منظور از دیجیتال مارکتینگ در دنیای اینترنت چیست ؟

همه ما در زندگی روزمره خود کلمه ی مارکت را زیاد شنیده ایم و بعد از شنیدن این کلمه خود به خود ما به سمت یک مکان فروشگاهی ذهنمان را معطوف می کنیم.این مکان می تواند سوپرمارکت یا هایپرمارکت یا شاپ مارکت باشد که همه این کلمات یک فروشگاه می باشد که بصورت عمده یا خرده محصولات خود را در اختیار عموم قرار می دهند.
با توضیحی که در این باره ارائه شد حال به تعریف دیجیتال مارکتینگ می رویم .

دیجیتال مارکتینگ فروشگاهی می باشد که محصولاتش را همانند مارکتهای ارائه شده در هایپر مارکت یا سوپر مارکت به فروش می رساند با یک تفاوت که این تفاوت هم این است که دیگر حضور فیزیکی برای خرید محصول یا جنس سفارش داده در فروشگاه نیست ، بلکه این محصول یا جنس بصورت دیجیتالی از طریق وب سایت اینترنتی به فروش می رسد و توسط مدیر سایت با پیک به درب منزل مشتری سفارش دهنده ارسال می شود .

دیجیتال مارکتینگ
تفاوت فروشگاه اینترنتی با سوپرمارکت
تفاوت دیجیتال مارکتینگ با فیزیکال مارکتینگ در چیست ؟

همانطور که از نام هردو مشخص است ، فیزیکال مارکتینگ یعنی فروشگاه یا مارکت فیزیکی و دیجیتال مارکتینگ یعنی فروشگاه یا مارکت دیجیتالی در فیزیکال مارکتینگ حضور فیزیکی یک شخص در یک مکان الزامی است تا محصول و جنس مشتری را بعد از خرید در حضور خود مشتری تحویل وی بدهد . ولی در دیجیتال مارکتینگ همه چیز بصورت دیجیتالی و بدون حضور فیزیکی شخصی صورت می پذیرد و خریدار یا سفارش دهنده سفارش خود را درخواست می کند و بعد از اضافه شدن محصولش یا جنسش به سبد خریدش به درب منزلش فرستاده می شود

1- در دیجیتال مارکتینگ نیازی به حضوری فیزیکی در محل فروش نیست

2- در دیجیتال مارکتینگ براحتی می توانید بعد از عدم رضایت و بازگرداندن محصول خریداری شده وجه پرداختی خود را پس بگیرید

3- در دیجیتال مارکتینگ براحتی می توانید هرچفدر که دلتان می خواهد در مورد محصولی که می خواهید از لحاظ کمی و کیفی بررسی کنید و سپس اقدام به سفارش کنید

ضرورت نیاز به دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing):

دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتالی مفهوم جدیدی نیست بلکه امروزه بیشتر مورد توجه توسعه دهندگان قرار گرفته است. بنابراین به زبان ساده تر به استفاده از ابزارهای نوین به ویژه بستر فضای وب سایت و شبکه های اجتماعی در دنیای تجارت دیجیتال مارکتینگ گفته می شود. عباراتی مانند بازاریابی جاذبه ای، محتوایی و بازاریابی شبکه های اجتماعی مباحثی هستند که در دیجیتال مارکتینگ بسیار مورد اهمیت قرار گرفته است. در واقع خدمات دیجیتال مارکتینگ پونیما به نوعی تبلیغاتی در جهت معرفی خدمات و محصولات گفته می شود که ابزارهای رسانه ای جدید به ویژه بازاریابی محتوایی و طراحی و توسعه وب را به خدمت می گیرد. دیجیتال مارکتینگ به دلایل زیادی از جمله دائمی بودن و ارزان بودن مورد توجه بسیاری قرار گرفته است که هرکس بتواند از این تکنولوژی در کسب و کار خود بهره مند شود موفقیت خود را به چشم خواهد دید که این خدمات را ما در پونیما برای شما با یکسری اصول و تخصص و با آنالیز کسب و کارها برای شما به نحو احسن انجام می دهیم.

چرا امروزه دیجیتال مارکتینگ اهمیت دارد؟

امروزه رسانه های دیجیتال آنقدر فراگیر شده اند که همه اقشار مردم ( از جمله مشتریان ) در هر زمان و در هر مکانی به اطلاعات دسترسی دارند. رسانه های دیجیتال مارکتینگ منبع درحال رشد، سرگرمی، خرید، تعاملات اجتماعی ( شبکه های اجتماعی) و ... هستند و مشتریان به تنهایی نگاه نمی کنند که شما در مورد برندتان چه می گویید، بلکه بررسی می کنند که سایر رسانه ها و دوستانشان و ... چه می گویند. مشتریان به سراغ برندهایی می روند که قابل اعتماد باشند و ما در پونیما این کارها را برای شما انجام می دهیم.

چرا امروزه دیجیتال مارکتینگ اهمیت دارد؟
برای برنامه ریزی و اصول بازاریابی دیجیتالی (Digital Marketing) از کجا شروع کنیم؟

اگرصادقانه بخواهیم بگوییم این سوال قابل جواب در این بخش نیست زیرا به این راحتی ها نیست که بخواهیم با یسری کلمات تکراری بخواهیم شما را به سمت و سوی کسانی که توی این راه به بمبست یا شکست خورده اند هدایت نماییم بنابراین برای این کار باید تحلیل بازار کسب و کار شما را دربیاوریم و با یکسری آنالیزهای تحت شرایط و تجربه برای شما به ارمغان بیاوریم پس اگر دنبال این سوال هستید باید این کار را به ما سپرده و از ما جواب توسعه کسب و کار خود را در کوتاهترین زمان بدست آورید.، پاسخ به این سوال را ما هم نمی دانیم. برای این کار به حجم زیادی از اطلاعات جهت بررسی و تصمیم گیری برای تهیه یک پلن مناسب نیاز داریم که یکسری از این اطلاعات را از شما میخواهیم. بررسی عملکرد شما در گذشته، جامعه مخاطبین کسب و کار شما، نحوه تعامل شما با مشتریان تا کنون، عملکرد رقبای شما در حوزه خدمات دیجیتال مارکتینگ و دهها مورد دیگر برای ایجاد یک پلن و اصول دیجیتال مارکتینگ موفق نیاز است. پس با حوصله و با برنامه ریزی مناسب و با یکسری خدماتی که در زیر برای شما لیست کرده ایم مشاهده میکنید که در حالت کلی دیجیتال مارکتینگ چه چیزهایی و چه راه هایی را می رود تا برای شما این برند سازی و دیجیتال مارکتینگ را انجام دهد.

خدمات دیجیتال مارکتینگ
تحلیل کسب و کار
(Business Analysis)

برای این کار ابتدا کسب و کار شما را توسط متخصصان پونیما در بین رقبایتان تحلیل می نماییم که باید کمبود ها و پیشنهادات را به دست آورده و دست به کار شویم.

طراحی و توسعه وب سایت
(Website Design And Development)

در صورت نداشتن وب سایت یا قدیمی و ناکارآمد بهترین و کاربردی ترین و راحتر بگیم ماندگارترین روش تبلیغ و برند سازی شما راه اندازی یک سایت خوب و اختصاصی است.

بودجه بندی و تعریف کمپینگ تبلیغاتی
(Budgeting and advertising campaigns)

برای تبلیغات شما در کسب و کارتان در حوزه های مختلف برنامه ریزی می کنیم و به شما مشاوره می دهیم که هزینه و زمان مورد نیاز برای تبلیغات چقدر و با چه شرایطی است.

هدف گذاری اهداف
(Targeting goals)

از خروجی اطلاعاتی که بدست می آوریم هدف خود را در انجام مارکتینگ مشخص نموده و برای رسیدن به اهداف برنامه ریزی می کنیم که در چه زمانی به هدف اصلی دست می یابیم.

بازاریابی شبکه های اجتماعی
(Social Media Marketing)

با توجه به رایج شدن استفاده از شبکه های اجتماعی معمولاً تولید محتوا برای آن بسیار پر اهمیت و ضروری شده که این نیز با بازاریابی اصولی هدفگذاری دیگری می خواهد.

آنالیز کلمات کلیدی
(Keywords analysis)

در پیدا کردن کلمات کلیدی که مشتریان شما جستجو می کنند برای رسیدن به کسب و کارتان به شما کمک می کنیم. عبارات کلیدی مورد نظر شما با جستجوی مشتری شما تفاوت دارد

بهینه سازی موتور جستجو
(Search Engine Optimization)

خدمات سئو از خدمات بسیار داغ حوزه دیجیتال مارکتینگ است. شرکت‌ها به کمک این خدمات سایت خود را برای نمایش در نتایج موتور جستجو بهینه‌سازی می‌کنند که اهمیت زیادی دارد.

مشاوره و برنامه ریزی تبلیغاتی
(Advertising consulting and planning)

این مورد را در آخر نوشتیم تا بعد از خواندن یکسری خدمات دیجیتال مارکتینگ به شروع کار برسیم. سپس با تماس و برنامه ریزی های مورد نیاز مارکتینگ خود را شروع نماییم.

چطور کسب و کار خود را با دیجیتال مارکتینگ توسعه دهیم ؟

اگر از کسب و کار و تبلیغات سنتی خسته شدید و دنبال توسعه و پیشرفت هستید حتما از همین امروز شروع کنید و با برنامه و با همکاری پونیما به شغل خود رونق دهید و فروش خود را بالا ببرید.
بنابراین دیجیتال مارکتینگ همانطور که در بالا مشاهده کردید یک روش خوب و بهینه برای توسعه است و این کار نیاز به تخصص دارد پس با گروه توسعه طراحان پونیما در ارتباط باشید تا طبق بررسی های مورد نیاز برای کسب و کار شما و کمبود ها و نیاز ها آنها را آنالیز نموده و یک راه و روش کوتاه مدت و بلند مدت برای شما در نظر میگیریم تا به وقت مشخص شما را در بین مشتریان و بقیه برند سازی نماییم و موفقیت خود را به چشم مشاهده نمایید پس از بخش مشاوره با ما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را بشنوید و شروع برای موفقیت و رسیدن به اهداف را جلوی راه خود قرار دهید.