سئو و بهینه سازی سایت چگونه انجام میشود ؟

امروزه سئو و بهینه سازی سایت برای هر کسب و کاری بسیار مهم و ضروری میباشد ، ضرورت این مقوله به حدی است که تمامی کسب و کارها با سئو و بهینه سازی سایت می توانند به درآمد بسیار زیادی از طریق سایت دست یابند .
معمولا برای سئوی سایت باید وب سایت مورد نظر فاکتورهای زیادی داشته باشد تا بتوانیم آن را بهینه سازی نموده و در رتبه نخست موتور جستجوی گوگل قرار بدهیم.

غالبا طراحی وب سایت با بالاترین استاندارد های گرافیکی ولی بدون بازدید کننده، کارکرد مناسبی برای اکثر صاحبان وب سایت ندارد.
یکی از لازمه های افزایش ترافیک وب سایت ، شناسایی مناسب آن در موتورهای جستجو است ، به همین منظور لازم است تا وب سایت به شیوه های مختلف برای موتورهای جستجو بهینه شود.

بالا بردن رتبه سایت
سئو سایت
چه عواملی باعث افزایش رتبه وب سایت میشود :
 • انتخاب نام دامنه مناسب
 • تحلیل کسب و کار
 • تگ عنوان
 • کلمات کلیدی
 • تگ توضیحات
 • نقشه سایت
 • تولید محتوا
 • بهینه سازی تصاویر
 • لینک دهی ها
 • اصلاح ساختار HTML

حال در مورد تک تک این عناوین اشاره شده صحبت خواهیم کرد تا کاملا از روند عوامل تاثیر گذار در افزایش رتبه ی سایت آگاهی پیدا کنید.

 • انتخاب نام دامنه مناسب

انتخاب نام دامنه برای گوگل بسیاراهمیت دارد ، گوگل نام دامنه را به عنوان معرف حوزه فعالیت آن سایت میشناسد ، پس باید در انتخاب نام دامنه بسیار دقت کرد.
به عنوان مثال اگر می خواهید در زمینه ی ورزشی سایت افتتاح کنید باید نام سایتتان برگرفته از آن ورزش باشد یا برگرفته از مخفف آن ورزش باشد تا کاملا مشخص باشد.

در انتخاب نام دامنه به این موارد دقت داشته باشید .

1- سعی کنید نام دامنه حدالامکان کوتاه باشد

2- سعی کنید نام دامنه در ذهنها ماندگار باشد و خود به خود به برند تبدیل بشود

3- نام دامنه باید خاص و جذاب باشد و سعی بر آن باشد ذهن مخاطب را به چالش بکشد و در ذهن او جا بیافتد

4- نام دامنه و محتوای سایت باید باهمدیگر مرتبط باشد تا بیشتر و بهتر جلب توجه کند

با انتخاب درست دامنه هم به گوگل و هم به مخاطب این مفهوم را می رسانید که در حوزه ی سرچ مخاطب و حوزه ی معرفی آن حوزه توسط گوگل به مخاطب سایت شما نفر اول باشد . پس انتخاب تان در تعیین نام دامنه بسیار مهم و پراهمیت می باشد.

انتخاب نام دامنه
 • تحلیل کسب و کار

دومین مرحله در موضوع افزایش رتبه ی سایت تحلیل کسب و کار در حوزه ی مربوطه می باشد ، هر کسب و کاری در حوزه فعالیت خود دارای رقابت می باشد. این رقابت بین تمامی صاحبان کسب و کار مربوطه می باشد و هر مدیر آن کسب و کار می داند اگر بروز نباشد و کسب وکار خود را رونق نبخشد از این رقابت بسیار تنگاتنک بین صاحبان حوزه ی کسب وکاری خود عقب خواهند ماند ، پس باید بتواند جلوتر ازآنها قرار بگیرد ، تحلیل کسب و کار بعد از نام دامنه دومین بخش پر اهمیت در افزایش رتبه ی سایت می باشد که با تحلیل مناسب و بررسی کار رقیبان می توان ایده های مناسبی ارائه داد و باعث افزایش رتبه ی سایت شد.


تحلیل کسب وکار شامل چه مواردی می باشد ؟

در هر کسب و کاری تحلیل آنالیز اولیه صورت می گیرد که شامل موارد زیر است :

 • 1 - تحلیل تعداد نتایج جستجو در زمینه ی کسب وکار مربوطه
 • 2- تحلیل نتایج رقبا در زمینه کسب و کار مربوطه
 • 3- بررسی نتایج سایت خود در زمینه ی کسب وکار مربوطه

ما به شما در تحلیل سایت رقبا و نتایجشان و همچنین در تحلیل سایت خودتان کمک خواهیم کرد


تحلیل کسب وکار
 • تگ عنوان

تگ عنوان در هر صفحه از سایت می تواند به معرفی آن صفحه از سایت به گوگل کمک کند. مشخص کردن این تگ برای گوگل به منزله ی معرفی یک شخص برای یک اداره جهت استخدام می باشد که عرف این است که همه چی در مورد آن شخص مشخص و واضح باشد ، با وجود تگ عنوان گوگل به راحتی تشخیص می دهد این متا یا توضیحات این صفحه مربوط به چه موضعی می باشد و براحتی می تواند به مخاطبان خود در سرچ گوگل در مورد موضوع مربوطه کمک کند و باعث بازدید بیشتر از صفحه مربوطه شده و خودکار به افزایش رتبه ی سایت نیز کمک کند.

به عنوان مثال یک کلاس درس را فرض کنید که معلم انشاء یک عنوان مطرح کرده است تا دانش آموزان در مورد آن مقاله بنویسند ، موضوع و عنوان مربوطه همان تگ عنوان میباشد که متن و توضیحات مقاله و موضوع شامل عنوان موضوع می باشد .

تگ عنوان
 • کلمات کلیدی

کلمات کلیدی مهمترین عامل در افزایش رتبه ی سایت می باشد ، کلمات کلیدی مشخص کننده فعالیت مربوط به کسب و کارها می باشد ، وقتی در مغازه ایی یا فروشگاهی یک مشتری دنبال یک جنسی میگردد صاحب فروشگاه آمار جنسی که زیاد خواهان دارد را در اختیار خواهد داشت و مانور خود را بیشتر بر روی آن جنس خواهد گذاشت تا بیشتر بفروشد و بیشتر سود ببرد ، حال اگر آن جنسی که بیشتر خواهان را دارد بصورت کلمه کلیدی دربیاوریم و در سایت خود درمورد آن مقاله بنویسیم و در صفحه اول گوگل قرار دهیم به مراتب فروش ما بیشتر و بیشتر خواهد بود چون بیشترین بازدید مخاطبان گوگل از صفحه اول می باشد ، پس قرار گرفتن کلمه کلیدی هدفتان در صفحه اول به فروش شما چندین برابر کمک می کند.

کلمه کلیدی
 • تگ توضیحات

برچسب های متا به عنوان عناصر در منطقه HEAD هنگام ایجاد صفحات وب HTML یا XHTML به منظور توصیف دقیق تر محتوای یک صفحه استفاده می شوند. این برچسب ها به طور مترادف متا عناصر نامیده می شوند. برچسب های متا اطلاعات اضافی در مورد یک صفحه ، مانند نویسنده آن ، شرح کوتاه یا زبان صفحه وب را برای مرورگرها ، موتورهای جستجو یا سایر خدمات وب ارائه می دهد.

تگ توضیحات
 • نقشه سایت

نقشه های سایت ممکن است برای کاربران یا نرم افزارها در نظر گرفته شود. بسیاری از سایتها نقشه های قابل مشاهده توسط کاربر دارند که یک نمایش منظم ، معمولاً سلسله مراتبی از سایت دارند. اینها برای کمک به بازدید کنندگان در یافتن صفحات خاص است و همچنین توسط خزنده ها قابل استفاده است. نقشه های الفبای سازمان یافته الفبایی ، که بعضا به آنها فهرست سایت ها گفته می شود ، یک رویکرد متفاوت است. برای استفاده توسط موتورهای جستجو و سایر خزندگان ، یک فرمت ساختاری ، نقشه سایت XML وجود دارد که صفحات موجود در یک سایت ، اهمیت نسبی آنها و چند مرتبه بروزرسانی آنها را نشان می دهد.

نقشه سایت
 • تولید محتوا

تولید محتوا سهم اطلاعات به هر رسانه و به ویژه رسانه های دیجیتال برای کاربر نهایی مخاطب در متن های خاص است . محتوا "چیزی است که باید از طریق برخی رسانه ها بیان شود ، به عنوان گفتار ، نوشتن یا هر یک از هنرهای مختلف برای بیان خود ، توزیع ، بازاریابی و یا انتشار. اشکال معمول ایجاد محتوا شامل حفظ و به روزرسانی وب سایت ها ، وبلاگ نویسی ، مقاله نویسی ، عکاسی ، فیلمبرداری ، اظهار نظر آنلاین ، نگهداری از حساب های رسانه های اجتماعی و ویرایش و توزیع رسانه های دیجیتال است.

تولید محتوا
 • بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی روی صفحه و بهینه سازی تصویر گام های اساسی برای فعالیت SEO شما هستند. هرچه موتورهای جستجو باهوش تر و باهوش تر می شوند ، روند دستیابی به یک رتبه بندی جستجوی خوب پیچیده تر می شود. عوامل زیادی وجود دارد که به خوبی نشان می دهد در رتبه بندی موتورهای جستجو ، یکی از مهمترین آنها بهینه سازی در صفحه است. در صفحه ، بهینه سازی ستون سئو شماست و یکی از مهمترین فاکتورهای بهینه سازی صفحه ، بهینه سازی تصویر است

بهینه سازی تصاویر
 • لینک دهی ها

پیوندها یک متن باز بر روی مرورگر وب گرافیکی با سیستم منوی کشویی هستند. لینک ها منظوری هستند برای کاربرانی که می خواهند بسیاری از عناصر معمولی واسط کاربری گرافیکی (پنجره های بازشو ، منوها و غیره) را در یک محیط فقط متن حفظ کنند.

لینک دهی ها
 • اصلاح ساختار HTML

ساختار کدهای اچ تی ام ال باید برای گوگل مشخص و بهینه باشد تا صفحه وبسایت ما را خوب لود کند ، هر چقدر صفحات وبسایت ما لود و بارگذاری خوبی داشته باشند در افزایش بازدید و افزایش رتبه سایت ما تاثیر فراوانی خواهند داشت.

اصلاح ساختار HTML

مشاوران ما به شما درباره تمامی پیاده سازی این مراحل کمک خواهند