محتوای پست ....

1398/9/6
 • سیستم عامل اندروید چیست؟ آیا اندروید بهتر است یاios  ؟

  اندروید به چه معنا می باشد؟ اندروید چه ویژگی هایی دارد؟ معنی واژه اندروید چیست؟ اپلیکیشن اندروید چیست؟هر آنچه که در رابطه با اندروید باید بدانید

  تصور کردن دنیا بدون سیستم عامل اندروید ;ار بسیار دشواری و نا امید کننده می باشد.

  حدود 10 سال از عرضه سیستم عامل اندروید به بازار می گذرد که اکنون بیش ار 2 میلیارد کاربر دارد و جزء محبوب ترین سیستم عامل دنیا به شمار می آید پاسخ به سوال "اندروید چیست؟" کار ساده ای نیست ،با توجه به اینکه در سیستم عامل اندروید ابزار های متفاوت (گجت ها) از ظاهری یکسان برخوردار هستند ولی سیستم امل اندروید متفاوت می باشد و در انواع گوشی ها استفاده شده اند که شباهتی بهم ندارند ولی دلیل این عدم تفاوت چیست؟

  اندروید چیست؟

  طراحی اپلیکیشن

  با توجه به فراگیر بودن سیستم عامل اندروید و محبوبیت بی نظیر آن در بین کاربران ، ولی با وجود این هنوز برخی از امکانات موجود در اندروید برای برخی گیج کننده می باشند .

  حال سیستم عامل اندروید چیست؟ اندروید به چه معناست؟ به ساده ترین شکل میتوان گفت که اندروید یک سیستم عامل (متن باز= open source) می باشد .

  پس معنای open source چیست؟ سورس متن باز یعنی کد های اصلی اندروید به صورت رایگان در اختیار سازندگان قرار می گیرد و میتوانند این کد ها را ویرایش کرده و برنامه را توسعه دهند در واقع متن باز بودن اندروید امکان تغییر و قابلیت استفاده متنوع از سیستم عامل اندروید در دستگاه های مختلف مثل کنسول های بازی، یخچال ها و وسایل دیگر امکانپذیر کرده است.

  بنظرتان تفاوت اصلی اندروید با آیفون در چیست؟ در نگاه کلی هدف هر دو رفع نیاز کاربران با توجه به امکانات موجود می باشد ولی تفاوت اصلی آن قابل انعطاف پذیری بالا(شخصی سازی) اندروید می باشد که باعث متفاوت و کاربردی تر شدن سیستم عامل اندروید شده است یعنی ios  نسبت به اندروید محدود تر است.

  اندروید به چه معناست؟

  انعطاف پذیری اندروید فقط به معنای امکان تغییر در کد های آن نمی باشد بلکه به معنای امکان ایجاد تغییر در گجت های تولید شده می باشد که باعث تخصصی شدن برنامه های تولید شده می شود.

  سیستم عامل اندروید چیست؟

   اندروید خالص به چه گفته می شود؟ یا اندروید خالص چیست؟

   معنای اندروید خالص چیست؟ به چه نوع اندرویدی خالص می گویند؟ طراحی اپلیکیشن اندروید چگونه است ؟

  اندوید خالص بر خلاف سایر اندرویدها دارای اپلیکیشن های پیش فرض زیادی نمی باشد و فقط تعداد محدودی از اپلیکیشن های گوگل درآن درج شده اند ولی محدودیت برنامه ها به

  هیچ عنوان تاثیر منفی بر روی بازدهی ومحبوبیت آن نداشته است و جزء بهترین اپلیکیشن های جهان به شمارمی آید.

   البته سلایق کاربران نقش اساسی را در انتخاب نسخه های مختلف اندروید دارد.

  اندروید خالص چیست؟

  اندروید اوریو چیست؟

  یکی دیگر از سوالات متفاوت کاربران این است که اندروید نوقا و اندروید اوریو چه تفاوتی با هم دارند؟ خوش بختانه گوگل هر ساله نسخه جدید اندروید را ارائه می دهد که درهر نسخه جدید آن امکانات جدیدی اضافه می شود بخاطر اینکه تمام گجت های اندرودی قابلیت دریافت نسخه های جدید را ندارند به همین دلیل نسخههای مختلف اندروید مورد استفاده قرار می گیرند.

  در حال حاضر اندروید 8 جدید ترین نسخه اندروید می باشد.

  اندروید اوریو 

  اندروید وان چیست؟

  اگر شما نیز جزء طرفداران گوشی های میان رده و رده پایین هستید به احتمال زیاد کلمه "اندروید گو" و "اندروید وان" را شنیده اید اندروید گو نسخه ای از اندروید خالص می باشد که مختص سخت افزارهای ضعیف ، می باشد و مدت زمان طولانی از تولید اندروید گو نمی گذرد که هدف اصلی این سیستم عامل ها گجت های پایین رده می باشد و همچنین لازم به ذکر است که سابقه اندروید وان بیشتر از اندروید گو می باشد و جزء نسخه ی سبک به حساب می آید.

  اندروید وان

  رابط کاربری در سیستم عامل اندروید

  انعطاف پذیری بالا در اندروید امکان تغییر رابط کاربری در نسخه های مختلف اندروید را امکان پذیر کرده است .

  هر شرکت با توجه به سیاست کار خود رابط کاربری متفاوتی را ارائه می دهد مثلا رابط کاربری Sense UI از شرکت اچ‌تی‌سی و EMUI از شرکت هوآوی نمونه های ارائه شده می باشند در ضمن هوآوی با ایجاد تغییرات گسترده در در رابط کاربری باعث ایجاد حس خاصی در مخاطبان خود شده است.

  البته این تغییرات به صورت ظاهری بوده و اساس کار تمام سیستم عامل های اندروید یکسان می باشد.

  اگر شما نیز خواستار دریافت سریع بروز رسانی های امنیتی گوگل هستید بهتر است از گوشی هایی که به اندروید خالص مجهز هستند استفاده نمایید مثل گوگل پیکسل یا اندروید وان.

   این گوشی ها قابلیت دریافت مستقیم بروز رسانی های گوگل را دارند و گوشی هایی که مجهز به اندروید خالص نیستند معمولا دیرتر ،این بروز رسانی ها را دریافت میکنند دلیل دریافت دیر، بروز رسانی ها این می باشد که  شرکت های سازنده ابتدا بروز رسانی ها را با گجت های خود تطبیق می دهند وسپس اقدام به اضافه کردن آن می کنند.

  از لحاظ امنیتی این اتفاق خوبی نمی باشد ولی رابط های کاربری جدید مزیت هایی را هم دارند مثلا اپلیکیشن مدیریت موبایل درEMUI ، دارای برتری در مقایسه با سایر برنامه های مشابه ارائه شده در گوشی های دیگر می باشد در نهایت تمام این ابط های کاربری ارائه شده با توجه به سلیقه مشتری انتخاب می گردد .

  همان طور که بیان شد متن باز بودن سیستم عامل اندروید امکات ایجاد تغییرات در را گوشی ها  ممکن ساخته است که این عامل باعث راحتی کار سازندگان گوشی ها شده و آنها می توانند با توجه به نیاز اقدام به تغییر کنند ولی سرویس های ارائه شده در در گوگل و پلی استور اینگونه نمی باشند و سازندگان برای بهره مندی ازمکانات موجود باید از قوانین خاص که توسط شرکت ارائه داده شده است تبعیت کنند این مورد می باشد که توسط اکثر شرکت ها پذیرفته شده است.

  اندروید بهتر است یا ios?

  ولی برخی از شرکت ها حاضر به تبعیت از قوانین ارائه شده نیستند در این مواقع است که سیستم عامل اندروید چاره ساز می باشد و وارد عمل می گردد . بهترین مورد برای استفاده در چنین شرکتهایی استفاده از سیستم عامل اندروید می باشد که معاف از قوانین خاصی مثل گوگل می باشند.

  امیدوارم مطالب ارائه شده توسط گروه پونیما در رابطه با اندروید چیست؟ مفید بوده باشد در مقالات بعدی به شرح کامل مباحث اندروید خواهیم پرداخت.

  پونیما ۱۷۹ بازدید

پست های مرتبط