محتوای پست ....

1398/10/28
 • انواع بنر، انواع بنر چاپی و چند نوع بنر داریم ؟

   

  انواع بنر :

  بنر ها انواع مختلفی دارند و نسبت به شرایط و موقعیت مکانی فرمت بنر ها نسبت به هم فرق دارد بنابراین طراحی بنر می تواند در همه آنها یکی باشد. مثلا اگر یک بنر برای سایت بخواهید قرار دهید باید از یک بنر با فرمت های jpg,png,gif و ... که برای نمایش در صفحات سایت قابل مشاهده است. که می تواند به صورت متحرک یا کلیکی و یا ثابت باشد. در ادامه از انواع بنر بیشتر اطلاع خواهیم داد تا بیشتر اطلاع یابید.

    بیشتر بخوانید: تعریف بنر

  1. بنر متحرک:

  از انواع بنر؛ بنر های متحرک همان موشن های بی صدا هستند که برای تبلیغات در سایت ها و معرفی کسب و کار و ... که با فرمت GIF استفاده میشود تا حجم پایینی داشته باشد و سرعت بارگزاری سایت را پایین نیاورد. هچنین به خاطر پیشوند فایل ها به آن، گیف هم گفته می‌شود که یک انتخاب هوشمندانه برای تبلیغات می باشد.

  بنر متحرک

   

  2. بنر استاتیک:

  از انواع بنر؛ بنر استاتیک توسط یک طراح سایت که با زبان های پایه از جمله HTML , CSS طراحی می شود که میتواند چند صفحه ای باشد و روی یک هاست با دامنه انتخاب شده روی سایت به نمایش گذاشته شود و در پلتفرم های مختلف نیز قابلیت جابجایی تصاویر و رنگ ها را دارد در حالی که یک عکس با فرمت PNG , JPG این قابلیت را ندارد.

  بنر استاتیک

   

  3. بنر ثابت:

  از انواع بنر؛ بنر ثابت یکی از رایج ترین بنر های موجود می باشد. که در فضای اینترنت یا در پلتفرم ها استفاده می شود و در واقع با استفاده از بنر های ثابت، به ساده ترین روش موجود ، نام تجاری، کسب و کار و یا محصولات خود را به اشتراک میگذارید.

  بنر ثابت

   

  4. بنر چاپی:

  از انواع بنر؛ بنر چاپی نیز با استفاده نرم افزار های طراحی با فرمت های JPG , PNG , PSD , TIFF که فرمت مناسب برای چاپ می باشند را بکار میبریم زیرا امکان دارد حجم فایل چاپی بیشتر باشد و حتی بارگزاری در سایت امکان پذیر نمی باشد و نیاز به چاپ و نمایش در فضای بیرون دارد استفاده می شود.

  بنر چاپی

   

  انواع بنر چاپی :

  1. بنر پارچه‌ ای :

  بنر ها حاوی پیام‌ها و اطلاعات تبلیغاتی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ... هستند. لذا ابعاد و اندازه بنر در جلب توجه اطلاعات نقش مهمی دارد به عبارت دیگر هرچه چاپ بنر عریض‌تر و بزرگتر باشد قابلیت دید بهتری از نمای دور برای مخاطب را دارد.

  بنر پارچه ای

   

  2. بنر دوطرفه (دورو) :

  قابلیت چاپ بر هر دو سطح (پشت و رو) را دارد و از جمله کاربردهای مهم این نوع بنر، لمپوست بنر است.لمپوست بنر سازه‌ای است که چاپ بنر دو طرفه بر روی آن نصب می‌شود و وسط پارک‌ها، جاده‌های دو طرفه یا بولوارها قرار می‌گیرد تا مخاطب بتواند پیام هر دو طرف را به راحتی مشاهده ‌کن

  بنر دوطرفه

   

  3. بنر مش :

  یکی دیگر از انواع چاپ بنر از جنس پلی‌استر، به‌صورت شبکه‌ای دارای سوراخ‌های ریز، (با نام انگلیسی One Way Vision Film) است که امکان گذر نور و دیدن فضای پشت بنر را فراهم می‌کند و اگر بخواهیم بنر را به مدت طولانی تری در جایی نصب کنیم بنر مش انتخاب مناسبی است زیرا موجب مختل شدن عبور و مرور و دید افراد نشده و به علت عبور هوا از میان سوراخ ها به راحتی کنده نمی‌شود.

  بنر مش

   

  4. بنر سولیت :

  بنرهایی هستند که به دلیل دارا بودن سطح صاف و یکدست، قابلیت چاپ تصاویر با رزولوشن بالا و کیفیت بسیار عالی در نمایش طرح و رنگ را دارند.

  بنر سولیت

   

  5. بنر شبرنگ :

  با نام بنر رفلکتیو، بافتی لانه زنبوری شکل دارد و با خاصیت جذب و انعکاس نور در محیط‌های تاریک، کارکرد وسیعی در فضاهای بدون نور، که روشنایی چندانی برای مشاهده سطح بنر وجود ندارد و سطح بنر صرفا با نور چراغ اتومبیل‌ها روشن می‌شود، دارد. چاپ بنر شبرنگ بسیار خیره کننده بوده و موجب جلب توجه مخاطبان می‌شود همچنین موجب صرفه‌جویی در مصرف برق شده و طول عمر و ماندگاری بالایی دارد. از این بنر می‌توان در مکان‌هایی که دور از برق هستند، استفاده کرد.

  بنر شبرنگ

    بیشتر بخوانید: اندازه بنر ها

  هدف پونیما ارائه بهترین راهکارهای کاربردی در رابطه با تمام مباحث گرافیک می باشد. و در این زمینه ایده های بسیار خاص و جالبی ارائه می دهد که برای علاقمندان به یادگیری و سفارش طراحی بنر بسیار مفید و سودمند می باشد.

   

  طراحی بنر

    پیشنهاد پونیما: وبلاگ پونیما

  پونیما ۲۱۵ بازدید