محتوای پست ....

1398/12/20
 • انواع سئو

  تفاوت این ها در زمان، هزینه و ریسک است.

  انواع سئو سایت را به دقت در این مقاله جامع بخوانید و عجله ای برای به دست آوردن جایگاه و بازدید زیاد نداشته باشید. همانطور که در کسب و کار فیزیکی نباید برای پیشرفت عجله کنیم و فقط باید تلاش کنیم زیر ساخت و کارهای بهینه و مشتری پسند انجام دهیم. در کسب و کار اینترنتی و وب سایت ها نیز همینطور است.

   

  انواع سئو از نظر دسته بندی :

  انواع سئو از نظر دسته بندی

   

  1. سئو داخلی (on page SEO)

  سئو داخلی چیست ؟

  عملیاتی که با هدف بهینه سازی بر روی صفحات سایت انجام میگیرد مثل کار روی محتوا سایت، سرعت سایت، لینک های داخلی، طراحی UI,UX و عملیاتی که در جهت افزایش رتبه سایت در موتور جستجو انجام می دهیم سئو داخلی یا On Page SEO می گویند.

  بررسی سئو داخلی :

  سئو داخلی می تواند به صورت سئو کلاه سفید یا سئو کلاه خاکستری باشد که در پایین توضیح می دهیم و اینکه با وجود الگوریتم های جدید گوگل که به صورت هوش مصنوعی کار میکنند اهمیت محتوا و سئو داخلی بیشتر و بیشتر شده است و باید بیشتر روی محتوا داخلی به کمک الگوریتم های گوگل تمرکز کنیم.

  کاربرد های سئو داخلی :

  امروزه با وجود الگوریتم های تازه ارائه شده توسط گوگل کاربرد سئو داخلی بیشتر به چشم می آید. زیرا سئو داخلی قبل از هر کاری اهمیت زیادی برای موتورهای جستجو از جمله موتور گوگل دارد به همین جهت برای دادن رتبه به سایت هایی که کارهای اصولی و محتوای بهینه دارند الگوریتم هایی را به وجود آورده اند تا سایت های فیک و تقلبی از میان برداشته شوند با مطالعه الگوریتم های گوگل می توانید کاربرد آنها و اهمیتی که الگوریتم ها امروزه دارند به کار بگیرید زیرا اگر کسی از این الگوریتم ها غافل شود به مشکل بزرگی از جمله اسپم یا پنالتی شدن صفحات مواجه می شود.

  بیشتر بخوانید: الگوریتم های گوگل و انواع آن

  هدف سئو داخلی :

  هدف سئو داخلی این است که موتورهای جستجو و کاربران بتوانند به راحتی مطالب سایت ما را را پیدا کرده استفاده و درک نمایند. سئو داخلی به طور کلی به موتور جستجو و بازدیدکنندگان (کاربران) کمک می کند تا تصمیم بگیرند که محتوای سایت قابل درک بوده و کاربران را به هدف خود از جستجو برساند زیرا سئو داخلی بر روی محتوا سایت متمرکز می شود.

   

  تصویر سئو داخلی سایت

   

  برای انجام سئوی داخلی باید مواردی را انجام یا تقویت نماییم که عبارتند از :

  - بهینه‌سازی آدرس URL  صفحات

  موتور های جستجو از جمله گوگل به آدرس تمامی صفحات سایت توجه می‌کند. هر چه این آدرس‌ها توصیفی تر، کوتاه تر و مرتبط تر باشند ربات ها سریع خوانده و هدف سایت را مشخص میکنند.

  - بهینه سازی و تحقیق کلمات کلیدی

  باید توسط ابزار ها و یا نیازهایی که کاربران دارند تحقیق کرده و بر اساس آن ها برای مخاطبان و کاربران خود محتوا بسازید تا به سایت شما توسط موتور ها دسترسی پیدا کنند.

  - بهینه‌سازی عنوان صفحات

  عنوان صفحه همان تیتری است که در صفحه موتور جستجو نمایش داده می‌شود. سعی کنید عنوان جذابی برای صفحه مورد نظر انتخاب کنید که کلمات کلیدی اصلی داخل آن بکار رفته و مرتبط باشد. عنوان را بیشتر از 55 کاراکتر انتخاب کنید و داخل تگ H1 قرار دهید.

  - بهینه‌سازی ساختار محتوا صفحات

  این کار را با استفاده از سرنویس‌های H1، H2، H3  و … انجام ‌دهید و البته پاراگراف را نیز با تگ p یا تگهای دیگر html که برای بهینه کردن محتوا بکار میرود استفاده نمایید. این کار به موتورگوگل کمک می‌کند تا ساختار محتوا را بهتر تشخیص دهد و کاربران هم با نظم بهتری محتوا صفحات را مشاهده نمایند.

  - بهینه‌سازی انکرتکست‌ها

  انکر تکست لینک محتوایی است که به کلمه کلیدی یا لینک صفحه ای می دهیم بدون اینکه لینک در ظاهر مشخص شود مثلا در اینجا ما به کلمه کلیدی بهینه سازی سایت لینک دادیم و شما فقط رنگ آبی و متن بهینه سازی سایت را مشاهده می نمایید در حالی که یک لینک به صفحه دیگر است.

  - بهینه‌سازی توضیحات meta

  توضیحات متا (meta description) همان متنی است که در صفحات جست‌وجوی گوگل نمایش داده می‌شود. در گذشته تعداد کلمات این متن حدود 165 کاراکتر بود اما حالا این تعدا کمتر شده است و زیاد مورد توجه ربات های موتور نمی باشد. بنابراین توضیحات متا را با استفاده از کلمات کلیدی جذاب، ساده و روان به کاربران معرفی و مورد درک ربات ها قرار دهید.

  - بهینه‌سازی چگالی کلمات کلیدی

  قرار نیست محتوا پر از کلمات کلیدی باشد زیرا کلمات باید به گونه ای باشد که کاربران و موتورها متوجه منظور شما بشوند زیرا کلمات و توضیحات زیاد و نامفهوم محتوای مفید برای کاربر نمی باشد.

  - بهینه سازی لینک‌ های داخلی

  در اینجا دو نوع لینک داریم یکی لینک به صفحات داخلی یا همان لینک بیلدینگ و دومی لینک به صفحات سایت های مرتبط دیگر که هر دو دارای اهمیت می باشد و باید هر دو را به کار بگیرید زیرا لینک به صفحات داخلی باعث می شود کاربران در صفحات شما دور زده و مورد توجه آنها قرار بگیرد و دوم اینکه به سایت های دیگر لینک دهید و این نیز باعث می شود اگر سایت بزرگ و خوب مقابل محتوای بهینه و کامل تری نداشته باشد موتور اولویت شما را میگیرد و به سمت شما بک می دهد.

  - بهینه سازی کدهای نشانه‌گذاری اسکیما

  با استفاده از کدهای اسکیما به موتور میفهمانیم که این بخش از سایت و یا تگ مورد نظر درباره چه موضوعی است و راحت تصمیم بگیرد تا کاربران که دنبال ویدئو، عکس و ... هستند به صفحه ما هدایت شوند.

  - بهینه‌سازی تصاویر

  اول اینکه باید تصاویر با متن و کلمه کلیدی قرار دهید و از لود صفحه زیاد نگران نباشد چون برای اینکار می توانید حجم تصاویر را با ابزارها و برنامه های نرم افزاری کاهش دهید و به کار خود ادامه دهید زیرا تصاویر در صفحات کنار محتوا باعث کمک به خوانایی و سرگرمی کاربران می شود و ربات ها در هنگام خواندن تصاویر می توانند به صفحه شما کمک کنند و مخاطبان زیادی را هدایت نمایند. فقط در هنگام آپلود در بخش وبلاگ سایتتان و یا در تگ تصاویر ویژگی alt و title تصاویر را بنویسید موتور موضوع متن با تصویر را متوجه شود.

  - بهینه سازی ریسپانسیو سایت

  باید سایت خود را ریسپانسیو (واکنشگرا) و سازگار با تمامی پلتفرم ها از جمله موبایل و تبلت نمایید زیرا علاوه بر اینکه توسط الگوریتم های موتور گوگل خطا می دهد بلکه سایت شما را از نتایج گوگل حذف می نماید.

  - بهینه سازی پاراگراف ها

  سعی کنید به نسبت هر عنوانی که انتخاب می کنید یک پاراگراف 3 یا 4 سطری توضیح بنویسید و زیاد به صورت املایی نباشد زیرا توضیحات زیاد، هم کاربر را خسته می کند هم موتور جستجو سرعت بارگزاری سایت شما را پایین می آورد.

  - بهینه سازی لینک های داخلی و خارجی

  لینک های داخلی که در بالا توضیح دادیم باید به گونه ای باشد که مرتبط با صفحه مورد نظر باشد مثلا از صفحه طراحی بنر به صفحه بهینه سازی سایت لینک ندهید زیرا اگر مرتبط نباشد کاربر غافلگیر شده و از صفحه خارج می شود و در لینک خارجی نیز باید به صفحاتی لینک دهید که مرتبط با صفحه مورد نظر شما باشد.

  - تطابق با هدف جستجوی کاربر

  نباید برای جذب و قول زدن کاربر کلمات کلیدی و عناوین غیر مرتبط استفاده کنیم زیرا کاربران اگر وارد صفحه شما شوند و مطابق با خواسته خود را پیدا نکنند سریع از سایت خارج می شوند و این باعث افت و نرخ فرار کاربر می شود و رتبه سایت شما افت می کند.

   

  2. سئو خارجی (off page SEO)

  سئو خارجی چیست ؟

  برای بهبود رتبه سایت برخی از عملیات در خارج از سایت انجام میگیرد و ارتباطی به محتوا داخلی سایت ندارد. از جمله کار روی سوشیال (شبکه های اجتماعی)، بک لینک گیری از سایت های معتبر(لینک بیلدینگ) و یا هر چیزی که در خارج از سایت انجام میگیرد سئو خارجی یا Off Page SEO می گویند.

  بررسی سئو خارجی :

  سئو خارجی می تواند به صورت سئو کلاه سیاه یا سئو کلاه سفید باشد که در پایین توضیح می دهیم. هر چند که امروزه توسط الگوریتم های جدید گوگل محدودیت های زیادی برای سئو خارجی ایجاد شده ولی باز دارای اهمیت زیادی می باشد.

  کاربرد سئو خارجی در سئو سایت :

  سئو سایت اگر اصولی و در طول زمان بدون استفاده از راه کارهای سئو کلاه سیاه باشد همیشه کاربردی خواهد بود زیرا علاوه بر انجام سئو داخلی باید سئو خارجی نیز به جهت شناساندن و بالا بردن بازدید سایت مورد توجه قرار گیرد تا بتوان یک سایت را به برند و جایگاه خوب رساند فقط باید الگوریتم های جدید گوگل که موتور گوگل ارائه داده را رعایت نماییم تا در دام الگوریتم های گوگل نیافتیم. با توجه به بررسی های تازه انجام شده توسط شرکت MOZ باز بک لینک گیری که از کاربرد های سئو خارجی می باشد در اولویت سئو سایت می باشد.

  هدف سئو خارجی چیست ؟

  هدف سئو خارجی کمک به موتورهای جستجو از جمله گوگل در شناسایی و دادن رتبه و جایگاه به سایت مورد نظر می باشد که برای این منظور با کار روی لینک ها و تبلیغات که توسط سئو کار برای سئو خارجی انجام میگیرد به کار می رود.

   

  تصویر سئو خارجی سایت

   

  دلیل اینکه از بین موتور های جستجوی موجود اکثرا از موتور گوگل صحبت می شود به این دلیل می باشد که بسیار محبوب بوده و در جایگاه اول موتور های جستجوگر قرار دارد.

    بیشتر بخوانید: موتور جستجو چیست؟ انواع موتور جستجو برتر

  برای انجام سئوی خارجی باید مواردی را انجام یا تقویت نماییم که عبارتند از :

  - دریافت بک لینک از وبسایت های معتبر و مرتبط

  سعی کنید از سایت های مرتبط در زمینه کاری خود و سایت هایی که رتبه بالاتری در الکسا دارند بکلینک بگیرید زیرا اگر چنین نباشد موجب افت سایت و اسپم صفحات سایت شما می شود.

  - ذکر شدن نام برند در منابع دیگر

  برندینگ یکی از روش های خوب برای جذب کاربران می باشد زیرا اگر کاربران برند شما را بشناسند و به شما اعتماد کنند بیشتر به شما سر میزنند و سایت شما را مورد توجه قرار می دهند بنابراین این بازدید ها و مراجعات مکرر باعث افزایش رتبه و جایگاه صفحات شما می شود.

  - به دست آوردن نظرات مثبت

  در اکثر موارد برای جذب مشتریان جدید باید مشتریان قدیمی را راضی و نظرات مثبت دریافت نمایید. بنابراین برای این کار باید خدماتی که در سایت خود ارائه می دهید یا در سایت های دیگر فعالیت می کنید باید روی نظرات تمرکز کنید و از کاربران نظرات مثبت دریافت نمایید تا دیگر کاربران که از اسیت های دیگر مراجعه می نمایند با طرز تفکر مثبت و دلخواه بیایند.

  - انجام تبلیغات پولی یا مبادله ای

  در برخی مواقع تبلیغات برای شناسایی برند و یا مراجعه کاربران به صورت پولی یا به صورت مبادله ای صورت بگیرد تا رتبه و جایگاه سایت با سرعت بیشتری بالا برود برای این منظور با انجام تبلیغات پولی در سایت های دیگر یا با مبادله که به صورت لینک به لینک یا خدمات رسانی صورت می گیرد انجام دهید تا کاربران به سایت شما نیز مراجعه کنند.

  - فعالیت روی سوشیال ها

  امروزه با فعالیت و حضور کاربران در شبکه های اجتماعی سئو کارها نیز برای دریافت لینک و جذب کاربران از آنها روی این شبکه ها فعالیت می نمایند و بسیار با اهمیت و کاربردی می باشد و توصیه می نماییم که حتما در این شبکه ها فعالیت نمایید و حتی با تبلیغ و ایجاد پیج به صورت فعالیت مداوم برای جذب کاربر به صورت خارجی اقدام نمایید.

   

   

  3. سئو فنی

  سئو فنی یعنی ایجاد تغییرات فنی که باعث می شود موتورهای جستجو بتوانند سایت را بهتر بررسی، ایندکس و رتبه بندی نمایند.

   

  تصویر سئو فنی سایت

   

  کارهایی که باید برای سئو فنی انجام دهیم :

  - استفاده از ابزارهای که سئو و بهینه سازی سایت را مشخص میکند تا بتوانیم ایرادات را رفع نماییم.

  - کار با ابزارهایی که صفحات و محتوای کپی و تکراری را مشخص می نماید. در صورت مشاهده اصلاح و حذف محتوای کپی و تکراری.

  - کار با ابزار هایی که کلمات کلیدی که کاربران جستجو میکنند برای .

  - بهبود سرعت سایت با بررسی ابزارهای گوگل و یا دیگر شرکت ها.

  - استفاده از تگ های کنونیکال برای جلوگیری از محتوای تکراری.

  - بررسی سرور سایت و ترافیک سایت جهت بالا بردن سئو سایت و امنیت سایت.

  - استفاده کردن از تگ های hreflang برای محتوای چند زبانه.

  - بهینه سازی txt برای بهبود بررسی سایت توسط خزنده ها.

  - بکارگیری تیم پشتیبانی برای خدمات رسانی و رفع مشکلات کاربران و پاسخگویی.

  No Index - کردن محتوای ضعیف.

   

  انواع سئو از نظر تکنیک :

  در ادامه میبینید که سئو کلاه سفید بهتر از سئو کلاه سیاه است. زیرا خود گوگل نیز تکنیک سئو کلاه سفید را پیشنهاد می دهد و در صورتی که کسی از سئو کلاه سیاه استفاده نماید توسط موتور جستجو گوگل اسپم یا پنالتی می شود.

   

  تصویر انواع سئو از نظر تکنیک

   

  1. سئوی کلاه سفید : (White Hat SEO)

  سئو کلاه سفید چیست ؟

  سئو کلاه سفید یا همان سئو اخلاقی به مجموعه تکنیک ها، روشها و استراتژی هایی که از قوانین و راهنمایی های موتورهای جستجو که برای بالا بردن طبیعی و قانونی رتبه سایت ها بکار می روند و تبعیت میکنند سئو کلاه سفید یا White Hat SEO می گویند.

  هدف سئو کلاه سفید :

  هدفی که سئو کلاه سفید دارد این است که وبمسترها و سئو کارها بتوانند با روش های فنی و اصولی که مورد تایید موتور ها و الگوریتم هایشان است کار کنند زیرا منطق اصلی سئو بکارگیری سئو کلاه سفید به صورت طبیعی(ارگانیک) با استفاده از روش های سئو داخلی و سئو خارجی که در بالا تعریف کردیم می باشد در غیر این صورت سایت مورد حمله قرار میگیرد و رتبه و جایگاه خود را از دست می دهد.

  بررسی سئو کلاه سفید :

  در اصطلاح فنی سئو کلاه سفید به معنی فریب یا دستکاری موتورهای جستجو نیست. همانطور که گفتیم این روش به صورت طبیعی و در طول زمان با استفاده از دستورالعمل ها و سیاست های صحیح که توسط سئو کاران ارائه می شود بکار می رود تا رتبه سایت بالا برود. بنابراین اگر می خواهید سایت خود را همیشه و در طول زمان رتبه بندی کنید حتما از این روش استفاده کنید و مواردی که در بالا به سئو داخلی و سئو خارجی گفتیم بسنده کنید.

   

  تصویر سئو کلاه سفید

   

  2. سئوی کلاه سیاه : (Black Hat SEO)

  سئو کلاه سیاه چیست ؟

  به مجموعه ای از دستورات که به منظور فریب و دستکاری الگوریتم های موتور های جستجو با هدف بالا بردن رتبه و جایگاه سایت در نتایج جستجو سئو کلاه سیاه یا Black Hat SEO می گویند. این  کار غیر اخلاقی بوده و مورد تایید موتور های جستجو نمی باشد و امکان خارج شدن صفحه سایت از فهرست پایگاه داده موتورها می باشد.

  هدف سئو کلاه سیاه :

  هدف سئو کلاه سیاه دور زدن قوانین موتورهای جستجو و گرفتن رتبه و جایگاه در کوتاهترین زمان ممکن است.

  بررسی سئو کلاه سیاه :

  سئو کلاه سیاه موجب بالا رفتن بازدید سایت و گرفتن بک لینک در کوتاهترین زمان می شود که برخی سئو کاران انجام می دهند که بعد از مدتی سایت توسط موتور ها پنالتی شده و رتبه و جایگاه خود را از دست می دهد و خسارت های غیر قابل بازگشت یا زمان بر را در بر خواهد داشت بنابراین این کار قوانین را نقض میکند. شما نیز اگر تازه شروع به سئو کار کردن میکنید یا سایت خود را میخواهید به سئو کار بدهید حواصتان باشد از این روش استفاده نکنید و با حوصله و بدون عجله کار خود را پیش ببرید.

  چطور از سئوی کلاه سیاه دوری کنیم؟

  - موتورگوگل یا دیگر موتور ها را گول نزنیم.

  - محتوای با کیفیت بنویسیم و کپی نکنیم.

  - داده‌های ساختاری را با دقت اضافه کنیم.

  - از سایت های غیر مرتبط لینک سازی نکنیم.

  - هرگز لینک‌ خرید نکنیم.

  - از شبکه وبلاگ اختصاصی استفاده نکنیم.

  - قوانین موتورها و اطلاعات وبمسترها را به روز نگاه داریم.

   

  تصویر سئو کلاه سیاه

   

   3. سئو کلاه خاکستری : (Gray Hat SEO)

  سئو کلاه خاکستر چیست ؟

  روش‌هایی که سئو کلاه سفید با سئو کلاه سیاه با هم تلفیق می‌شوند را سئو کلاه خاکستری می‌گویند.

  تعریفی که جان اندرو، متخصص سئو، در این باره بیان کرده این است که : "سئو کلاه خاکستری" چیزی بین سئو کلاه سفید و سیاه نمی باشد. بلکه شامل تکنیک هایی است که اگر گوگل متوجه استفاده از آن ها شود، سایت را جریمه می کند.

  سئوکار های حرفه ای خاکستری در این زمینه کارهایی را انجام می دهند که هنوز الگوریتم های موتور گوگل آنها را شامل جریمه یا پنالتی نمی داند.ولی هنوز هم در دسته سئو کلاه سفید قرار نمی گیرند. سئو کار ها دوست دارند از روشهایی استفاده کنند که در کوتاه مدت پاسخ بهتری تولید به دست آورند. اما باید در نظر داشت که آیا در طولانی مدت نیز این روشها مناسب می باشند؟

  جالب است  بدانید که خیلی از متدهایی هستند که برخی به آنها خاکستری می گویند برای برخی در دسته سئو کلاه سیاه و برای برخی در دسته سئو  کلاه سفید قرار می گیرد. چون خیلی از سئوکار ها هنوز الگوریتم های گوگل را کامل درک نکرده اند.

  هدف سئو  کلاه خاکستری :

  هدف بکارگیری تکنیک هایی از سئو است که هنوز توسط الگوریتم ها شامل جریمه نیستند و سریعتر از سئو سفید رتبه و جایگاه بالاتری را به دست می آورند. تکنیک های سئو کلاه خاکستری را در این مقاله مرور بررسی می کنیم ؛

   

  تصویر سئو کلاه خاکستری

   

  بررسی سئو کلاه خاکستری : 

  اگر تکنیک های سئو خاکستری توسط حرفه ای ها مورد استفاده قرار بگیرد، می تواند موثر باشد، ولی باید بدانید که با این روش در لبه پرتگاه هستید و یک اشتباه و یا یک الگوریتم جدید گوگل که احتمال شناسایی این روش ها را داشته باشد بسیار خطرناک است و احتمال نابودی سایت را دارد.

  سئو خاکستری در حال حاظر بدون خطر است. ولی در آینده سایت های سئو شده با این روش ممکن است مورد جریمه موتور گوگل قرار گیرند. بنابراین استفاده از تکنیک های ذکر شده سئو خاکستری ریسک بالایی دارد و زیاد پیشنهاد نمی شود. هر گونه استفاده از این تکنیک میتواند عواقب جبران ناپذیری برای سایت داشته باشد.

  آیا باید از روش های سئو کلاه خاکستری استفاده کنیم ؟
  اگر با روش های آن آشنا نیستید، توصیه می کنیم استفاده نکنید. زیرا الگوریتم های گوگل از جمله الگوریتم های جدید که بر پایه هوش مصنوعی هسنتد بسیار حساس بوده و رعایت نکردن بخش کوچکی از این روش به درستی ممکن است که سایت شما را دچار جریمه کند. بنابراین هر یک از اسه روش سئو سفید، سیاه و خاکستری اگر قوانین الگوریتم ها را نقض کند برای سایت مشکل ایجاد میکند از جمله افت بازدید و یا اگر به درستی استفاده شود باعث افزایش بازدید و به دست آوردن رتبه و جایگاه خوب در گوگل می شود ولی باید دقت کنید که در طولانی مدت این بازدید و  جواب مثبت پایدار بماند.

   

  تصویر انواع سئو سایت از نظر تکنیک

   

  روش های سئو کلاه خاکستری :
  - خرید دامنه

  برخی از دامنه ها هستند که دیگر مورد استفاده نیستند و یا منقضی شده اند ولی امتیاز و رتبه هم راستا یا بالاتر از سایت شما دارن را با پول ناچیزی خریداری و برای بکلینک سازی استفاده نمایید.

  - اکانت های  شبکه های اجتماعی متعدد

  می توانید با ساخت چندین اکانت دیگر و فعالیت در آنها به نفع سایت خود لینک دریافت کنید از جمله : لینکدین، اینستاگرام و ...

  - طراحی مجدد سایت

  می توانید بعد از مدتها و یا سال ها طراحی و کد نویسی سایت خود را با محتوا و لینک های قبلی به درستی و اصولی طراحی (به روز رسانی کنید) تا الگوریتم ها به دلیل تازگی و تغییرات در سایت ارزش جدید و بیشتری به سایت شما بدهند.

  - کامنت گذاری در سایت خود و دیگر سایت ها

  می توانید در صفحات سایت خود و دیگر سایت های مرتبط در بخش کامنت ها یادداشت گذاری و لینک دهید ولی باید دقت کنید که توسط صاحبان سایت و الگوریتم ها مورد جریمه و اسپم قرار نگیرید. یعنی کاملا حرفه ای و مثل کاربر عادی رفتار کنید.

  - بک لینک دادن به سایت خود

  می توانید با خرید بک لینک قانونی از سایت هایی که ریپورتاژ خبری دارند یا سایت هایی که تبادل لینک می کنند این کار را انجام دهید ولی باید مواظب باشید که لینک شما پاک نشود و کاملا اصولی بکار رود.

  - کلیک برروی دکمه های شبکه های اجتماعی

  می توانید با استفاده از تغییر ip خود در شبکه های اجتماعی و کلیک روی لینک های خود به سایت هدایت شوید که این روش نیز ریسک دارد و روش قدیمی می باشد ولی باز هم کاربرد دارد.

  - قراردادن لینک در ایمیل سایت های خبری

  با این روش به سایت های خبری ایمیل می دهید که لینک سایت شما را در خبرنامه های خود بگذارند و در عوض هزینه ای را پرداخت کنید.

  - آپدیت کردن سایت به روش کلاه خاکستری

  در این روش ویرایش به صورت صوری و نمادین می باشد طوری که در حد تغییر تاریخ انتشار، به روز رسانی، ویرایش مکان تگ ها، درج کدهای مکان دهی و ... که هدف فریب ربات های موتور گوگل است.

  - بکلینک از سایت ها و بلاگ ها در سئو کلاه خاکستری

  در این روش اگر لنکی خریداری هم شده باشد در بازه ای که زمان خریداری شده به اتمام میرسد را دوباره خریداری میکنند تا موتورها متوجه آن نشود و از سایت های مرتبط انجام می شود و حتی متن انکر تکست ها را طوری جذاب می نویسند که کاربران روی آنها کلیک نماید.

  - کلمات کلیدی در سئو کلاه خاکستری

  در سئو کلاه سفید تحقیق کلمات کلیدی به صورتی انجام می شود که مرتبط با سایت باشد و کلمه ای که بیشترین ترافیک را دارد را استفاده می کنند ولی در سئو خاکستری بر اساس پر مخاطب ترین کلمه انتخاب و محتوا نویسی و بکار می رود که امکان دارد مرتبط با سایت هم نباشد.

   

  اکثر سئو کارها و وبمستر ها از روش‌هایی که صرفاً  تکنیک کلاه سیاه یا کلاه سفید است استفاده نمی‌کنند و بدون اینکه خود متوجه شوند روش آن‌ها سئو کلاه خاکستری است.

   

  نتیجه گیری :

  با توجه به این مقاله که یک مقاله جامع از انواع سئو است به این نتیجه می رسیم که سئو از نظر دسته بندی سه نوع سئو داخلی، سئو خارجی و سئو فنی می باشد و از نظر تکنیک نیز به سه حالت سئو سفید، سیاه و خاکستری می باشد و همه اینها در سایت ها بکار می رود و یسریا با بکارگیری سئو کلاه سیاه یا خاکستری در کوتاهترین زمان به رتبه و جایگاه خود می رسند و یکسری با اصول و در طول زمان این کار را با روش های سئو کلاه سفید انجام می دهند که هر دو به نتیجه می رسند ولی سئو سفید در طولانی مدت همیشه ماندگار و برند خواهد شد ولی سئو سیاه در مدت زمان کوتاه از رده خارج شده و نابود می شود.

  پس توصیه ما برای شما به عنوان یک سئو کار این است که سعی کنید از روش سئو کلاه سفید استفاده کنید تا همیشه در کسب و کار خود پا برجا باشید. زیرا دنیای اینترنت همانند دنیای فیزیکی است و کسی موفق می شود که با سابقه و در طول مدت با تجربه های زیاد پیش برود نه با کارهای غیر اخلاقی و پایمال کردن حق دیگران.

   

  تصویر انواع سئو

   

  امیدواریم از خواندن این مقاله و زمانی که گذاشتید لذت برده و به خوبی یاد گرفته باشید زیرا هدف تیم سئو پونیما آموزش و به اشتراک گذاری علم تخصصی سئو می باشد.

  پیشنهاد پونیما: مقالات مرتبط با سئو سایت

  پونیما ۲۴۰ بازدید