محتوای پست ....

1398/6/20
  • لوگو چند نوع می باشد ؟ انواع لوگو

    لوگو تصویری است که نماد تجارت شما است. اما آیا می دانید 7 نوع مختلف لوگو یا آرم وجود دارد؟

    با لوگو شما می توانید کسب وکار خود را یا کسب و کار خود را برای مشتریان خود معرفی کنین

    لوگوی ماسکی

    اگرچه همه این لوگوها ترکیبی از تایپوگرافی و تصاویر هستند ، هر نوع لوگو احساس متفاوتی به کار و مارک شما می دهد. و از آنجا که لوگو شما اولین چیزی است که مشتریان جدید مشاهده می کنند .

    می خواهید مطمئن شوید که آن را به درستی دریافت کرده اید.؟

    آیا می خواهید بهترین نوع آرم یا لوگو را برای تجارت خود انتخاب کنید؟

    در اینجا 7 نوع آرم مورد نیاز برای دانستن در اینجا آورده شده است :

    1. لوگو و آرمهای مونوگرام (یا نشانک)

    آرم های مونوگرام یا نشانک ها آرم هایی هستند که از حروف تشکیل می شوند ، معمولاً با نام های تجاری. IBM، CNN، HP، HBO… متوجه یک الگوی مونوگرام می شوید .

    بله؟ آنها ابتکارات برخی از مشاغل مشهور با نامهای نسبتا طولانی هستند.

    با یادآوری 2 یا 3 کلمه ، آنها به اهداف اولیه شناسایی مارک یا شناساندن یک شرکت استفاده می شوند. بنابراین منطقی است که آنها بتوانند از مونوگرامها - که بعضاً به آنها آرم های تبلیغاتی گفته می شود - برای نمایندگی سازمان های خود استفاده کنند.

    یک نشان نامه یک آرم مبتنی بر تایپوگرافی است که از چند حرف تشکیل شده است ، معمولاً با نام های اولیه یک شرکت. نامه بطرز ساده استفاده می شود.

    در صورت داشتن یک نام طولانی ، فقط با استفاده از تنها چند آرم نشانگرهای تبلیغاتی می توانند در ساده سازی برندهای مختلف شرکت مؤثر باشند.

    به عنوان مثال ، گفتن - و به یاد آوردن - ناسا در مقابل اداره ملی هوانوردی و فضایی بسیار ساده تر است


    مونوگرام آرم Letermark HBO
    مونوگرام آرم نامه نامه ibm
    مونوگرام آرم نشانه نامه nasa

    از آنجا که تمرکز روی ابتدایی ترین هدفها است ، فونت انتخاب شده (یا ایجاد شده) بسیار مهم است تا مطمئن شوید که آرم شما فقط به آنچه شرکت شما انجام می دهد نیست بلکه در هنگام چاپ روی کارت ویزیت خوانا است.

    همچنین ، اگر در حال حاضر در شغلی مستقر نیستید ممکن است بخواهید نام کامل مشاغل خود را در زیر آرم اضافه کنید تا مردم بتوانند فوراً یاد بگیرند که شما چه کسی هستید.

    آرم سازمان فضایی ناسا

    یک نمونه از آرم یا لوگوی مونوگرام یا نشانک

    2. لوگوی کلمات کلیدی (یا logotypes)

    مشابه یک نشانک ، یک کلمه ی کلیدی یا آرم می باشد ، یک آرم مبتنی بر قلم است که تنها روی نام یک کسب و کار متمرکز است.

    به آرم ویزا و کوکا کولا فکر کنید.

    وقتی یک شرکت دارای نام مختصربفرد و مشخص است ، آرم های Wordmark در ساخت لوگو برای آنها موثر است و واقعا خوب کار می کند.

    نماد Google نمونه ای عالی از این نوع لوگو است.

    این نام به خودی خود جذاب و به یاد ماندنی است ، بنابراین ، وقتی با تایپوگرافی قوی ترکیب می شود ، این آرم به ایجاد شناخت قوی از برند کمک می کند.

    لوگوی کلمه ی کلیدی

    همچنین ، مانند یک آرم نشانگر ، تایپوگرافی یک تصمیم مهم خواهد بود. از آنجا که تمرکز روی نام شما خواهد بود ، می خواهید یک قلم را انتخاب کنید a یا یک فونت درست انخاب کنید - که جوهر کاری شماست.

    به عنوان مثال ، برچسب های مد تمایل به استفاده از قلم های تمیز و ظریف دارند که احساس راحتی می کنند ، در حالی که آژانس های قانونی یا دولتی تقریبا همیشه به متن سنتی "سنگین تر" که احساس امنیت می کند ، می چسبند.

    سوال ؟

       چه موقع از آرمهای نشانگر و کلمات علامت گذاری استفاده کنیم ؟

    اگر اتفاقی افتاده است که نام تجاری طولانی برای کسب وکار خود داشته باشید ، یک نشانک نشانگر را در نظر بگیرید. چسباندن نام تجاری به عنوان اولیه به ساده تر کردن طراحی شما کمک می کند و به همین ترتیب مشتریان با یادآوری شغل و آرم شما ، زمان آسان تری را برای یافتن شما خواهند داشت.
        اگر دارای یک شغل جدید هستید و باید نام خود را از درست کنید ، یک  کلمه مهم است ، فقط اطمینان حاصل کنید که این اسم به اندازه کافی کوتاه باشد تا بتواند از طرح استفاده کند. هر چیزی خیلی طولانی می تواند خیلی به هم ریخته به نظر برسد.
        اگر یک نام تجاری مجزا داشته باشید که در ذهن مشتریان بچسبد ، یک نشان تجاری است. نام خود را با قلم زیبا و طراحی شده ، مارک شما را به همه برچسب تبدیل می کند.
        هر دو آرم و نشانه ها و علائم کلمه ای به راحتی در مواد بازاریابی و مارک گذاری آسان می شوند ، بنابراین گزینه های بسیار سازگار برای یک تجارت جدید و در حال توسعه را ایجاد می کنند.
        بخاطر بسپارید که می خواهید هنگام ایجاد یک نشانه یا یک کلمه کلیدی ، تردید کنید. نام کسب و کار شما با قلم به تنهایی ممکن است به اندازه کافی مجزا نباشد که ظرافت از نام تجاری شما را به خود جلب کند. بنابراین مطمئن شوید که یک حرفه ای را استخدام کرده اید که چشم به جزییات دارد.

    3. علامت های تصویری (یا نمادهای آرم)

    یک علامت تصویری (که گاهی به آن علامت تجاری یا نماد لوگو گفته می شود) یک نماد یا نماد مبتنی بر گرافیک است.

    این تصویری است که وقتی شما به "لوگو" فکر می کنید به ذهن شما خطور می کند :

    آرم نماد Apple ، پرنده توییتر ، bullseye Targetye آرم های هر یک از این شرکت ها چنان مزین است و هر مارک آن چنان تأسیس شده است که مارک به تنهایی قابل رویت و تشخیص قابل تشخیص است.

    یک علامت تجاری واقعی فقط یک تصویر است. به همین دلیل ، می تواند برای شرکت های جدید یا کسانی که دارای برند تجاری شناخته نشده نیستند ، یک نوع آرم فریبنده باشد.

    لوگوی تصویری

    بزرگترین چیزی که باید هنگام تصمیم گیری برای رفتن با یک علامت تصویری در نظر بگیرید این است که چه تصویری را انتخاب کنید.

    این چیزی است که تمام وجود خود را در شرکت شما خواهد داشت.

    شما باید در مورد پیامدهای گسترده تر تصویری که انتخاب می کنید فکر کنید که :

    آیا می خواهید به نام خود بازی کنید (مانند جان دیر با آرم گوزنها خود را انجام می دهد)؟

    یا به دنبال ایجاد معنای عمیق تری هستید (فکر کنید چگونه ارواح اسنپ چت به ما می گوید این محصول چه کاری انجام می دهد)؟

    یا آیا می خواهید یک احساسات را برانگیزید (همانطور که بنیاد حیات وحش جهانی با تصویر پیچیده خود از پاندا - گونه ای شایان ستایش و در معرض خطر) انجام می دهد؟

    4- علائم انتزاعی آرم

    یک علامت انتزاعی نوع خاصی از آرم تصویری است. به جای اینکه یک تصویر قابل تشخیص باشد - مانند سیب یا پرنده - این یک شکل هندسی انتزاعی است که نشان دهنده تجارت شما است.

    چند نمونه مشهور شامل آرم BP starburst-y ، دایره تقسیم شده Pepsi و گل آدیداس نوار-y است.

    مانند همه نمادهای آرم ، علائم انتزاعی بسیار خوب کار می کنند زیرا مارک شما را به یک تصویر واحد متراکم می کند. با این وجود ، به جای اینکه محدود به تصویری از چیزهای قابل تشخیص باشید ، آرمهای انتزاعی به شما این امکان را می دهند تا چیزی را بی نظیر و منحصر به فرد برای نشان دادن نام تجاری خود بسازید.

    لوگوی انتزاعی

    فایده یک نشان انتزاعی این است که شما بدون تکیه بر پیامدهای فرهنگی یک تصویر خاص می توانید آنچه را که شرکت شما به صورت نمادین انجام می دهد ، منتقل کنید.

    از طریق رنگ و فرم می توانید معنا و مفهوم را نسبت داده و احساسات را در مورد برند خود پرورش دهید.

    (به عنوان نمونه ، به این فکر کنید که Nike swoosh چگونه به معنای حرکت و آزادی است).

    5- لوگوی ماسکی

    آرم های ماسکی آرم هایی هستند که یک شخصیت مصور را در بر می گیرند. اغلب رنگارنگ ، گاه کارتونی ، و همیشه سرگرم کننده ، نماد ماسک یک راه عالی برای ایجاد سخنگوی برند بسیار شخصی شماست .

    لوگوی ماسکی

    ماسک به سادگی یک شخصیت مصور است که نمایانگر شرکت شما است.

    به عنوان سفیر برای تجارت خود از آنها فکر کنید. تابلوهای مشهور شامل Kool-Aid Man ، سرهنگ KFC و آقای Peanut Planter است.

    ماسک ها برای شرکت هایی که می خواهند با توسل به خانواده ها و کودکان ، فضایی سالم ایجاد کنند ، عالی هستند. به تمام آن ماسکها در مسابقات ورزشی و پویایی فوق العاده ای که ایجاد می کنند با درگیر شدن با مخاطب فکر کنید!

        چه زمانی از آرم های تصویر و نماد استفاده کنیم ؟

    یک علامت تصویری به تنهایی می تواند مشکل باشد. اگر از قبل یک مارک تجاری معتبر داشته باشید موثر است اما این یک قانون سخت و سخت نیست.

    اگر نام شما خیلی طولانی است ، می توانید از مارک های تجاری به نفع خود استفاده کنید تا کار شما به صورت گرافیکی انجام شود و همچنین می توان از آنها برای انتقال ایده یا احساس مورد نظر استفاده کرد.
        علامت های تصویری و انتزاعی نیز برای تجارت جهانی کاملاً خوب عمل می کنند ، اگر به عنوان مثال یک نام تجاری خود را به ترجمه وام نمی دهد.
        اگر پیش بینی تغییرات در مدل تجاری خود در آینده باشید ممکن است بهترین علامت تصویری نباشد. ممکن است شروع به فروش پیتزا کنید و از پیتزا در آرم خود استفاده کنید اما وقتی شروع به فروش ساندویچ یا همبرگر می کنید یا حتی تولید می کنید چه اتفاقی می افتد؟
        علائم انتزاعی به شما امکان می دهد تا تصویری کاملاً منحصر به فرد برای تجارت خود ایجاد کنید ، اما بهترین راه برای طراحی حرفه ای هایی است که می دانند چگونه رنگ ، شکل و ساختار با هم ترکیب می شوند تا معنا پیدا کنند.
        اگر می خواهید از بچه های خردسال یا خانواده ها استفاده کنید ، به فکر ایجاد یک ماسک باشید.

    یکی از مزایای بزرگ لوگوی ماسکی این است که می تواند تعامل با مشتری را بهتر کند ، بنابراین این یک ابزار عالی برای بازاریابی رسانه های اجتماعی و همچنین رویدادهای بازاریابی در دنیای واقعی است.

    منظورم این است که چه کسی نمی خواهد با Pillsbury Doughboy سلفی بگیرد؟
        به یاد داشته باشید که یک لوگو ماسک تنها بخشی از یک آرم و مارک موفق است و ممکن است نتوانید از آن در تمام مواد بازاریابی خود استفاده کنید.

    به عنوان مثال ، یک تصویر کاملاً دقیق ممکن است روی کارت ویزیت چاپ خوبی نداشته باشد. بنابراین در نوع بعدی طراحی آرم در زیر ، علامت ترکیبی ، توجه کنید.

    6. لوگو یا آرم ترکیبی

    یک علامت ترکیبی یک آرم است که از یک علامت کلمه یا نشانک ترکیبی و یک علامت تصویری ، علامت انتزاعی یا ماسک تشکیل شده است.

    تصویر و متن را می توان به صورت کنار هم قرار داد ، روی هم قرار گرفت و یا در کنار هم قرار گرفت تا یک تصویر ایجاد شود.

    برخی از آرمهای مارک ترکیبی شناخته شده شامل Doritos ، Burger King و Lacoste هستند.

    لوگوی ترکیبی

    از آنجا که یک نام با تصویر در ارتباط است ، یک علامت ترکیبی یک انتخاب همه کاره است ، که متن و نماد یا ماسک با هم برای تقویت برند شما کار می کنند.

    با یک مارک ترکیبی ، مردم نیز بلافاصله شروع به پیوند دادن نام شما با علامت تصویری یا لوگوی ماسک شما خواهند کرد! در آینده ممکن است بتوانید به طور انحصاری به یک نماد آرم تکیه کنید و لازم نیست که همیشه نام خود را وارد کنید.

    همچنین ، به دلیل ترکیب یک نماد و متن ، یک تصویر مجزا را در کنار هم ایجاد می کنند ، این آرم ها معمولاً ساده تر از یک علامت تصویری هستند.

    7. لوگوی نشان

    یک لوگو یا آرم نماد یا نشانی از قلم داخل یک نماد یا یک نشان تشکیل شده است. مدالها ، مهر و مومها را فکر کنید. این آرم ها ظاهراً سنتی به نظر می رسند که می تواند تأثیر چشمگیری بگذارد ، بنابراین اغلب برای بسیاری از مدارس ، سازمان ها یا سازمان های دولتی گزینه انتخابی هستند.

    صنعت خودرو نیز به آرم های نماد بسیار علاقه دارد.

    در حالی که آنها از سبک کلاسیک برخوردار هستند ، برخی از شرکتها به طور موثر مدرن سازی نمادهای سنتی را با طرحهای آرم متناسب با قرن بیست و یکم مدرن کرده اند (به نماد پری دریایی نمادین Starbucks ، یا تاج معروف هارلی دیویدسون فکر کنید).

    لوگوی نشان

    این واقعیت که نام و نماد به طور کامل با هم درآمیخته اند ، می توانند نسبت به انواع آرم های ذکر شده کمتر متناسب باشند.

    طراحی نمادی پیچیده تکرار در همه مارک های آسان نخواهد بود.

    برای کارتهای ویزیت ، یک نماد شلوغ ممکن است خیلی دشوار خوانده شود. همچنین ، اگر قصد دارید از این نوع آرم ها روی کلاه ها یا پیراهن ها گلدوزی کنید ، باید واقعاً طرحی بسازید که در یک طرف ساده باشد یا به سادگی امکان طراحی شود .

    بنابراین ، به طور معمول ، طراحی خود را بدون عارضه نگه دارید و با ظاهری پررنگ و جسورانه دور خواهید شد که به شما شبیه حرفه ای متمایل می شود.

    چه موقع از نشان های ترکیبی یا آرم استفاده کنید ؟

    یک علامت ترکیبی تقریباً برای هر تجارت دیگری در آنجا انتخاب خوبی است. این همه کارها ، معمولاً بسیار منحصر به فرد و محبوب ترین انتخاب آرم در بین شرکت های برجسته است.

    (ما همچنین می بینیم که بسیاری از آرمهای مارک ترکیبی در 99 طراحی طراحی می شوند.)


         ظاهر سنتی نماد ممکن است مورد توجه بسیاری از آژانس های عمومی و مدارس باشد اما می تواند به خوبی هر تجارت خصوصی در آینده و به ویژه در صنایع غذایی و آشامیدنی را مورد استفاده قرار دهد :

    فکر کنید به برچسب های آبجو و فنجان های قهوه (Starbucks!). اما به یاد داشته باشید که هنگام ایمنی کردن جزییات آن ، شما هنوز هم طرحی را می خواهید که بتوانید همه مواد بازاریابی خود را مرتباً چاپ کنید.

    گروه توسعه طراحان پونیما آماده ی ارائه و طراحی لوگو با انواع مختلف می باشد که برای شرکت با کسب و کار شما مناسب و ارزشمند باشد

    پونیما ۴۱۱ بازدید