محتوای پست ....

1398/10/14
 • اهمیت وجود وب سایت در کسب و کار چیست؟ چرا باید وب سایت داشته باشیم؟ طراحی سایت در اردبیل

  وب سایت چیست؟

  امروزه استفاده از اینترنت رواج پیدا کرده و  اکثرمردم به طریقی با دنیای مجازی در ارتباط هستند.

  و احتمالا اکثر شما کلمه وب سایت را شنیده اید و برایتان آشنا است. ولی اطلاعات کامل در مورد چگونگی ایجاد یک وب سایت شاید برای شما هم گنگ باشد. برای اطلاع از روند ایجاد یک وب سایت و هدف از داشتن یک وب سایت رو برایتان شرح خواهم داد.

   

  معنی وب سایت چیست ؟

  به ساده ترین بیان یک وب سایت را میتوان اینگونه توضیح داد، به مجموعه ای از صفحات متصل بهم که شامل محتوا متنی، تصاویر، انیمیشن می باشد و دارای یک آدرس مشخص برای دسترسی است را وب سایت می گویند. مثلاwww.ponima.com  آدرس یک وب سایت می باشد که با درج آدرس در مرورگر سیستم خود می توانید به سایت فوق دسترسی پیدا کنید. نام تخصصی آدرس سایت دامنه یا دامین می باشد. برای درک بهتر موضوع اینگونه فرض کنید، در دنیای واقعی هر شهر، خیابان و کوچه دارای آدرس مشخصی برای دسترسی هست در دنیای مجازی هم به این ترتیب است. اگر ما تمام سایت هایی که وجود دارد را یک شهر فرض کنیم برای دسترسی به آدرس وب سایت خود نیاز به آدرسی هستیم مثل آدرس خیابان یا کوچه در دنیای واقعی، در دنیای مجازی هم آدرس وب سایت همان معنا را دارد.

   

  آیا وجود وب سایت تاثیری در کسب و کار شما دارد؟

  شما بسته به نوع کسب و کار خود میتوانید از وب سایت استفاده کنید . مزیت های استفاده از وب سایت زیاد است از جمله ارائه اطلاعات کامل از جزئیات کارتان به مشتریان ، 24 ساعته در دسترس بودن و ارتباط با مشتریان، نداشتن محدودیت مکانی ، امکان تبادل اطلاعات ، افزایش مشتریان، تبلیغات کارتان با هزینه کمترو...

  مثلا فرض کنید شما صاحب فروشگاه پوشاک هستید میتوانید با راه اندازی وب سایت و معرفی محصولاتتان به مشتریان کسب و کار خود را رواج دهید.

   

  چه مشاغلی به وب سایت نیاز دارند؟

  تمامی مشاغل برای سهولت دسترسی به مشتری ، ارائه خدمات بهتر به مشتریان و رونق کسب و کار خود به وب سایت نیاز دارند . با وجود پیشرفت سریع تکنولوژی ، روز به روز نیاز به استفاده از دنیای مجازی گسترش پیدا می کند، و تمامی مشاغل بجز تعداد محدودی مجبود به راه اندازی شعبه مجازی کسب و کار خود خواهند شد.

  چون روز به روز به تعداد کاربران استفاده از اینترنت افزوده میشود و این میتواند به معنی کاهش مشتریان در دنیای واقعی شود. پس برای حفظ مشتریان و همگام بودن با دنیای فناوری باید خود را با تکنولوژی وفق داد.

   

  چگونه وب سایت خود را راه اندازی کنیم؟

  اولین گام مشاوره با تیم طراحی وب سایت پونیما است.

  شما میتوانید با توضیح کامل کسب و کار خود، از گروهی که کار طراحی وب سایت در اردبیل را انجام میدهد بخواهید تا وب سایتی برای شما طراحی کنند. شما می توانید دامنه و اجازه سرور وب سایت خودتان را بدون دخالت گروه طراحی ، تهیه کنید. ولی اگر اطلاعات کافی در مورد دامنه و سرور ندارید میتوانید تمامی مراحل راه اندازی وب سایت را به گروه طراحی بسپارید.

   

  هزینه راه اندازه وب سایت چقدر است؟

  هزینه راه اندازی و طراحی وب سایت ، به گروه طراحی بستگی دارد و نوع وب سایتی که میخواهید .مثلا هزینه طراحی یک وب سایت آموزشی بیشتر از هزینه طراحی یک وب سایت ساده شخصی است. هر چه پیچیدگی کار و مدت زمانی که طول میکشد تا پروژه تمام شود میتواند روی هزینه تاثیر بگذارد.

   

  آیا کسانی که آشنایی خوبی با اینترنت ندارند هم میتوانند وب سایت داشته باشند؟

  نداشتن اطلاعات کافی در مورد مدیریت وب سایت و یا زمان کافی برای آن یک امر کاملا طبیعی است.چون قرار نیست همه افراد دارای سواد کامپیوتری باشند ، هر شغلی متخصص خود را دارد. مثلا  لزوما قرار نیست کسانی که آموزشگاه راه اندازی میکنند خودشان تمام رشته ها را تدریس کنند و یا کسانی که صاحب ماشین هستند خودشان رانندگی کنند. در اینگونه موارد میتوان  افرادی را که دارای تخصص هستند را برای مدیریت وب سایت خود استخدام کنید. هزینه مدیریت وب سایت توافقی است و بسته به تعداد ساعتی که برای نگهداری وب سایت صرف میشود میتواد متغیر باشد مثلا برای سایتی که کارش فروش محصولات خاصی است زمان زیادی نسبت به سایتی که شخصی است صرف میشود.

   

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه میتوانید با مشاوره پونیما ارتباط برقرار نموده و یا سایر مقالات را مطالعه نمایید.

   

  هدف پونیما ارائه بهترین راهکارهای کاربردی در رابطه با تمام مباحث طراحی و برنامه نویسی سایت می باشد. و در این زمینه ایده های بسیار خاص و جالبی ارائه می دهد که برای علاقمندان به یادگیری و سفارش طراحی سایت در اردبیل بسیار مفید و سودمند می باشد.

  طراحی سایت در اردبیل

   

  منتظر مقالات بعدی در رابطه با داغ ترین مباحث روز طراحی سایت باشید.

   

  پونیما ۱۵۶ بازدید