اهمیت و نقش تبلیغات در جوامع امروزی

امروزه در جوامع امروزی با پیشرفت روز افزون در زمینه فناوری نیاز به بازار کار بیش از پیش احساس می شود ، در هر زمینه ایی رقابت بر سر بدست گرفتن بازار کار بسیار اهمیت بخش است .

هر شرکتی یا شخصی یا فردی برای بدست گرفتن بازار کار نیاز به تبلیغات در زمینه کسب وکاری خود دارد تا با تبلیغات در عرصه کاری خود از رقابت شدید برای بدست گرفتن بازار کار جا نماند.

تبلیغات نقش مهمی برای کسب بازار کار دارد و این نکته بسیار مهم است که وقتی می خواهیم خود را برند کنیم و در این دنیای پر رقابت که مانند زمان فرگشت به حیات خود ادامه دهیم نیازمند یکسری برتریها نسبت به رقیبان خود هستیم

در زمان فرگشت هر موجود با برتری خود موجودات ضعیف تر از خود را از بین میبرد تا خود به بقای خود ادامه دهد

با این تفاسیر تبلیغات می تواند برتری ما نسبت به رقیبانمان را در همه زمانها و در تمامی کسب و کارها تضمین کند

تبلیغات
اهمیت تبلیغات در فروش
اهمیت تبلیغات در فروش چقدر است ؟

با توجه به اهمیت فروش برای تمامی مشاغل و صاحبان کسب وکارها ، تبلیغات اصولی نقش مهمی در بازدهی فروش بیشتر برای صاحبان تمامی مشاغل خواهد داشت .

با این توضیحات ، حال می توانیم اهمیت تبلیغات را در فروش با ذکر چند مورد نام ببریم :

1- بازدهی و صرفه اقتصادی با تبلیغات اصولی

2- فروش بیشتر نسبت به ماههای قبل از ارائه تبلیغات

3- رقابت بهتر در بازار مربوط به کسب و کار مربوطه

4- سبقت از رقبای حوزه فعالیت خود با تبلیغات مناسب

چرا تبلیغات اینترنتی ؟

وقتی که صحبت از تبلیغات می‌شود، نمی‌توان نامی از تبلیغات اینترنتی نیاورد. تبلیغاتی که مزایای بسیار زیادی دارد : ارزان، فراگیر، ماندگار، هوشمندانه‌، شبانه‌روزی بودن، هر زمان که بخواهید قابل تغییر است و... این نوع تبلیغات به خصوص زمانی که شرکت‌ها از لحاظ منابع مالی با مشکلات مواجه هستند کاملاً پر رنگ تر می‌شود.

تبلیغات پست مستقیم یک اسلحه هدف دار جهت هدف گرفتن بخش خاصی از از بازار هدف است. شما می‌توانید کارت پستال، کاتالوگ، بروشور، خبرنامه یا یک نامه ساده را برای مشتریان خود بفرستید. هدایایی درون پاکت قرار دهید که نشانگر اهمیت شما به مشتریان خود باشید.

تبلیغات وسیله ‌ای مناسب برای اطلاع‌ رسانی در زمینه‌هایی مانند: فروشهای فوق‌العاده، تخفیفات فصلی، یادآوری اینکه شرکت مشتریان قبلی خود را از یاد نبرده‌است و شیوه‌ای مناسب جهت اطلاع‌رسانی بی واسطه و جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان کنونی است. که در این روش تبلیغ جهت حفظ یکسری مشتریان روش تبلیغ اینترنتی بهینه تر و مناسب تر می باشد زیرا موجب ماندگاری مشتریان و بازار هدف را می توان شناسایی و با کمترین هزینه برای مشتریانی که نیاز به محصول ما دارند را تبلیغ نماییم.

تبلیغات
اهمیت تبلیغات در فروش
مزایای تبلیغات اینترنتی نسبت به تبلیغات سنتی ؟

قبل از ورود تبلیغات اینترنتی به استراتژی بازاریابی برندها، بازاریابان تنها از تبلیغات سنتی یعنی همان تبلیغ در تلویزیون، بیلبوردها، روزنامه ها و … استفاده می کردند. هرچند این روش هنوز پابرجاست و سهم زیادی از بازار را دردست دارد و خود ما نیز نسبت به نوع کسب و کار و ارایه محصول از یکسری از این روش ها به صورت اصولی تر و به همراه روش های جدید استفاده می نماییم ولی این عدم شناخت کامل بازاریابان سنتی از استراتژی های روز است.

بنابراین امروزه انواع مختلف تبلیغات آنلاین مانند تبلیغات بنری، تبلیغات ویدئویی، تبلیغات در شبکه های اجتماعی، تبلیغات ایمیلی و … نیز وجود دارد و این تنوع در تبلیغات، کار بازاریابان را کمی سخت تر و رقابتی تر از قبل کرده است. شما باید با انتخاب راه‌ حل های مناسب برای تبلیغ برندتان و اختصاص بودجه های مناسب به هر کدام، میزان بازگشت سرمایه خود را تا حد امکان افزایش دهید.

برتری تبلیغات اینترنتی نسبت به تبلیغات سنتی :
 • ۱. تبلیغات هوشمند

  هوشمند شدن تکنولوژی در صنعت تبلیغات آنلاین نیز تاثیر بسزایی داشته و دارد و برخی از کانون های تبلیغاتی آنلاین با استفاده از روش های مبتنی بر هوش مصنوعی، رفتار مخاطبان را شناسایی کرده و تبلیغات را در مناسبترین زمان و در بهترین مکان، به مخاطبان نمایش می دهند تا تبلیغات تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد. از این رو مخاطبان با احتمال زیادی به مشتریان واقعی و فادار تبدیل می شوند.

 • ۲. تمرکز زیاد کاربران در فضای آنلاین

  همانطور که امروزه درصد زیادی از کاربران، بیشتر وقت خود را در موبایل یا تبلت می گذرانند و این امر باعث جلب توجه آنها به تبلیغاتی که در این دستگاه ها انجام می شود بیشتر شود. براساس تحقیقات گوگل میزان قابل توجهی که به تبلیغات موبایلی در محیط یوتیوب می شود، بیشتر از تبلیغات تلویزیونی است.

 • ۳. دستیابی به مخاطبین بیشتر

  از آنجایی که همه افراد معمولا در هر مکانی که هستند به تمامی پلتفرم ها مانند موبایل، تبلت و دسکتاپ دسترسی دارند، با بازاریابی به کمک این دستگاه ها می توانید به تعداد زیادی از مخاطبان در مکان های مختلف دسترسی پیدا کنید. در تبلیغات سنتی محدودیتی که داریم این است که مثلا در تبلیغات بیلبوردی، تنها افرادی که از مکان نصب بیلبورد عبور می کنند، مخاطب شما خواهند بود.

 • ۴. تعامل مستقیم با کاربران خود

  شما در تبلیغات اینترنتی می توانید به طور مستقیم با مخاطبان خود تعامل داشته باشید و آنها را به دیدن یک صفحه متمرکز و با تشویق های خود برای مطالعه ومحصولات و حتی از آنها نظرات خود را در مورد برند و کسب و کارتانمورد بررسی قرار دهید.

 • ۵. قابلیت اندازه گیری و پیگیری کاربران

  شما به کمک ابزارهای Analytics و Attribution می توانید عملکرد هر کدام از کمپین های تبلیغاتی آنلاین خود را دنبال کنید و مورد ارزیابی قرار دهید. شما در تبلیغات اینترنتی می توانید دریابید که عملکرد هر کدام از کمپین هایتان تا چه حد خوب بوده است و اگر مشکلی در یکی از کمپین ها وجود دارد، آن را برطرف کنید. این امکان در تبلیغات سنتی وجود ندارد و اینکه می توانید متوجه شوید که در این روش تا چه حد توانسته برای شما مشتری واقعی ایجاد کند. در حالی که در تبلیغات اینترنتی با تعریف چندین معیار، عملکرد کلیدی برای هر کدام از کمپین هایتان دریابید که کدام یک بهتر عمل کرده و شما را به اهداف تبلیغاتی خود رسانده است.

 • ۶. هزینه پایین

  در نهایت باید به قیمت مناسب تبلیغات اینترنتی نسبت به تبلیغات سنتی اشاره کنیم. شما با اختصاص بودجه کمتری به تبلیغات آنلاین نسبت به تبلیغات سنتی می توانید به تعداد مشابهی از مخاطبان دسترسی پیدا کنید. نمودار زیر میانگین هزینه اختصاص داده شده به تبلیغات اینترنتی را با هزینه اختصاص داده شده به تبلیغات سنتی مقایسه کرده است.

اهمیت تبلیغات در فروش
مراحل اصولی برای یک طوفان تبلیغاتی :

ما میتوانیم با این روش یک طوفان بزرگ برای برند یا کسب و کار شما راه اندازی کنیم که نسبت به زمان و هزینه شما مشخص می کنیم که چطور پیش ببریم.

طراحی سایت
برای ثبات و معرفی خود همیشه باید یک صفحه شاخص کسب و کار داشته باشید. تا شما را در صورت عدم دسترسی و یا تغییر آدرس محل فیزیکی در اختیار بقیه قرار داده و حتی در صورت داشتن آگهی ها، تخفیفات، جدیدترین ها و ... را به اشتراک بگذارید و مشتریان شما را از آنجا پیگیری کنند پس شما در مرحله اول به یک سایت با هزینه مناسب و یک قالب اختصاصی بهینه شده نیاز دارید که این کار را در پونیما برای شما به نحو احسن انجام می دهیم.
بهینه سازی موتور جستجو
داشتن یک سایت کافی نیست چون اگر بخواهید برای همه شناخته شده باشید و دسترسی همگان را برای خود ایجاد کنید باید سایت خود را بهینه سازی کنید و این باعث می شود کسانی که شما را نمیشناسند با جستجوی خدمات و نیازهای خود که شما ارائه می دهید برسند و از خدمات شما استفاده کنند. در پونیما ما این تضمین را برای شما می دهیم که شما را برای بقیه برند نماییم. و یک سایت حرفه ای و تاپ رو داشته باشید.
بررسی و آنالیز رقبا
وقتی صحبت از رقبا میشود یعنی ما به اون مرحله رسیدیم که وارد رقابت با بقیه میشویم و این کاملا شدنی است و ما خیلی سریع این اتفاق خوب را شما رقم میزنیم و وقتی که به این مرحله رسیدیم اونوقت نوبت آنالیز و یافتن نقات قوت و ضعف رقیبان است که این نیز خیلی راحت توسط تیم پشتیبانی ما صورت می گیرد و خیلی راحت هم شما و هم رقیبان شما را آنالیز می نماییم.
تبلیغات شبکه های اجتماعی
دیگه همه ما میدونیم که شبکه های اجتماعی به قدری طرفدار و بیننده دارد که نمیشود از آن چشم پوشی کرد و این برای کسب و کارها خیلی هم محیط خوبی برای تبلیغ و یافتن همکاران و مشتریان می باشد و در این مورد نیز ما تخصص این را داریم که بتوانیم در این مورد نیز شما را در بین بهترین های شبکه های مجازی قرار دهیم و به خوبی تبلیغات شما و معرفی را انجام دهیم با هزینه مقررون به صرفه و سریع.
تبلیغات محیطی
تبلیغات محیطی از قدیم الایام بوده و هنوز هم طرفدار خود را دارد و برای یک طوفان تبلیغاتی باید این مورد را نیز در اولویت برنامه ها قرار دهیم. ما برای کسب و کار شما یکسری کارهایی رو انجام میدیم که به همراه بقیه و حتی خود به تنهایی مشتریان زیادی را برای شما به ارمغان می آورد زیرا که هر کاری اصول و روش خود را دارد و ما این کار را با روش های حرفه ای و جدید خود انجام می دهیم.
تبلیغات چاپی
ما در تبلیغات چاپی همیشه موفق بوده ایم چون تجربه زیادی از این مورد را داریم و می دانیم در کجا، برای چه کسانی و برای تم کسب و کار خود از چه طرحی استفاده کنیم و از تبلیغات خود جواب بگیریم. همانطور که گفتیم همه چی اصول خود را دارد و این کار را ما با کمپین تبلیغاتی که ایجاد میکنیم از تبلیغات چاپی خود مدرن و سبک نو و طراحی های گرافیکی بصری نظر مشتری را جلب و از آن به منافع شما استفاده میکنیم.
رپورتاژ خبری
رپورتاژ خبری تبلیغاتی غیرمستقیم که با کمک یک گزارش یا مقاله آموزشی همراه است. که در این گزارش با لحنی بیطرفانه درباره مزایای یک محصول یا یک کسب‌وکار صحبت می‌کنیم که مخاطب متوجه تبلیغاتی بودن آن نمی شود و از این طریق اعتمادش را جلب می‌کنیم. با انتشار یک رپورتاژ خبری خوب در سایت‌های معتبر، نه تنها آگاهی کاربران نسبت به کسب و کار شما بیشتر می‌شود، بلکه بک لینک‌هایی دریافت می‌کنید که در افزایش رتبه گوگل شما تاثیر چشم‌گیری خواهند داشت.
تبلیغات رسانه ای
و اما در آخر ما میاییم با رسانه ای کردن شما در تلویزیون، اینترنت و... که علاوه بر این رسانه ها هم برای خود بیننده خاص خود را دارد با این تفکر که همه در فضای مجازی نیستن و پای این رسانه هم کاربران خاص خود را دارد ولی هدف اصلی ما در نهایت رسانه ای کردن و راه انداختن طوفان تبلیغاتی خود می باشد، پس همه این روش ها را ما با اصول و در زمان خاص جهت معرفی و توسعه کسب و کار شما انجام می دهیم و با خیال راحت و تضمین برای شما راه اندازی می نماییم.
مشاوره تبلیغاتی

مزایای تبلیغات؟

با پیشرفت و توسعه کسب و کارها امروزه رقابت امری سخت و مهم تلقی می شود و چون شهر ها و کشورها گسترش یافته و همه از هم دور افتاده اند و دیگر نمیتوان به صورت دهان به دهان مشتریان را از خود با خبر نمود و برای رقابت و پیشرفت باید خود و کسب و کار خود را به اشتراک گذاشت و فقط با تبلیغات می توان این کار را انجام داد و به رقابت با همکاران و دیگران برخواست بنابراین اگر نیاز به تبلیغات دارید با مشاوران پونیما در ارتباط باشید تا شما را به قله موفقیت و توسعه کسب و کار هدایت نمایند.