محتوای پست ....

1398/9/10
 • آموزش طراحی پوستر؟ آموزش پوستر به چه شکلی انجام می شود؟آموزش طراحی پوستر به چه صورت می باشد؟ پوستر چیست؟ برای طراحی پوستر چه باید کرد؟ روش طراحی پوستر به چه صورت می باشد؟ طراحی پوستر در فتوشاپ به چه صورت می باشد؟چطور پوستر درست کنیم؟چطور پوستر طراحی کنیم؟

  آموزش پوستر

  به احتمال زیاد بارها در دنیای مجازی پوسترهایی را مشاهده کرده اید که نصفه تصویر و نصفه متن می باشند و معمولا برای تبلیغات کنسرت و موسیقی مناسب ترین گزینه هستند چون جذابیت زیادی دارند هدف گروه پونیما در این مقاله طراحی پوستر با تلفیق متن و تصویر می باشد آموزش طراحی پوستر در این مقاله با استفاده از فتوشاپ انجام می شود.

  ما در این پوستر از پرتره ی تاثیر گذار (یکی از هنرمندان معروف) با پس زمینه قرمز استفاده می کنیم که یکی از دیالوگ های این تصویر را برای طراحی پوستر در این مقاله در نظر گرفته ایم شما میتوانید هر متن و یا تصویر دیگری را متناسب با سلیقه خود انتخاب نمایید .

  آموزش طراحی پوستر

  مرحله اول در طراحی پوستر: قبل از شروع به طراحی باید چند نکته را بدانید اگر پوستر ضشما قرار است در دنیای مجازی و وب سایت نمایش داده شود در این حالت موضعیت رنگی و یا mode را باید بر روی RGB با حد اکثر رزولوشن 96 پیکسل بر اینچ ، انتخاب نمایید ولی اگر قصد چاپ کردن پوستر را دارید در اینصورت وضیت رنگی(mode)   باید بر روی CMYK قرار بگیرد و رزولوشن آن باید بر روی 300 پیکسل بر اینچ قرار بگیرد.

   مرحله دوم در طراحی پوستر: برای شروح طراحی پوستر ، فتوشاپ را اجرا کنید و از مسیر File > New

  یک پروژه جدید را ایجاد نمایید .عرض و ارتفاع این پوستر را 2000 و 2400  پیکسل در نظر بگیرید سپس به مسیر File > Place Embeded رفته و در تبی که باز می شود ، به قسمتی که تصوی در آن قرار داد بروید و آن را انتخاب نمایید .

   

  پوستر چیست؟

  برای طراحی پوستر چه باید کرد؟

  اموزش طراحی پوستر

  مرحله سوم در طراحی پوستر : از نوار ابزار، ابزار Text را نتخاب نمایید و با دراگ یک مستطیل مطابق تصویر زیر ایجاد نمایید و متن دلخواه را روی تصویر بنویسید متن انتخابی ما " Hope is like the sun. If you only believe it when you see it you will never make it through the night — Leia Organa "

  می باشد.

  شما بسته به سلیقه خود از انواع فونت ها می توانید استفاده کنید که فونت استفاده شده در اینجا " Bebas Neue" می باشد  به راحتی میتوانید این فونت را دانلود کرده و از آن استفاده نمایید و وضعیت فونت را بر روی Bold قرار دهید.

  این فونت استفاده شده یکی از بهترین فونت های انگلیسی می باشد که زیبایی خاصی دارد

  وخوانایی فوق العاده ای دارد و مخاطب به راحتی میتواند کلمات را از روی تصویر تشخیص دهد.

  از جهت دیگر تشخیص تصویر زیر متن نیز امکان پذیر بوده و جذابیت خاصی به پوستر می بخشد همیشه سعی کنید از چنین فونت هایی در طراحی پوستر استفاده نمایید.

  روش طراحی پوستر

  مرحله چهارم در طراحی پوستر: برای باز کردن پنل کاراکتر به مسیر Window > Character رفته و با استفاده از این پنل اندازه فونت، فاصله بین کاراکترها و سطر ها را با توجه به سلیقه خود تغییر دهید

  روش طراحی پوستر به چه صورت می باشد؟

  مرحله پنجم در طراحی پوستر: حال نوبت به انخاب محل مناسب برای متن رسیده است ، متنی را که نوشتیم در قسمت فوقانی پرتره قرار می دهیم بخاطر اینکه جعبه متن را تا بالای بینی پرتره تنظیم شده است که شما نمی توانید متن کامل را مشاهده کنید .

  اموزش طراحی پوستر

  مرحله ششم در طراحی پوستر:در این مرحله باید یک لایه رنگی را ایجاد کنید برای انجام این کار به مسیر

  Solid Color Layer > New Fill Layer رفته و کد رنگ " #d56f59 " را برای این لایه  

  تنظیم کنید.

  اموزش پوستر9

  آموزش طراحی پوستر جذاب

  مرحله هفتم در طراحی پوستر: با زدن کلید M ابزار Rectangular Marquee انتخاب می گردد با استفاده از این ابزار با درگ کردن میتوانید مطابق شکل زیر یک تصویر انتخاب نمایید .

  اموزش پوستر11

  مرحله هشتم در طراحی پوستر: دراین مرحله باید روی لایه ماسک که به رنگ قرمز می باشد و در لایه پنل هست کلیلک نمایید

  رنگ Foregrand  را مشکی انتخاب نمایید و با استفاده از براش در بخش انتخابی بکشید

  اموزش پوستر12

  اموزش پوستر13

  مرحله نهم در طراحی پوستر : در این مرحله باید رنگ قرمز را غیر فعال نمایید تا به راحتی امکان انتخاب بخش زیرین آن را داشته باشد

  اموزش پوستر 14

  مرحله دهم در طراحی پوستر: بعد از سلکت گزینه تکست و به سمت پایین کشیدن جعبه متنی ، متن تا پایین پوستر قابل مشاهده می شود.

  اموزش پوستر 15

  در صورتی که کلید Ctrl را پایین نگه داشته اید بر روی آیکن لایه متنی کلیک کرده به این صورت تمتم متن به حالت انتخاب در می آید.

  اموزش پوستر16

  و با کلیک کردن بر روی علامت چشم این لایه را غیر فعال کرده و امکان مشاهده را برمیدارید.

  اموزش پوستر17

  حال نوبت آن رسیده است تا ستطیل قرمز رنگ را از حلت مخفی خارج نمایید روی این لایه کلیک راست کرده و گزینه Restrize Layer را انتخاب کنید سپس کلید Delete را فشار دهید.

  اموزش پوستر18

  مرحله یازدهم: بر روی لایه پرتره در پنل لایه ها کلیک نمایید و سپس به مسیر Image > Adjustment > Black & White بروید تا تصویر سیاه و سفید گردد.

  اموزش پوستر19

  با استفاده از ابزار Quick Selection(ابزار دسترسی سریع )  بخش های غیر از فیس و دست زن را انتخاب نمایید بعد بر روی ماسک (لایه قرمز ) کلی نمایید در صورتی که رنگ Foregrand  سفید می باشد با استفاده از براش بر روی این ناحیه بکشید.

  اموزش پوستر 20

  اموزش پوستر21

  مرحله دوازده : همانگونه که مشاهده می کنید بخش هایی از حروف هنوز سفید مانده اند برای حل کردن این مشکل کلید Ctrl را فشار دهید و بر روی لایه متن کلیک کنید و سپس با ابزار براش و در یک لایه جدید ، با رنگ سفید بر روی این بخش ها بکشید .

  اموزش پوستر 22

   روشنایی (Opacity) را در لایه جدید برروی 30 در صد تنظیم نمایید به این ترتیب تمام حروف قابل مشاهده هستند و هیچ کدام از حروف نصفه، نیمه به نظر نمی رسند.

  اموزش پوستر24

  تغییرOpacity

  به مرحله نهایی رسیدید و پوستر شما آماده شده است دیدید که کار دشواری نیود و با طی کردن چند مرحله و با استفاده از تکنیک های سریع و کاربردی توانستید بسیاار راحت یکی از جذاب ترین پوستر ها را طراحی نمایید امیدوارم مقاله تهیه شده توسط گروه پونیماپاسخ گوی سوالات شما بوده و نهایت لذت را اط طراحی این گوستر زیبا برده باشید

  اموزش پوستر 25

  درمقالات بعدی به سایر سوالات پرسیده شده توسط کاربران  در مورد پوستر و سایرمباحث در زمینه فناوری اطلاعات  پاسخ داده خواهد شد همیشه به یاد داشته باشید که سخت ترین مرحله کار شروع کردن آن می باشد .

   

  پونیما ۲۲۴ بازدید