سرگرمی و تبلیغات  نیز توانسته اند حد و مرزهای خود را هر چه بیشتر گسترش دهند. تبلیغات ، صفحه نمایش بزرگ ، بازی های ویدئویی یا کارتون، تصاویر حاصل از  کار رایانه ای تقریباً در همه تصاویری که در زنگی روزمره با ان مواجه هستیم دیده میشوند . انیمیشن ها درواقع  فیلم یا دنباله فیلم هستند که از کنار هم قرارگرفتن انواع مختلفی از تصا ویر چه ترسیمی و چه مدل ساخته می شوند و بدون داشتن تخصص و تجربه و اگاهی کافی نمی توان محصول اید ه الی تولید کرد.زیرا با اجرای متوالی صدها تصویر عکاسی جداگانه ساخته می شوند. با توسعه فناوری ،  تحول زیادی در روشهای اجرایی انیمیشن اتفاق افتاد. با معرفی انیمیشن دیجیتال ،در حال حاضر   رایانه ها به کمک این حرفه امدند. با کمک CGI یا تصاویر تولید شده توسط رایانه ، تصاویر زیبا و استاتیک و دینامیکی تولید می شوند.

  انیمیشن متحرک

  هر کسب و کاری شیوه های خاص خود را برای تبلیغات محصول  دارد که از این بین تبلیغات ویدیویی فروش بهتری دارند. بازاریابی ویدیویی با کمک گرافیک رایانه ای و تولید تصاویر متحرک که نقش زیادی در جلب توجه مشتری دارند از الویت ویا ترجیحات اصلی تولید کنندگان برای بازار یابی می باشند. روایت داستانها را به شکلی طنزآمیز و متفکرانه باعث می شود که انها مخاطب را قانع کنند که محصول ما خوب است. فیلم های متحرک به طور کلی کوتاه و قابل توجه هستند ، و از آنجا که طول توجه انسان چندان عالی نیست ، ایده آل است.  و برای هر رده سنی  جذاب به نظر می رسد. این فیلم های مختصر و زیبا تا مدت ها می توانند تاثیر گذار باشند و از ذهن مخاطب پاک نشوند انیمیشن ها  با معرفی محصول و انتقال پیام مورد نظر به بیننده  اگاهی لازم در مورد ان محصول را می دهند. هرزمانی  از انیمیشن گرافیکی رایانه در تبلیغات استفاده استراتژیک می شود ، آنها ماندگار می شوند. نکته مثبت در مورد انیمیشن ها این است که همه کاره هستند. تلفیق هنر و صنعت است به شکلی که می تواند همه مخاطبان همه گروه های سنی را ویا حتی یک گروه خاص را هدف قرار دهد.

  با پیشرفت تولیدات فیلم در سالیان اخیر  انیمیشن  های سنتی کم کم از عرصه خارج شده اند و به این صورتاستودیو های طراحی شده در مقابل ان کم کم رنگ می بازند. و فیلم های انیمیشنی سه بعدی  پا در عرصه رقابتی  می گذارند. ما می توانیم آن را در محصولا ت  برجسته تولید شده که بسیار موفق عمل کرد ه اند ، از جمله Toy Story که در سال 1995 تولید شد . از گرافیک رایانه به روش های مختلفی مانند تبلیغات انیمیشن ، انیمیشن شخصیت ها ، اطلاعات انیمیشن ، انیمیشن 2D و 3D استفاده می شود و غیره.

  تبلیغات انیمیشنی

  انیمیشن چه به صورت سنتی وچه پیشرفته ان  یعنی سه‌بعدی در نهایت به دلیل جذابیت در شناساندن  یک وب سایت یا ارائه یک محصول بسیار طرفدار دارد. امروزه ، برخی از بخش ها چون تجارت الکترونیکی،  املاک و مستغلات ، انیمیشن گرافیکی یا آژانس های اجار ه ای با استفاده از کارتون های کوتاه در جهت معرفی محصولات و خدمات خود که شکل  واقعی  به انها میدهد . توجه بیننده را به سوی خود جلب می نمایند. ، و بسته به توانایی مالی شما میتوانند کارتون های کوچک و یا انیمیشن های سه بعدی ایجاد کنند.

  به کار گیری کمپین های تبلیغاتی انلاین سود اوری  فراوانی در بازار رقابت برایتان به ارمغان خواهد اورد.  چندین قالب برای محیط تبلیغاتی شما در وب  می توان ذکر کرد، از جمله ، دکمه ، بنر ، پاپ آپ ، صفحه کامل ، انیمیشن فلش ، لینک متن و پشتیبانی. انیمیشن تبلیغاتی وب نیاز به پشتیبانی بهتری دارد تا بتواند بسته به اهداف ، موقعیت مکانی آن و اهداف شما ، آن را قابل مشاهده کند.

   

  برای معرفی مشاغل خود در سایت می توانید از انیمیشن نوشتاری کمک بگیرید  در صورت استفاده از این نوع ،  محتوا نقش بسیار مهمی را در حداکثر اثر گذاری خواهد داشت.، بنابراین باید با ویژگی های وب روشن و سازگار باشند. نوشتن سر مقاله یا انیمیشن تحریری در صورتی که بتواند ارتباط لازم با مخاطب را برقرار کرده و علاقه مندی در مخاطب ایجاد کند در فروش و بازاریابی محصول بسیار مفید خواهد بود و انها را به نوعی متقاعد به خواندن مطالب و ماندن در صفحه و در نهایت تر غیب به خرید می کند شرایط سرمقاله به شرایط ارتباطی بستگی دارد برای اینکه سایت خود را زنده و پویا نگه دارید ناگزی به استفاده از مجله الکترونیکی،   و بلاگ و خبر نامه هستید.

  اولین قدم در راه موفقیت  تبلیغات دیجیتالی  طراحی است و اینکه معیار های طراحی را به صورت حر فه ای رعایت کرده باشید و همه کاربران به  صفحات تبلیغی شما  دسترسی اسان داشته باشند رعایت اصول اولیه نوشتاری در نوشتن محتوا به دور از غلط املایی و جذابیت  عناوین به کار رفته و پیمایش  مداوم سایت  سبب می شود که رفته رفته  کاربران راهی  برای خرید پیدا کنند.  برای غنی سازی بیشتر سایت ا انیمیشن های فلش به صورت کارت پستال الکترونیکی و باز یهای اکشن و ،یا محافظ صفحه  ،فروشگاه وب نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

  یکی از جذاب ترین و پر طرفدارترین انیمیشن ها  در مسیر تبلیغات دیجیتال  ، انیمیشن ویدیویی است و بیشتر مرورگر ها با بکار گیری محرک های اتومات مثل نمایش یا پنجره باز شونده و فیلم که هم جنبه های سرگرمی و مهم تر از همه جنبه های تبلیغی ان را مد نظر قرار می دهند راهی به دنیای مخاطبان  خود باز می کنند. انیمیشن ویدیویی در صورتی که به صورت حرفه ای طراحی شده باشد تاثیر مستقیمی در دستیابی به فروش شرکت های تبلیغ کننده و انتخاب محصولات  پیشنهادی شما برای خریداران خواهد داشت.

   شکی نیست که جذاب ترین تبلیغات برای  مشتری رضایت بخش است لوگویی که بیانگر رو حیه ودارای هویت باشد .بروشوری که متناسب و همگن با محتوا  باشد . یک تصویر اصلی و تاثیر گذار و خصوصا یک انیمیشن که رساتر و صریح تراز هزاران حرف باشد.

  دنیای انیمیشن دنیای خیال پردازی هاست اگر ذهن خلاق داشته باشید که بتواند هر چیزی را تصور کند می توانید ان افکار ارا از طریق انیمیشن زنده کنید  برای فیلم سازان سینما  خلق شخصیت ها و قهرمانان  واقعی مستلزم بکار گیری از بازیگران مجرب و توانا و امکانات و تجهیزات فیلم برداری و عوامل انسانی  متخصص حرکت و صداو شرایط جغرافیایی و مکانی مناسب است ولی برای طراحان انیمیشن یک ذهن خلاق و یک قلم خوب نیاز است و برای انیماتور ها قلم روی رایانه لوحی و پیاده کردن نقشه ها و ایده ها  روی صفحه از طریق برنامه های مختلف نرم افزاری  امکان پذیر است اگر چه سختی های خود را دارد.    برخلاف آنچه فکر می کنید ، انیمیشن الکترونیکی ارزان تر از تبلیغات تلویزیونی معمولی است.

   

  تبلیغات  از طریق انیمیشن یک ابزار قدرتمند برای بازاریابی است. به محض انتشار یک یک انیمیشن ،  به سرعت در دنیای مجازی دست به دست می شود آنها را می توانید با دوستان خود به اشتراک بگذارید و در حساب های شبکه های اجتماعی مانند Facebook و Twitter نیز ارسال کنید. بنابراین ، شما از این طریق پیوسته در حال سرمایه گذاری یک بار هستید .

  یکی از مرسوم ترین فعالیتهایی که افراد در هنگام سیر در اینترنت و دنیای انلاین انجام می دهند تماشای فیلم هست انها مشتریان بالقوه شما هستند .  پس شما با کمک یک فیلم نامه  با یک قلم خوب و تولید انیمیشن مقرون به صرفه ، خواهید توانست به نحو بهتری با مشتریان بالقوه خود ارتباط بگیرید .

  تولید انیمیشن متحرک

  فیلم ها معمولا با روشی  جالبتر و راحت تراطلاعات مربوط به محصول را در خود جای می دهند  . با ساخت انیمیشن قدرتمند CGI ، مشتریان پاسخ بسیاری از سوالات خود درباره محصول  مورد نظر را دریافت می کنندیک انیمیشن با متن خوب انیمیشنی است که بتواند وویزگیهای اساسی محصول را بیان کند ونکات مثبت ان را  برجسته و اغراق امیز جلوه دهد. و محصول را به شکلی جذاب ارائه دهد طوری که مشتری را ترغیب به خرید کند.

  هنگامی که یک کمپانی SEO سازمان یافته برای کمک به افزایش کارایی یک فیلم بازاریابی تاسیس شد ، شروع به گرفتن رتبه بهتری تحت کلمات کلیدی انتخاب شده می کند و از این رو ، به سمت جذب ترافیک بیشتر که همانا مشتریان بالقوه شما هستند می رود.این امر به ایجاد یک برند شخصی کمک می کند که هنوز یکی از مهمترین مزیت های انیمیشن در تبلیغات است. این یک واقعیتی انکار نشدنی است که  ، گرافیک رایانه ای  شما را در تبلیغ برند  منحصر به فرد می کند .هنگامی که شبیه سازی ها موفق به جذب فرکانس های عاطفی مشتریان بالقوه می شوند ، آنها شروع می کنند تا خود را با انیمیشن درگیر کنند.و بعد از مدتی ، این افراد هستند که به مشتری های وفادار تبدیل می شوند.پس  شرکت های  تولید کننده انیمیشن هایی  حرفه ای با قدرت ارتباط بالا موفق به  تاثیرات  جهانی در دنیای انلاین میشوند .

  راه های بهره برداری بیشتر از تبلیغات انلاین چیست؟

  تا حد ی که ممکن است از رسانه های مختلف استفاده کنید. خصوصا  فیلم های متحرک را برای شروع تبلیغ  تجارت خود به کار ببرید . البته مشکل  انها این است  در اولین تلاش ویروسی نشوند ، بنابر این  تا انجایی که ممکن است ایده های متعددی را برای فیلم های خود امتحان کنید  و از شرکت های حرفه ای این کار کمک بگیرید تا دچار مشکل نشوید.

   بطور خلاصه مزایای استفاده از انیمیشن  عبارتند از :

  • آنها قادرند ایده های شما را وارد زندگی  مردم کنند

  از  این ابزار خلاق می توانید برای نمایش بصری و توضیح دادن به مشتری خود یعنی دقیقا همان چیزی از محصول خود را که می خواهید برای مشتری  برجسته کنید و یا به عبارتی  اغراقانه فریب دهید استفاده کنید و مطمئناً می تواند به شما در بستن قرارداد کمک کند.

  • قلب مشتری شما را به تپش در می اورد

   فیلم می تواند راوی یک داستان از زندگی واقعی شما باشد مثلا نحوه ورود شما به این تجارت  وفراز و فرود های  مسیر ورود تان به این  تجارت  یا اینکه چگونه این ایده می تواند زندگی سرمایه گذاران را تغییر دهد.  در واقع احساسات مشتری را بر می انگیزید و ضربان قلبش را بالا می برید

  • فیلم های متحرک قدرت Seo وب سایت شما را ارتقا می دهند

      به دلیل اینکه بیشتر موتورهای  جستجو گر صفحاتی را در بر می گیرند که دارای ویدیو هستند .  فیلم های متحرک از این طریق موقعیت  وضعیت موتور جستجوی وب سایت شما را  افزایش می دهند. همچنین ، صفحات با فیلم احتمالاً پیوندهایی دریافت می کنند. حتی ابزار بهینه سازی صفحه SEMrush از کاربران می خواهد که فیلم ها را اضافه کنند تا از دیگران متمایز شوند.

  انیمیشن ویدیویی

  • فیلم های متحرک به راحتی قابل درک هستند

  ارتقاء محصول خود از طریق یک فیلم متحرک ، به ویژه؛ سبک انیمیشن وایت برد یا سبک انیمیشن دو بعدی محصول شما را از نظر درک مشتری ساده می کند. شما واقعاً می توانید نحوه کار محصول شما به ساده ترین شکل را تجزیه کنید.

  • تماشای فیلم های متحرک بر ی عموم لذت بخش است

  در قیاس با بازیگران زنده انسانی ، انیمیشن هیچ سن ، نژاد و ملیتی خاص را ارتقا نمی دهد بلکه برای همه است .این امر بسیار حیاتی است زیرا اینترنت در حال تبدیل شدن به یک بازار جهانی است. بنابراین شما می خواهید برای همه مهم و جذاب باشید صرف نظر از اینکه چه کسی باشند.

  • به راحتی می توانید از طریق فیلم های انیمیشن برند خود را ارتقا دهید

  ویدیوی متحرک شما را قادر می کند که یکپارچه و بی نقص آرم ها ، نقشه های رنگی و تصاویر نام تجاری را در فیلم خود  جای دهید . با این حساب ، شما می توانید از طریق یک سری فیلم های متحرک ، تم های تکراری و نمادهای مارک تجاری خود  را بسازید و توسعه دهید.

  • فیلم های متحرک ابزاری موثر در بازاریابی تجاری است که باعث ارتقاء تجارت ، محصول و رسالت شما می شود .

   در نهایت برای موفقیت در طراحی انیمیش خلق یک طرح اولیه و قصه ذهنی خلاقانه و هیجان انگیزو سر گرم کننده نخستین مرحله گام نهادن در این میدان  رقابتی است ودر ادامه استفاده از فریم های مناسب و اغراق به موقع در حالات و حرکات  شخصیت های داستان  و در نهایت زمان بندی مناسب انیمیشن که در عین حال که برای مخاطب جذاب و سرگرم کننده است کسل کننده نبوده  و در نهایت منجر به تصمیم گیری به خرید کالا و خدمات شما شود.

  تولید انیمیشن

   

  برای مشاهده مقاله های بیشتر در مورد انیمیشن به وبلاگ انیمیشن پونیما مراجعه نمایید.

  نوشته شده توسط تیم تولید محتوا پونیما

  پونیما ۲۳۴ بازدید