محتوای پست ....

1398/7/8
 • طراحی لوگو و آموزش طراحی لوگو 

  لوگو یا نماد نمایانگر یک شرکت یا ارگان یا نهاد خاصی می باشد که معرف فعالیت های مربوطه در حوزه کسب و کاری آن شرکت یا نهاد یا ارگان می باشد ، بنابراین برای اینکه این قبیل اصناف و شرکتها معرفی خوبی از خود باشند نیازمند نماد یا لوگوی مناسب کار خود هستند تا بهتر حوزه فعالیتی خود را بازتاب دهند ، از همین رو باید طراحی لوگو مناسب با کسب و کار خود داشته باشند . 

  اما سوال و نکته مهم این است ؟

  چطور طراح لوگو شویم ؟ آموزش طراحی لوگو چگونه است ؟

  تمام شرکتها و نهادها برای اینکه در بازار رقابتی مربوط به کسب و کار خود از غافله ی رقیبان عقب نمانند باید بصورت حرفه ایی و اصولی همه کارهای خود را انجام دهند ، از این رو برای لوگوی خود نیز نیازمند طراح لوگوی حرفه ای و آموزش دیده می گردند تا پروژه کاری طراحی لوگوی خود را به آنها بسپارند.

   بنابراین باید طراحان لوگو نیز بسیار حرفه ایی و آشنا به تمامی متدهای طراحی لوگو باشند تا بتوانند در حیطه ی کاری خود پروژه گرفته و آن را به اتمام برسانند ، پس باید بسیار حرفه ایی و اصولی طراحی لوگو را بدانند تا با دریافت پروژه های مناسب ار بازار رقابتی حیطه ی کاری خود عقب نمانند.

  با این توضیحات ارائه شده سوالی ذهن شما عزیزان را به خود مشغول خواهد کرد اینست که :

  برای طراح لوگو شدن باید از کجا شروع کنم ؟

  من خود با توجه به سابقه ای  که در این زمینه دارم این توصیه را به افرادی که می خواهند این صنعت را به عنوان حیطه کاری خود انتخاب کنند دارم که اگر علاقه به این صنعت را ندارند سراغ  یادگیری آن نروند و وقت و زمان و هزینه ی خود را بی خود و بی جهت سپری نکنند

  در هرکاری باید عاشق باشید و با عشق کار مربوطه را انجام دهید و از آن کار لذت ببرید ، همین مورد باعث موفقیت صد در صدی شما در آن کار خواهد شد

  تا می توانید یاد بگیرید و هیچوقت نگویید که من دیگر همه چیز را در این زمینه بلدم . چون هر صنعت و کاری برای خود یک دنیا محسوب می شود و اتمام کردن این دنیا به راحتی و سادگی نیست

  اگر می خواهید یک طراح لوگوی حرفه ایی شوید باید ایده داشته باشید ، ایده های مختلف و راهکارهای زیاد

  باید درمورد همه کارها اطلاعات حداقل مختصری داشته باشید تا بتوانید از آن اطلاعات ایده پردازی کنید و سپس اقدام به طراحی کنید

  برای خود لوگو بسازید و سپس ببینید آیا خوشتان می آید از طرحتان یا نه ؟ این کار را هی تکرار کنید تا به نتیجه ی مطلوب برسید 

  خود را جای مشتریانتان قرار دهید ، ببینید آیا این لوگوی که طراحی کرده اید مناسب کارتان یا پروژه ای که انجم داده اید می باشد یا نه ؟

  تلاش ، تلاش ، تلاش و در آخر تلاش ، این کلمه بهترین کلمه ی دنیا برای کسانی که می خواهند در هر زمینه ای پیشرفت کنند می باشد.

  اگر این نکات را را رعایت کنید و مداوم ادامه نتیجه ی مطلوب را دریافت خواهید کرد و یک طراح لوگوی حرفه ایی خواهید بود.

  یک تجربه !!

  من برای اولین بار که می خواستم لوگو طراحی کنم برای یک مشتری بود که در زمینه ی چوب و تولید کابینتهای چوبی فعالیت داشت ، این مشتری در شهر آستارا فعالیت می کرد و دفتر و کارخانه اش در همین شهر بود 

  من اولین کاری که کردم ایده ی بود به ذهنم خطور کرد که در آن از سه چیزاستفاده کردم 

  1- از شهر آستارا 2- از چوب 3- از کارخانه ی این مشتری

  ترکیب این سه در یک قاب شد لوگوی طراحی شده توسط من که رضایت کامل مشتری را دربرداشت

  یادآوری این تجربه را برای این انجام دادم که شما عزیزانی که می خواهید صنعت طراحی لوگو را به عنوان شغل خود انتخاب کنید می توانید خیلی ساده و راحت ایده های خود را با یکسری اطلاعات در زمینه کاری مشتریتان پیاده سازی کنید و ان را طراحی کنید.

  در آموزش طراحی لوگو یک لوگو چه ویژگیهای باید داشته باشد ؟

  1- کاملا درمورد کاری مربوطه باشد

  2- جلوه های جذابی مانند ترکیب رنگی مناسب را داشته باشد بطوری که در ترکیب رنگها دقت شود و از رنگهایی استفاده شود که باه همخوانی داشته باشند .

  3- از متن در لوگو استفاده شود ، تایپوگرافی اشته باشد یا به نوعی طراحی لوگو و تایپوگرافی که کاملتر کند لوگوی مورد نظر را در خود دربر داشته باشد.

  4- بازتاب خوبی از زمینه کاری مربوطه اشته باشد.

  چه ابزارهایی برای طراحی لوگو نیاز است ؟

  برنامه ی فتوشاپ را بازکنید و اولین پروزه خود را در این برنامه شروع کنید

  برنامه فتوشاپ

  همانند تصویر با یک پروژه ایجاد کنید و کار خود را شروع کنید

  برای ایجاد پروژه گزینه file سپس  new را انتخاب کنید و مطابق تصویر مربوطه می توانید برای پروژه ی  خود یک نام انتخاب کنید و اندازه مورد نظر خود را در کادرهای مربوطه وارد کنید و یا از قسمت پایین اندازه های پیش فرضی  که توسط خود برنامه فتوشاپ پیشنهاد شده را نیز می توانید انتخاب کنید.

  کادر مستطیلی شکل سفید به همراه ابزارهای طراحی

  کادری مانند شکل با بالا را من انتخاب کردم تا پروژه خود را شروع کنم ، حال شما در این کادر سفید رنگ می توانید نوشته ایجاد کنید که قسمت و ابزار T می توانید استفاده کنید ، یا برای اضافه کردن عکس می توانید از نوار منو گزینه ی file و سپس open را انتخاب کرده و از کامپیوتر یا لپ تاپ یا سیستم مربوطه خد عکس مربوطه خود را انتخا کنید تا د کادر اضافه شود.

  انتخاب open

  بعد از انتخاب گزینه open حال نوبت به انتخاب عکس مربوطه می باشد.

  انتخاب عکس

  بعد از انتخاب عکس مربوطه حال باید عکسی که انتخاب کرده اید را شروع به ویرایش کنید که می توانید تایپوگرافی با نوشته یا هر چیز دیگری اضافه کنید .

  لوگوی پونیما

  این هم عکسی که من انتخاب کردم تا شروع به ویرایش بروی این عکس بکنم و یک لوگو طراحی کنم.

  حال در ادامه می توانیم بر روی عکس مربوطه نوشته ایجاد کنیم یا رنگش را روشن تر یا تیره تر کنیم که همه اینها با استفاده از ابزارهای موجود در فتوشاپ اماکن پذیر می باشد که می توانید مطابق نیازتان از آنها استفاده کنید.

  به عنوان مثال اگر می خواهید رنگ لوگو را عوض کنین می توانید از سمت چپ از جعبه ابزار ابزار brush را انتخاب کنید.

  ابزار brush

  با تمامی ابزارهای مورد نظر می توانید استفاده کنین و ایده ایی که در ذهنتان برای کارتان دارید را ایجاد کنین . و طراحی لوگو خود را انجام دهید و پروژه ی خود را بدین شکل تموم کنین و از کارتان لذتب ببرین

  حال به همین راحتی می توانید طراح لوگو شوید ولی با تلاش مسمتر و پیگیری مداوم

  طراحی لوگو یک کار بسیار لذتبخش می باشد بشرطی که علاقه داشته باشید و وقت و زمان خود را در این کار با طراحی لوگوی زیبا صرف کنین و از کارتان لذت ببرید.

  گروه توسعه طراحان پونیما آماده ی ارائه آموزش حرفه ایی طراحی لوگو برای علاقمندان به یادگیری و همچنین آماده ی طراحی لوگو برای تمامی سفارش دهندگان لوگوی مناسب با کسب وکار خود می باشد.

  پونیما ۳۶۲ بازدید