محتوای پست ....

1398/9/12
 • اندازه مناسب پوستر چقدر است؟ پوستر چیست؟اندازه پوستر چقدر باید باشد؟

  ابعاد و سایزهای استاندارد پوستر؟ راهنمای طراحی پوستر؟ سایز پوستر و یا اندازه پوستر ؟

  پوستر به عنوان یکی از ابزارهای تبلیغاتی مهم می باشد که توسط شرکت های تبلیغاتی چاپ می گردد و زمان های طولانی می باشد که شرکت های تبلیغاتی پوستر را در اندازه های استانداردی به چاپ می رسانند ولی در کل اندازه مشخصی برای چاپ پوستر وجود ندارد و شما بسته به سلیقه خود می توانید به چاپ آن اقدام کنید.

   شما قبل از چا پوستر باید اطلاعاتی در رابطه های با اندازه های استاندارد پوستر داشته باشید تا بعد از چاپ با مشکل رو به رو نشوید چون در صورت اشتباه بودن اندازه مجبور به دوباره کاری خواهد شد و هزینه کار دو برابر می گردد .

  هدف گروه پونیما در این مقاله ارائه اندازه های استاندارد و جهانی پوستر می باشد تا راهکارها و ابعاد مطرح را به شما آموزش دهد تا اطمینان حاصل کنید که هیچ مشکلی در چاپ پوستر نخواهید داشت.         

  اندازه پوستر

  کوچک ‌ترین اندازه پوستر

  به اندازه کوچک پوستر نیم قطع (Tabloid)یا ASNI B گفته می شود این اندازه کوچک ترین ابعاد پوستر می باشد معمولا پوسترهایی با این ابعاد برای آگهی ها، تابلو اعلانات و در کل برای معرفی کردن برای مشاغلی می باشد که قصد ندارند پوستر تبلیغاتی بزرگی را چاپ کنند استفاده از فونت بزرگ در این پوسترها می تواند باعث جذاب تر شدن پوستر گردد اندازه پوستر در این ابعاد ۴۳۰ در ۲۸۰ میلی متر می باشد.

  اندازه پوستر چقدر است؟

  اندازه پوستر های متوسط

  پوستر های معمولی به اسم معماری c  معروف می باشد و اطلاعات زیادی قابل درج شدن در این پوسترها می باشد ، با وجود اندازه های بزرگ برای چاپ پوستر بازهم طراحی های مینیمال که حاوی نوشته های کم می باشند پیشنهاد می شود. پوسترهایی با این ابعاد معمولا برای مکان هایی با ابعاد متوسط مثل خوابگاه ها، مطب پزشکان و یا تابلو اعلانات استفاده می گردند و سایز استاندارد آن ۶۱۰ در ۴۶۰ میلی متر است.

  اندازه مناسب پوستر

  اندازه پوستر های بزرگ

  پوستر ها با ابعاد بزرگ نیز به اسم معماری D معروف می باشند این ابعاد متداول ترین اندازه برای چاپ پوستر می باشد این پوستر ها معمولا در محیط های بیرونی مثل نمایشگاه ها ، همایش ها و غیره استفاده می گردند .

  پوستر هایی که برای تبلیغ فیلم های جدید و نه چنان معروف نیز با این ابعاد می باشند

  مزایای این پوستر ها داشتن ابعاد بزرگ می باشد که امکان در مطالب با ابعاد بزرگ باعث جلب توجه مخاطبان می گردد همچنین امکان درج اطلاعات جزئی و دقیق ترنیز در این پوسترها وجود دارد که باعث پیگیری و وسوسه شدن مخاطب برای کسب اطلاعات بیشتر می شود.ابعاد این پوستر ها معمولا  ۹۱۰  در ۶۱۰ میلی متر است.

  اندازه مناسب برای پوستر چیست؟

  اندازه پوستر فیلم ها

  معمولا دو پوستر مشهور برای فیلم ها وجود دارد که در صنعت فیلم سازی از آن استفاده می شود که معمولا هر دوی آن به صورت پرتره هستند.

  پوستر فیلم تک صفحه ی : معمولا ابعاد این پوستر  ۱۰۱۶ در ۶۸۶ میلی متر می باشد که این پوستر ها معمولا برای سالن های تئاتر و یا تبلیغات فیلم ها استفاده می شوند چون این پوستر ها باعث رسمی تر جلوه دادن فیلم می شوند.

  و لازم به ذکر می باشد که پوستر فیلم های ایستگاه اتوبوس یا مترو معمولا در ابعاد   1524 در 1016 هستند.

  این نکته را نیز به خاطر بسازید که پوستر برخی از فیلم ها به صورت افقی

   ( landscape ) چاپ می شوند و معمول از کاغذ ضخیم تری در چاپ این پوسترها استفاده می شود.

  همه اندازه های گفته شده ابعاد رایج در شرکت های جهانی می باشند ولی این بدان معنی نمی باشد که شما باید از این ابعاد استفاد نمایید همیشه خلاقیت باعث جلب توجه مخاطبان می شود شما نیز علاوه بر داشت طرح های جذاب در پو سترمی توانید از ابعاد مختلفی که رایج نیستند نیز استفاده نمایید تنها موردی که باید به آن توجه کنید این است که اندازه مورد نظر خود را با مسئول چاپ در میان بگذارید  تا بعدا مشکل ناخواسته ای پیش نیاید.

  دقت کردن به نوع کاغذ چاپی و وزن پوستر نیز بسیار حائز اهمیت می باشد تشخیص کاغد منایب برای چاپ پوستر بسیار مهم می باشد برای انتخاب کاغذ مناسب باید فاکتورهای مختلفی را مد نظر قرار دهید که این عوامل به شرح زیرمی باشد.

  • سلیقه شخصی: برخی ازافراد علاقه مند به پوستر های براق هستند در حالتی که

  برخی دیگر از پوسترهای مات خوششان می آید این نکته را مد نظر قرار دهید که برخی از کاغذ ها تاثیر بسزایی در حس انتقالی به مخاطب دارند مثلا میتوانند باعث گرم تر دیده شدن

  پوستر شوند.

  • قیمت پوستر: مسلم است که برای چاپ پوستر های سنگین بید هزینه زیادی را پرداخت کنید.
  • محل قرارگیری پوستر: محل استفاده از پوستر مشخص کننده اندازه و جنس کاغذ استفاده شده می باشد مثلا برخی در داخل سالن قرار می گیرد که در این موارد باید به ظرافت و زیبایی دقت زیادی شود و برخی در امکان باز که در این حالت نیز توجه به مقاومت و جنس پوستر بسیار مهم می باشد.

  نمونه پوستر فیلم

  آن طور که مشخص است برای داشتن پوستری جذاب فقط داشتن طرحی ناب کافی نمی باشد و جنس کاغذ چاپی با اندازه مناسب بسته به محل قرار گیری بسیار مهم و حیاتی می باشد و هر کدام از این موارد گفته شده به عوامل دیگری وابسته هستند که باید به آنها توجه شود.

  در مقالات بعدی توضیحات دیگری در رابطه با پوستر ارائه داده خواهد شد امیدوارم مقاله ارائه شده توسط گروه پونیما در رابطه با اندازه پوستر برایتان مفید بوده باشد.

   

   

   

  پونیما ۵۶۱ بازدید